środa, 29 marca 2017 19:52

Zasłużona emerytura po latach pracy z radnymi

 
Zasłużona emerytura po latach pracy z radnymi fot. Rafał Wichniewicz

Po prawie 40 latach pracy na emeryturę odchodzi wieloletni kierownik Biura Rady Miasta Jacek Bogacz. Radni podziękowali mu za pracę i czas, jaki im niejednokrotnie poświęcał w ramach swojej funkcji.

Okazją ku temu była sesja Rady Miasta, która odbyła się 29 marca. Jacek Bogacz z Urzędem Miejskim związany jest od 36 lat, co stanowi niemal całe jego życie zawodowe. Od 1984 roku był także kierownikiem Biura Rady Miasta, gdzie był odpowiedzialnym za przygotowanie i sporządzanie dokumentów sesyjnych, a także ustalanie porządku obrad. Od lat był także miejskim komisarzem, odpowiedzialnym za wybory samorządowe na terenie Gniezna. Lata pracy na stanowisku to kadencja 6 prezydentów i kilka kadencji najpierw Miejskiej Rady Narodowej, a później Rady Miasta.

- Myślę, że pan Jacek Bogacz będzie pewnie musiał jakoś przedefiniować swoje życie i znając go, na pewno pójdzie mu to w miarę gładko. Ze swojej strony mogę jedynie zacytować słowa Benjamina Franklina, który powiedział iż emerytura to nie jest taka straszna rzecz, a ważne jest by nie przeszkadzała nam ona w pracy. Myślę, że pan Panie Jacku sobie to życie w nowej rzeczywistości ułoży i zachowa swoją pogodę ducha oraz dobre wspomnienie o każdej Radzie Miasta, z którą miał pan okazję współpracować, z naszą w szczególności - powiedział Michał Glejzer, przewodniczący Rady Miasta Gniezna w trakcie podziękowań od radnych za pracę odchodzącego kierownika.

Jacek Bogacz krótko podziękował wszystkim za słowa uznania: - To był okres, który oczywiście zapisał się trochę w mojej pamięci, ale mam taki charakter, że raczej nie pamiętam smutnych momentów, a wszystkie wesołe, a tych w pracy Biura Rady było bardzo dużo. Cieszę się, że pozytywnie państwo oceniacie moją pracę w Biurze Rady, bo dla mnie najważniejszą oceną, jest państwa ocena. To, że oceniacie, że Biuro Rady pod moim kierownictwem działało profesjonalnie, jest dla mnie największą nagrodą, ale na to składa się wiele czynników - mówił Jacek Bogacz, który podziękował następnie innym długoletnim urzędnikom za ich wsparcie przez lata pracy, a także swoim współpracownikom oraz rodzinie. 

Zgodnie z decyzją prezydenta, stanowisko kierownika Biura Rady Miasta obejmie Justyna Sztynyk.

12 komentarzy

 • Link do komentarza Iza czwartek, 30 marca 2017 09:10 napisane przez Iza

  Panie Normall , czy samorząd to jest jakieś prywatne przedsiębiorstwo ?

 • Link do komentarza z miasta czwartek, 30 marca 2017 08:39 napisane przez z miasta

  W kilka miesięcy takie skakanie ze stanowiska na stanowisko to albo się nie nadaje i w "nagrodę" jest awans albo przy częstych zmianach podwyższa się uposażenie. Ciekawe co na to szaraczki urzędowe , czy to prawda że tam niektórzy zarabiają niemal tyle co najniższa krajowa a za nowej kadencji są tacy co dostawali podwyżki ?

 • Link do komentarza Kupszcza czwartek, 30 marca 2017 07:10 napisane przez Kupszcza

  @ to Taka prawda. Wielu fachowców jest w urzędzie i biurze. I poza urzędem też. Ale jak nie należysz do klucza PO lub nie mieszkasz obok i się nie bawiłeś w piaskownicy to nie ma szans.

 • Link do komentarza TB czwartek, 30 marca 2017 07:00 napisane przez TB

  Ten pan od 1984 roku był kierownikiem Biura Rady Miasta , czyli musiał być dobrym fachowcem na swoim stanowisku na którym trwał niezależnie od zmian ustrojowych i zmieniającej się władzy. Ta kobieta nie dość że została zatrudniona bez konkursu , bo takowego nie widać na stronie UM, to w dodatku obejmie kolejne już trzecie stanowisko kierownicze w UM na przestrzeni bodajże ostatnich kilkunastu miesięcy ? Oczywiście w UM jest wielu doświadczonych i wykształconych z odpowiednimi kwalifikacjami , zatrudnionych w normalnym trybie i pracujących tam dłużej niż kilkanaście miesięcy ale nie mają szans na awans gdyż jak wynika z komentarza niejakiego Normalla , zapewne - nie znają się , nie mieszkają koło siebie, prywatnie nie spotykają się

 • Link do komentarza wyborcy czwartek, 30 marca 2017 06:16 napisane przez wyborcy

  ad. Normall - ty to nazywasz polityką , bo z definicji bardziej przypomina nepotyzm ?

 • Link do komentarza kibolo czwartek, 30 marca 2017 05:13 napisane przez kibolo

  Panie Jacku.Ale z Pana twardziel.Tyle wytrzymać z ludźmi?Najlepszego na nowej drodze życia.Zdrówka przedewszystkim!!!

 • Link do komentarza urzędas czwartek, 30 marca 2017 01:22 napisane przez urzędas

  Coraz trudniej rozumiem prezydenta Gniezna.

 • Link do komentarza wyborca środa, 29 marca 2017 22:20 napisane przez wyborca

  Nastanie era chaosu. Może to i dobrze?

 • Link do komentarza owidiusz środa, 29 marca 2017 22:15 napisane przez owidiusz

  widocznie Normall nie miałeś sposobności poznać się z następczynią, ani z działalnością wspomnianego Gruszczyńskiego.

  Tak jak napisał @@@, odchodzi ogrom wiedzy, ale przy tym gość o grzecznym nastawieniu do każdego, niezależnie właśnie od opcji politycznej. Pan Bogacz widział dużo i wie dużo, więc pewnie nie raz będzie jeszcze odbierał telefon z pytaniami w jakiejś sprawie. Szkoda, ale taka jest kolej rzeczy...

 • Link do komentarza Normall środa, 29 marca 2017 21:49 napisane przez Normall

  Dzizas, czlowiek wejdzie w te komentarze i caly czas polityka.
  Pytania w stylu:
  to nie jest ten od gruchy, z pisu, po, sld. Ludzie ogarnijcie sie. Na poziomie samorzadow nie nazywajmy tego polityka. Ci ludzie wszyscy sie znaja, mieszkaja prawie kolo siebie. Prywatnie zwykle sie lubia. A wy dorabiacie do tego jakies dziwne teorie. Po co? Lzej wam? Moze cos na temat tego artykulu? Cos pozytywnego? Miasto pieknieje, ludziom zyje sie lepiej. Ale kilka osob nadal woli pisac tylko o polityce.

 • Link do komentarza @@@ środa, 29 marca 2017 21:43 napisane przez @@@

  odchodzi ogrom wiedzy o wszystkich, o wszystkim w tym Urzędzie! Natomiast nastaje era chaosu... będzie się działo zanim wszyscy się wszystkiego nauczą....

 • Link do komentarza x środa, 29 marca 2017 20:35 napisane przez x

  przypadkiem nie jest to protegowana gruchy ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane