niedziela, 09 kwietnia 2017 12:31

Drzwi otwarte w III LO

  mn
Drzwi otwarte w III LO fot. Michał Śmigowski

W minioną sobotę w gościnnych progach III LO pojawiło się wielu gimnazjalistów, którzy przyszli przekonać się o tym, czy dobrze wybrali swoją przyszłą szkołę.

Wszystkich powitała dyrektor Beata Czechańska, która przedstawiła ofertę programową szkoły, po czym, oprowadzani przez starszych kolegów i koleżanki, kandydaci odwiedzili sale dydaktyczne, w których czekały na nich rozmaite atrakcje.

Poszczególne profile prezentowane były pod kątem przedmiotów rozszerzonych, ale też zajęć dodatkowych, z których słynie ta szkoła. I tak klasa Ia – przyrodnicza - przyciągała przyszłych uczniów eksperymentem biologicznym, natomiast pokaz pierwszej pomocy dawał przedsmak prowadzonych w tej klasie zajęć dodatkowych.

Spory tłum otaczał klasę Ib, czyli profil humanistyczny. Zajęcia dodatkowe wzbogacają ofertę tej klasy o elementy  dotąd dostępne w klasach medioznawczych, czyli np. zajęcia z komunikacji interpersonalnej. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszyła się klasa Ic – policyjna – zachęcająca gimnazjalistów fotorelacją z zajęć dodatkowych i wyjazdów, a także fotobudką z wykorzystaniem rekwizytów tematycznych.

Nowością w szkole będzie klasa matematyczna, w której zajęcia dodatkowe prowadzone będą w kierunku edukacji mundurowej – współpracy ze strażą, służbą więziennictwa i wojskiem. Uczniowie tej klasy będą mogli kontynuować naukę na wszelkich uczelniach technicznych, również mundurowych. Drugą nowością jest klasa Ie – przyrodnicza, ale zajęcia profilowe dadzą młodym ludziom możliwość zdobycia uprawnień instruktora rekreacji ruchowej – uprawnień zawodowych. 

Momentem kulminacyjnym był pokaz połączonych sił pięciu profili - pod kątem umiejętności zdobytych w czasie zajęć dodatkowych: ratownictwa medycznego, medioznawstwa, edukacji policyjnej, mundurowej i rekreacji ruchowej. Pokaz odbył się przy pomocy zaprzyjaźnionych służb, które również na co dzień dzielą się z młodzieżą swoim doświadczeniem w czasie zajęć profilowych.

 

1 komentarz

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Wybory 2018 Kujawski