piątek, 19 maja 2017 12:23

Fotopułapki pomagają, ale nic nie zastąpi czujnego ludzkiego oka

 
Fotopułapki pomagają, ale nic nie zastąpi czujnego ludzkiego oka źródło: UM w Gnieźnie

Straż Miejska, dzięki zastosowaniu fotopułapek, ukarała już wielu mieszkańców zaśmiecających miasto. Mimo to zwraca się z apelem do gnieźnian.

Straż Miejska w Gnieźnie prowadzi działania obserwacyjne z wykorzystaniem urządzeń do rejestracji obrazu i dźwięku. Fotopułapki będące w dyspozycji funkcjonariuszy co jakiś czas montowane są w innych miejscach, szczególnie tam, gdzie dochodzi do dewastacji mienia i zaśmiecania terenu.

W wielu punktach w mieście, w których notorycznie dochodziło do podrzucania różnego rodzaju odpadów komunalnych czy odpadów zielonych nastąpiła znacząca poprawa. Zidentyfikowani na podstawie zdjęć sprawcy pociągnięci zostali do odpowiedzialności karnej w postępowaniu mandatowym. Są jednak nadal takie miejsca jak ul. E.Orzeszkowej a ul. bł. Michała Kozala, ul. Liliowa a ul. Różana, ul. Radosna, ul. Rycerska i osiedla Tysiąclecie i Winiary, gdzie pomimo nagłośnienia sprawy przez media, bieżące informowanie mieszkańców przez patrole i pracowników URBISu, montowanie tablic informacyjnych, nakładane mandaty karne na sprawców, notorycznie kolejne osoby podrzucają w te miejsca worki z różnymi odpadami.

Straż Miejska zwraca się z apelem do mieszkańców aby na bieżąco informowali o przypadkach ujawnienia takich miejsc, gdy tylko zauważą zaśmiecających i ich pojazdy telefonicznie pod nr 61-424-10-70 kom. 604-512-000 lub 997 (Policja). Podajemy również adresy e-mail, gdzie można przesłać fotografie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

źródło: UM w Gnieźnie

6 komentarzy

 • Link do komentarza ff niedziela, 21 maja 2017 09:25 napisane przez ff

  do "Z peryferii" , przecież z pierwszych dwóch zdań wynika że tu chodzi o mieszkańców Gniezna to czego wypisujesz że to przyjezdni ? Budasz niech wreszcie zagoni urzędników do roboty bo to już 3 lata i jeszcze nie wiedzą czy wszyscy mają umowy ?

 • Link do komentarza czytelnik niedziela, 21 maja 2017 09:00 napisane przez czytelnik

  Ad. TM - rzeczywiście, masz problem! I tak jest z Polaczkami takimi, jakTy. Nie jest ważna sprawa zaśmiecania tylko, czy jeden urząd ma zezwolenie od drugiego urzędu na zainstalowanie kamery. Żal mi Ciebie człowieczku,że nie potrafisz odnieść się do meritum,,a szukasz dziury tam, gdzie jej nie ma i co nie jest przedmiotem artykułu,

 • Link do komentarza TM niedziela, 21 maja 2017 07:35 napisane przez TM

  A z drugiej strony medalu... Czy Straż Miejska ma zgodę Enei na montowanie kamer na słupach? Nie sądzę. Czyli także łamią prawo. Kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci...

 • Link do komentarza Z peryferii piątek, 19 maja 2017 19:02 napisane przez Z peryferii

  Śmiecie są przywožone często z gminy Gniezno i tam powinien zwrócić się prezydent miasta z wnioskiem o sprawdzenie, czy wszyscy mieszkancy gminy mają umowy na wywóz śmieci. A jestem pewien nawet w 100%, że nie!

 • Link do komentarza bonifacy piątek, 19 maja 2017 13:02 napisane przez bonifacy

  nasuwa się taki wniosek że skoro tyle śmieci jest podrzucanych to znaczy że ci ludzie nie mają swoich kubłów na śmieci bo gdyby je mieli to by śmieci nie podrzucali , a skoro nie mają kubłów to wynika z tego że nie ponoszą opłat za śmieci , a że nie ponoszą opłat za śmieci to wygląda że jest licha ściągalność takich opłat, a któż to taki zajmuje się pobieraniem tych opłat ? kto dla zbilansowania niepłacących podniósł opłaty płacącym i obiecał je obniżyć jak uszczelni system opłat ? to kiedy to nastąpi , bo w dobie komputerów chyba nietrudno porównać nazwiska mieszkańców z tymi nazwiskami co płacą i wyłapać tych co nie płacą ?

 • Link do komentarza Gniezno piątek, 19 maja 2017 13:00 napisane przez Gniezno

  Franciszek Starowieyski miał racje twierdząc, że 3/4 polaków ma niepełne wykształcenie podstawowe. Ile można o tym mówić ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich.

Ostatnio dodane

GPS