niedziela, 09 kwietnia 2017 12:31

Drzwi otwarte w III LO

  mn
Drzwi otwarte w III LO fot. Michał Śmigowski

W minioną sobotę w gościnnych progach III LO pojawiło się wielu gimnazjalistów, którzy przyszli przekonać się o tym, czy dobrze wybrali swoją przyszłą szkołę.

Wszystkich powitała dyrektor Beata Czechańska, która przedstawiła ofertę programową szkoły, po czym, oprowadzani przez starszych kolegów i koleżanki, kandydaci odwiedzili sale dydaktyczne, w których czekały na nich rozmaite atrakcje.

Poszczególne profile prezentowane były pod kątem przedmiotów rozszerzonych, ale też zajęć dodatkowych, z których słynie ta szkoła. I tak klasa Ia – przyrodnicza - przyciągała przyszłych uczniów eksperymentem biologicznym, natomiast pokaz pierwszej pomocy dawał przedsmak prowadzonych w tej klasie zajęć dodatkowych.

Spory tłum otaczał klasę Ib, czyli profil humanistyczny. Zajęcia dodatkowe wzbogacają ofertę tej klasy o elementy  dotąd dostępne w klasach medioznawczych, czyli np. zajęcia z komunikacji interpersonalnej. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszyła się klasa Ic – policyjna – zachęcająca gimnazjalistów fotorelacją z zajęć dodatkowych i wyjazdów, a także fotobudką z wykorzystaniem rekwizytów tematycznych.

Nowością w szkole będzie klasa matematyczna, w której zajęcia dodatkowe prowadzone będą w kierunku edukacji mundurowej – współpracy ze strażą, służbą więziennictwa i wojskiem. Uczniowie tej klasy będą mogli kontynuować naukę na wszelkich uczelniach technicznych, również mundurowych. Drugą nowością jest klasa Ie – przyrodnicza, ale zajęcia profilowe dadzą młodym ludziom możliwość zdobycia uprawnień instruktora rekreacji ruchowej – uprawnień zawodowych. 

Momentem kulminacyjnym był pokaz połączonych sił pięciu profili - pod kątem umiejętności zdobytych w czasie zajęć dodatkowych: ratownictwa medycznego, medioznawstwa, edukacji policyjnej, mundurowej i rekreacji ruchowej. Pokaz odbył się przy pomocy zaprzyjaźnionych służb, które również na co dzień dzielą się z młodzieżą swoim doświadczeniem w czasie zajęć profilowych.

 

1 komentarz

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane