wtorek, 04 kwietnia 2017 18:20

Kolejne Targi Pracy za nami

 
Kolejne Targi Pracy za nami fot. Rafał Wichniewicz

We wtorkowych godzinach popołudniowych w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyła się kolejna edycja Powiatowych Targów Pracy, na którą przybyła spora grupa zainteresowanych.

Wydarzenie organizowane jest dwa razy w roku i za każdym razem przyciąga licznych mieszkańców, nie tylko poszukujących zatrudnienia, ale także chcących zmienić obecne stanowisko w pracy. Pewna cykliczność targów pozwala na zauważenie zmieniających się trendów na rynku, gdyż od lat ulega on ciągłym przekształceniom. Obecnie stwierdzić można zapotrzebowanie głównie w zawodach, które jeszcze niedawno, bo zaledwie kilka-kilkanaście lat temu nie były brane pod uwagę. Dlatego też na targach pojawili się przedstawiciele zakładów z szeroko rozumianej branży technicznej, ale nie brakowało też bardziej standardowych firm, zajmujących się opieką nad starszymi osobami czy branży kosmetycznej.

Tradycyjnie zagościły także służby mundurowe oraz instytucje zajmujące się pośrednictwem w pracy. Każdy, kto tego potrzebował, mógł skonsultować swoją dokumentację bądź CV. Jak można było zauważyć, mimo stosunkowo niskiego bezrobocia, które na przełomie roku osiągnęło niespotykany od 25 lat wynik, zainteresowanych targami nie brakowało.

1 komentarz

  • Link do komentarza obserwatorka środa, 05 kwietnia 2017 12:29 napisane przez obserwatorka

    teraz takie czasy, że to praca szuka człowieka a nie człowiek pracy!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane