piątek, 19 maja 2017 17:38

ZK Wronki po raz trzeci triumfuje w Gnieźnie

 
ZK Wronki po raz trzeci triumfuje w Gnieźnie fot. Rafał Wichniewicz

Drużyna Zakładu Karnego we Wronkach kolejny raz zwyciężyła w trzeciej edycji turnieju piłki nożnej, którego stawką był puchar dyrektora ZK w Gębarzewie.

Trzecie zawody, które organizowane były przez tutejsze więzienie, zgromadziły na płycie boiska przy ul. Strumykowej aż dziesięć drużyn, reprezentujących nie tylko służby porządkowe, ale także ratowników, urzędników czy działaczy sportowych. Mimo iż w od piątkowego przedpołudnia graczom towarzyszyło bezchmurne niebo, a przy tym słońce, gorąca temperatura obecna była nie tylko w powietrzu, ale także na boisku. W efekcie, po kilku godzinach zmagań, przepełnionych potem, walką o piłkę i niegroźnymi kontuzjami, wyłonili się zwycięzcy tegorocznego turnieju.

Po raz trzeci z kolei III Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Zakładu Karnego w Gębarzewie zwyciężyła drużyna Zakładu Karnego we Wronkach. Na drugim miejscu uplasowała się gnieźnieńska Komenda Powiatowa Policji, a trzeci byli strażacy z miejscowej Państwowej Straży Pożarnej. W dalszej kolejności byli: Areszt Śledczy Poznań, działacze MKS Mieszko Gniezno, Zakład Karny w Gębarzewie, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Aresz Śledczy w Środzie Wielkopolskiej i Areszt Śledczy w Zielonej Górze.

Najlepszym bramkarzem został przedstawiciel Policji Radosław Przybyłowicz, najlepszym strzelcem okazał się być przedstawiciel Straży Pożarnej Patryk Kanclerz. Najbardziej wartościowym zawodnikiem wybrany został gracz z Zakładu Karnego we Wronkach Michał Woźny.

Zwycięzcy pierwszych miejsc mogli liczyć na puchary, które wręczał im dyrektor ZK w Gębarzewie płk Robert Jóźwiak, a także komendant KPP mł. insp. Przemysław Kozanecki i zastępca komendanta PSP mł. bryg. Krzysztof Kapciński. Każdy uczestnik mógł jednak liczyć na pamiątki, a wszystkim - mimo przemęczenia grą w pełnym słońcu - dopisywał wyraźnie dobry humor, czego niejednokrotnie dali wyraz w trakcie turnieju.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Ostatnio dodane

GPS