piątek, 19 maja 2017 11:09

Ponownie duże utrudniena na kolei. Pociągi pospieszne omijają Gniezno

 
Ponownie duże utrudniena na kolei. Pociągi pospieszne omijają Gniezno archiwum redakcji

Nie minęło echo czwartkowej awarii na stacji Poznań Wschód, a pojawiła się już kolejna, w wyniku której pociągi notują duże utrudnienia i część z nich skierowano z objazdem, pomijając Gniezno.

O sprawie poinformował portal Rynek Kolejowy. W nocy z czwartku na piątek pociąg jadący linią 353 na odcinku z Trzemeszna do Wydartowa uszkodził sieć trakcyjną, w wyniku czego nastąpiła przerwa w ruchu (na drugim torze trwają prace modernizacyjne). Jak informuje PKP, w wyniku awarii wstrzymano ruch pociągów do około godziny 14:00 - 15:00, a pociągi przewoźnika PKP Intercity kierowane są drogą okrężną przez Wrześnię, Barłogi, Lipie Góry, Inowrocław. W zamian pociągów Kolei Wielkopolskich i Przewozów Regionalnych, na odcinku Trzemeszno - Wydartowo - Mogilno wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Pociągi będące na trasie notują także opóźnienia.

Przypomnijmy iż wczoraj, tj. 18 maja doszło do awarii systemu na stacji Poznań Wschód, w wyniku czego pociągi jadące w kierunku Gniezna i Wrześni notowały znaczne opóźnienia, wynoszące nawet ponad 2 godziny.

3 komentarzy

  • Link do komentarza Zorro sobota, 20 maja 2017 00:47 napisane przez Zorro

    Podobno około godz. 15 pociągi zaczęły kursować normalnie

  • Link do komentarza Krisu piątek, 19 maja 2017 14:33 napisane przez Krisu

    Ktoś wie czy już wszystko wróciło do normy?

  • Link do komentarza Marek Dener piątek, 19 maja 2017 11:36 napisane przez Marek Dener

    Dzisiejsze opóźnienia można zrozumieć bo takie wypadki się zdarzają i akurat jest modernizacja drugiego toru. Natomiast wczorajsza awaria zdarza się regularnie co pół roku. Mimo obietnic władz kolejowych i samorządowych (wojewódzkich) nie ma na nią żadnych planów awaryjnych. A czy wczoraj pociągi nie mogły jechać przez Franowo, a na odcinku Poznań Główny - Kobylnica byłyby autobusy zastępcze??? Skoro dzisiaj można było zorganizować komunikację zastępczą to dlaczego wczoraj nie???

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane