piątek, 05 maja 2017 07:00

Tragiczny wypadek koło Trzemeszna

 
Tragiczny wypadek koło Trzemeszna źródło: PSP w Gnieźnie

Jedna osoba zginęła w wyniku zderzenia, do jakiego doszło w nocy z czwartku na piątek na drodze prowadzącej przez Zieleń koło Trzemeszna. 

Do zdarzenia doszło 5 maja w nocy, około godziny 2:15, kiedy to służby zostały zawiadomione o płonącym samochodzie, jaki został zauważony na drodze we wspomnianej miejscowości. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano pomoc, a jako pierwszy pojawił się patrol policji, a wkrótce po tym zastępy straży pożarnej.

Jak się okazało, w płomieniach stał samochód osobowy, którego kierowca, najprawdopodobniej po utracie panowania nad nim, uderzył z impetem w przydrożne drzewo. Po ugaszeniu pojazdu w środku znaleziono ciało młodego mężczyzny.

Na miejsce zdarzenia wezwano prokuratora, na którego polecenie nakazano zabezpieczenie zwłok do badań w Zakładzie Medycyny Sądowej. Na czas prowadzonych działań droga była zablokowana.

Oficjalna informacja Policji:

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji kierujący samochodem osobowym marki Kia Ceed, 21-letni mieszkaniec Trzemeszna jadąc w kierunku miejscowości Trzemżal nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i na łuku drogi w prawo zjechał na lewe pobocze uderzając w przydrożne drzewo. W wyniku zderzenia auto przemieściło się na pole uprawne, a następnie stanęło w płomieniach. Kierujący poniósł śmierć na miejscu.

W zabezpieczeniu miejsca wypadku udział wzięły załogi Straży Pożarnej z Gniezna i OSP z Trzemeszna. Droga była zablokowana przez ok. 4 godziny, na ten czas policja wyprowadziła objazdy.

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia przyczyny wypadku.

zdjęcia: PSP w Gnieźnie

13 komentarzy

 • Link do komentarza Karolina sobota, 06 maja 2017 13:05 napisane przez Karolina

  A podwozie też było źle...

 • Link do komentarza Telewidz piątek, 05 maja 2017 14:34 napisane przez Telewidz

  Kurde'szkoda tego młodego życia

 • Link do komentarza humanista piątek, 05 maja 2017 14:28 napisane przez humanista

  Drzewa są niegroźne przy normalnej jeździe. Giną młodzi bez wyobraźni.

 • Link do komentarza Bbbb piątek, 05 maja 2017 14:11 napisane przez Bbbb

  Prawie codziennie zaliczam trase Gniezno -Trzemzal. Przy normalnej jezdzie 70km/h zawsze jestem wyprzedzany. Zawsze! Drzewa są! Zwierzyna jest! Mokro bywa! Zakręty są! Wszystko mowi zwolnij!
  Wyobrazni tam ludziom tylko brak!

 • Link do komentarza EagleEye piątek, 05 maja 2017 13:30 napisane przez EagleEye

  To już drugi taki sam wypadek w okresie nie całego roku na tym odcinku drogi. Od strony Trzemeszna jest dobra nawierzchnia drogi ale tuż przed zakrętem zmienia się w ''szwajcarski ser'' ujmując to kolokwialnie a jak znam życie to pewnie droga tez była zanieczyszczona od maszyn rolniczych co często tam jest uwidocznione a tym samym mogło to mieć tez wpływ na brak przyczepności kół na tzw. mazi błotnej w nocy nie widocznej.

  Cóż władze Powiatu Gniezno i gminy Trzemeszno czas coś z tym zrobić !!!

  Ten zakręt należy maksymalnie przy 60 km/h pokonywać i nie zależnie czy jedzie się od Trzemeszna czy od Orchowa

 • Link do komentarza Seba piątek, 05 maja 2017 13:02 napisane przez Seba

  Brawo Gnieźnianin! Czasem to napiszesz coś nawet humorystycznego.

 • Link do komentarza Gnieźnianin piątek, 05 maja 2017 12:22 napisane przez Gnieźnianin

  A może by tak poustawiać znaki drogowe zakazu jazdy po drzewach ? ;)

 • Link do komentarza Akito piątek, 05 maja 2017 10:42 napisane przez Akito

  Po cześci winna brawura na tej nierównej drodze, ale gwoździem do trumny są tamtejsze drzewa rosnące przy drodze. Jakby nie rosły przy drodze to wszystkie wypadki śmiertelne jakie miały tam miejsce kończyłyby się tylko pobytem w szpitalu.

 • Link do komentarza L piątek, 05 maja 2017 09:53 napisane przez L

  Ja tam często jeżdżę. Przy 80km/h samochód skacze po wybojach jak szalone i zawsze dziwię się tym co mnie wyprzedzają. A ich samochody latają jak szalone po całym pasie. Nie drzewa a brawura. Jak się myśli to i można bezpiecznie dojechać do celu.

 • Link do komentarza Bosy piątek, 05 maja 2017 08:55 napisane przez Bosy

  Niestety ale te rejony sa bardzo krete i zakrety czesto wynosza na drzewa tam naprawde noga z gazu .... ! [*]

 • Link do komentarza Patka piątek, 05 maja 2017 08:35 napisane przez Patka

  Jakiś zły duch ich zabija jak w Malachowie Złych Miejsc :-D

 • Link do komentarza tomek piątek, 05 maja 2017 08:19 napisane przez tomek

  nie wiem co jest tego przyczyną, ale w Zieleniu co chwilę dochodzi do takich zdarzeń. Ostatnio był śmiertelny w poprzednie wakacje i też gość zakończył jazdę na drzewie. Pytanie co zabija - prędkość czy drzewa?

 • Link do komentarza Mietas piątek, 05 maja 2017 08:16 napisane przez Mietas

  W tym Zieleniu jest wiele wypadków. Albo droga jest zła, albo kierowcy stamtąd są do bani.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich.

Ostatnio dodane

GPS