czwartek, 18 maja 2017 13:54

Rozpoczęły się Dni Pary!

 
Rozpoczęły się Dni Pary! fot. Magdalena Wardęcka

W czwartek, 18 maja o godzinie 10:00 ruszyła kolejna edycja Dni Pary, czyli wydarzenie zainicjowane przez Krzysztofa Modrzejewskiego i Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei.

Głównym celem Dni Pary jest ukazanie potencjału gnieźnieńskiej Parowozowni, która jest jednym z największych tego typu obiektów w Europie.  Nadal jednak nie wszyscy mieszkańcy wiedzą, czym są tereny nieopodal dworca głównego i jakie skarby oraz historie w sobie skrywają.

Po raz kolejny wydarzenie to pokazuje, że osób zainteresowanych zgłębianiem historii tego miejsca nie brakuje. Już od godziny 10:00 na specjalne zwiedzania po obiekcie przybyło kilkadziesiąt osób, a liczba ta z godziny na godzinę tylko się powiększała.

W tym roku do zwiedzania została udostępniona hala nr 2, w która służyła do naprawy i konserwacji lokomotyw. Tegorocznym Dniom Pary towarzyszy także wystawa „Technika PRL”, w której zapewne wielu odnajdzie przedmioty dobrze sobie znane, choć nieużywane bądź zapomniane od lat.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i uczestnictwa w zwiedzaniu parowozowni oraz przygotowanych wydarzeniach.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane