wtorek, 09 maja 2017 07:14

Półfinał konkursu wiedzy o Gminie Niechanowo

  mn
Półfinał konkursu wiedzy o Gminie Niechanowo zdjęcie nadesłane

W dniu 8 maja 2017 roku w sali GOK w Niechanowie odbył się półfinał XXII edycji Konkursu Wiedzy „Gmina Niechanowo – Historia i Współczesność”. 

Łącznie w eliminacjach szkolnych uczestniczyło 223 uczniów, a w półfinale uczestniczyło 79 uczniów. Najlepszą uczennicą pierwszej klasy gimnazjum, która nie zakwalifikowała się do finału była Maria Świątek z klasy Ic Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Niechanowie z ilością 17 punktów i otrzyma nagrodę finansową w kwocie 200 zł ufundowaną przez Pana Arkadiusza Gacę kierownika OSiW OHP w Niechanowie.                    
Najlepszym uczniem OSiW OHP w Niechanowie, który nie zakwalifikował się do finału został Dominik Stempniak z klasy II Niepublicznego Gimnazjum i otrzyma nagrodę finansową w kwocie 200 zł ufundowaną przez Pana Zdzisława Sikorę - Przewodniczącego rady Gminy w Niechanowie. 

Pozostałe nagrody finansowe ufundowali Eugeniusz Zamiar 1500 zł, Maria Graczyk 500 zł, Tadeusz Tomaszewski 500 zł, Elżbieta Rzepecka – Roszak 300 zł, Stanisław Dolaciński 200 zł. 

Jury półfinału to nauczyciele SP Jarząbkowo, SP Niechanowo, Gimnazjum Niechanowo, Gimnazjum OSiW OHP Niechanowo oraz przedstawicieli GOK, Gminnej Biblioteki i Urzędu Gminy.

W przerwie konkursu Tadeusz Tomaszewski przedstawił wraz z Justyną Banasik prezentację na temat 25 lecia działalności Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan oraz przeprowadził konkurs wiedzy dotyczący funkcjonowania organizacji pozarządowych. Uczestnicy tego konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Panią Krystynę Łybacką Posłankę do Parlamentu Europejskiego.

Zwycięzca finału gminnego w kategorii gimnazjów oprócz nagrody finansowej otrzyma dodatkową nagrodę w formie wyjazdu do Parlamentu Europejskiego wraz z opiekunem ufundowaną przez europosłankę Krystynę Łybacką.    

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane