wtorek, 04 kwietnia 2017 15:58

14,5 mln zł na szkolnictwo zawodowe w powiecie gnieźnieńskim

 
14,5 mln zł na szkolnictwo zawodowe w powiecie gnieźnieńskim fot. Magdalena Wardęcka

Taka suma zostanie przeznaczona w najbliższych latach na poprawę szkolnictwa zawodowego w powiecie gnieźnieńskim. Samorząd powiatowy otrzymał dofinansowanie na trzy projekty.

Największa pula środków, bo niemal 11 mln złotych, zostanie skierowana na dostosowanie infrastruktury edukacyjnej do potrzeb regionalnego rynku pracy. Nastąpi przebudowa i remont istniejących pracowni i pomieszczeń warsztatowych w budynku Centrum Kształcenia Praktycznego oraz przebudowa i rozbudowa ze zmianą sposobu użytkowania istniejącego budynku stacji kontroli pojazdów na potrzeby budynku dydaktyczno-administracyjnego w Gnieźnie wraz z remontem infrastruktury technicznej i części planu zagospodarowania.

Prawie 2 mln zł zostanie przeznaczone na przeprowadzenie termomodernizacji CKP. W wyniku wykonanych prac nastąpi zwiększenie efektywności energetycznej budynku aż do 73,58 %.

Trzeci projekt będzie zmierzał do indywidualnego wsparcia uczniów w zdobyciu wykształcenia i przejścia do wykształcenia. Projekt ten będzie realizowany w kilku szkołach wybranych za pośrednictwem rekrutacji.  – Jest to efekt środków pozyskanych z Obszarów Strategicznej Interwencji. To jest 10 mln zł na modernizację budynków CKP przy ulicy Słowackiego, to prawie 2 mln zł na termomodernizacje CKP i projekt miękki, także prawie 2 mln zł, który przewiduje dostosowanie stanowisk egzaminacyjnych w ramach programu „szkolna młodzież” i „szkolni nauczyciele” – mówiła Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego Beata Tarczyńska.

2 komentarzy

  • Link do komentarza kibolo niedziela, 16 kwietnia 2017 08:19 napisane przez kibolo

    Kto teraz chce się uczyć zawodu i pracować w zdobytym zawodzie u PANÓW pracodawców za oferowane pensje?Znam fachowca,który 8 lat szuka do nauki w bardzo rzadko spotykanym zawodzie,jeden fachowiec na kilka powiatów.I co?Nie ma chętnych..Rzemiosło zanika.A za naukę będzie trzeba płacić.

  • Link do komentarza jak to u innych sobota, 15 kwietnia 2017 19:18 napisane przez jak to u innych

    34 mln zł na rozbudowę i wyposażenie Centrum Kształcenia Praktycznego w Swarzędzu, w tym 20 mln zł z funduszy unijnych

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane