czwartek, 18 maja 2017 21:13

Duża awaria na kolei. Pociągi nie dojeżdżają do Gniezna

 
Duża awaria na kolei. Pociągi nie dojeżdżają do Gniezna archiwum redakcji

W czwartkowy wieczór doszło do dużej awarii na stacji Poznań Wschód. W wyniku tego niektóre pociągi odnotowały ponad dwugodzinne opóźnienia.

O sytuacji poinformował nas o godzinie 21:00 Czytelnik, który od półtora godziny czeka już na odjazd ze stacji Poznań Główny. Jak przekazał, żadne składy w kierunku Gniezna i Wrześni nie mogły wyjechać lub utknęły na trasie. Skład Przewozów Regionalnych do Bydgoszczy, który miał wyjechać o 19:05, ma ponad dwie godziny opóźnienia. Pociąg do Gniezna, który planowo miał wyjechać o 19:38, ma 111 minut opóźnienia. Kolejne notują także inne składy, kierujące się na Bydgoszcz i Toruń.

Jak podaje oficjalnie PKP, awaria pojawiła się na stacji Poznań Wschód, gdzie zepsuło się urządzenie do sterowania ruchem kolejowym. Przewidywany czas naprawy oszacowano początkowo na godzinę 20:00, ale później przesunięto ją na 22:00. Niektóre kursy, np. z Gołańczy do Poznania zostały już odwołane

Dodajmy, że sytuacja ma miejsce na miesiąc przed planowanym uruchomieniem objazdu pociągów z Poznania przez Gniezno do Warszawy.

1 komentarz

  • Link do komentarza Marek Dener piątek, 19 maja 2017 09:11 napisane przez Marek Dener

    Niestety taka sytuacja zdarza się co około pół roku. Tymczasem władze kolejowe i samorządowe (wojewódzkie) odpowiedzialne za kolej twierdzą, że się spotykają i przygotowały plany awaryjne. To niech je pokażą! Czy po ostatniej dużej awarii, któraś z tych osób straciła stanowisko pracy? Nie słyszałem. A tu tymczasem kolejna awaria!!! A żeby tego było mało 19.05. następne chece - awaria trakcji na odcinku Gniezno-Mogilno.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

GPS