czwartek, 09 marca 2017 09:21

Jarosław Kret odwiedził Niechanowo

  mn
Jarosław Kret odwiedził Niechanowo zdjęcie nadesłane

Po raz szósty Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury, a w tym roku  również z Biblioteką Publiczną zaprosiło Panie Różanej Gminy na uroczyste obchody Gminnego Dnia Kobiet.

Nie byłoby to możliwe gdyby nie patronat i wsparcie Urzędu Gminy i wójta Eugeniusza Zamiar. Na uroczystość przybyli: Maria Suplicka, etatowy członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, skarbnik gminy Maria Graczyk, dyrektor Zespołu Szkół Elżbieta Rzepecka-Roszak, Magdalena Smarzyńska dyrektor szkoły podstawowej w Jarżabkowie, komendant gminnej OSP Marian Guziałek, przedstawiciele wszystkich organizacji, stowarzyszeń, sołtysów i Kół Gospodyń Wiejskich z Danutą Muskus na czele oraz mieszkańcy gminy.

Po powitaniu gości głos zabrała Grażyna Kozanecka i powiedziała: - Na temat kobiet jest mnóstwo dowcipów, aforyzmów porównań, żartów ale i też  poważnych i szlachetnych  opowieści. Każda  z nas zapewne zastanawiała się i zadaje sobie pytanie- Jaką być kobietą?, Jak to zrobić,  by być zadowoloną z siebie, by inni nas cenili i również byli zadowoleni, by sprostać  wyzwaniom, by być zgodną z wartościami, dobrą matką, żoną, babcią? I można by mnożyć te pytania i poszukiwać odpowiedzi, które nigdy nie będą jednomyślne, takie same, i szablonowe. To my kobiety same musimy sobie wypracować wzorzec jakimi kobietami pragniemy być, na jakich wartościach chcemy opierać własne życie, do czego pragniemy dążyć i co po sobie chcemy pozostawić własnym dzieciom, wnukom, znajomym. I tego wszystkim kobietom naszej różanej gminy życzę- aby każda z nas potrafiła wypracować swój własny wzorzec kobiety, który będzie godny naśladowania, wiem to  nie łatwe zadanie ale realne. A panom życzę, by każdy z Was wspierał swoją wybrankę i był jej podporą na każdy dzień. Życzenia złożył również p. E. Zamiar- wójt gminy , dyr. GOK Teresa Jastrzębska i dyr. Biblioteki Publicznej Małgorzata Trzaskowska, która przybliżyła sylwetkę  Jarosława Kreta, znanego prezentera pogody w jednej ze stacji telewizyjnych.

Uczestnicy spotkania odbyli podróż dzięki fantastycznym opowieściom i zdjęciom  do  Ziemi Świętej widzianej oczami Jarosława Kreta. Poprzez Jerozolimę, Izrael, Galileę, Hermon, Jezioro Galilejskie, Betlejem, Wieczernik, Dolinę Cedronu Getsemani po Drogę Krzyżową z odniesieniem do współczesnego Izraela. To była prawdziwa uczta dla ducha. Dla ciała były przepyszne torty, które ujmowały swym wyjątkowym smakiem. Spotkanie trwało do późnych godzin. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim paniom ze SRZN oraz BP i GOK, które przyczyniły się do uświetnienia uroczystości oraz Agacie Zybała i Karolowi Walczakowi.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane