piątek, 09 czerwca 2017 11:38

Zapadła się jezdnia na ul. Orzeszkowej. Droga zamknięta!

 
Zapadła się jezdnia na ul. Orzeszkowej. Droga zamknięta! fot. Rafał Wichniewicz

Do niecodziennego zdarzenia doszło w piątkowe przedpołudnie na os. Skiereszewo, gdzie jeden z samochodów wpadł w dużą dziurę, jaka pojawiła się na jezdni. Droga jest nieprzejezdna.

Do zdarzenia doszło krótko po godzinie 11:00 na ul. Orzeszkowej na wysokości nowego osiedla bloków wielorodzinnych. Kierujący samochodem marki Citroen, jadąc od strony miasta wpadł w dziurę, uszkadzając przednie zawieszenie. Jak się okazało - na środku drogi powstała sporej wielkości dziura o głębokości około półtora metra. Na miejsce zdarzenia przyjechała Policja oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Przyczyną uszkodzenia jezdni najprawdopodobniej było jej podmycie, a na czas prowadzonych działań droga została zamknięta dla ruchu.

Ponieważ uszkodzenie pojawiło się na objeździe dla remontowanego niedaleko odcinka ul. Orzeszkowej, informujemy kierowców o możliwości ominięcia zamkniętego uszkodzonego fragmentu drogi. Jadąc ul. Lema (od strony kotłowni PEC), należy skręcić w lewo przed blokami w gruntową drogę, prowadzącą w kierunku ul. Aleksandra Fredry.

Autobusy MPK - linie 8 i 22 pojadą przez ul. Bluszczową z pominięciem ul. Rzepichy i Lema. Zmiana obowiązuje do odwołania.

 

10 komentarzy

 • Link do komentarza mieszkaniec niedziela, 11 czerwca 2017 13:39 napisane przez mieszkaniec

  Na ul Fabrycznej przy fabryce obuwia tez jest zapadanieta studzienka naprawiona prowizorycznie , nie wspominając o zapadniętej prz ul wierzbiczany przy przejeździe kolejowym.
  Pozdrawiam Arkuszewo

 • Link do komentarza Wesoły Kawaler piątek, 09 czerwca 2017 20:28 napisane przez Wesoły Kawaler

  A co jeśli te obok bloki, są tak samo zbudowane jak przyłącze kanalizacyjne do nich? Warto się już teraz przyjrzeć, jak pięknie rysują się słupy na balkonach. I to każdy. Strach się bać.

 • Link do komentarza Anna piątek, 09 czerwca 2017 16:28 napisane przez Anna

  A mnie najbardziej szkoda tej ładnej pani co się pod nią droga zapadła, pewnie teraz będzie miała traumę do końca życia, miasto powinno jej niezłe odszkodowanie zapłacić.

 • Link do komentarza Anna piątek, 09 czerwca 2017 16:28 napisane przez Anna

  A mnie najbardziej szkoda tej ładnej pani co się pod nią droga zapadła, pewnie teraz będzie miała traumę do końca życia, miasto powinno jej niezłe odszkodowanie zapłacić.

 • Link do komentarza Jacek piątek, 09 czerwca 2017 14:58 napisane przez Jacek

  Uważam, iż poprzednia naprawa była źle wykonana. Asfalt w tym miejscu zapadał się już od jakiegoś czasu więc pytanie gdzie odpowiednie służby. a kawałek dalej ta sama droga czyli na wysokości Cienista Ziemowita to łata na łacie. Widocznie jakieś ważne osoby ten odcinek przejeżdżały że nie dopuszczano do wielkich dziur. A teraz się remontuje zobaczymy co będzie. No i co tutaj ukrywać ta droga może w papierach jest dopuszczona do ruchu ciężkich pojazdów powyżej 3,5 tony, lecz ja uważam, że całkowita dopuszczalna masa jeżdżących aut po całej ul. Orzeszkowej powinna wynosić max 2,5 tony z możliwością dopuszczenia ruchu autobusowego MPK.

 • Link do komentarza dziup piątek, 09 czerwca 2017 13:28 napisane przez dziup

  Ostatni miesiąc ta droga się mocno zapadła.
  Myśle że to wina kierowcy bo miał francuskie auto :)

 • Link do komentarza Schredder piątek, 09 czerwca 2017 12:39 napisane przez Schredder

  Przyłącz,e do bloków robili kanalizacyjne. A że nikt nie sprawdza zagęszczenia bo po co, to też woda wypłukała i się zapadło. Po co miasto trzyma tych inspektorów? Chyba tylko do brania pieniędzy... Podobnie było że szpitalem i wielu innych robotach...

 • Link do komentarza tupo piątek, 09 czerwca 2017 12:19 napisane przez tupo

  Taka dziura się zrobi za chwilę na skrzyżowaniu Konikowo i Libelta. Narazie na powierzchni 40 cm2 zapadl sie asfalt.

 • Link do komentarza Szymon piątek, 09 czerwca 2017 12:17 napisane przez Szymon

  W tym miejscu od samego początku oddania drogi asfalt opada przy studzience. Asfalt w tym miejscu był już wcześniej naprawiany (co widać po śladach łączenia asfaltu na jednym ze zdjęć) i nadal upada, a przy studzience robi się dołek. Jak widać coś jest spierniczone od samego początku wykonania inwestycji (kanalizacji na ul. Orzeszkowej i położenia nowego asfaltu).

 • Link do komentarza Qwerty piątek, 09 czerwca 2017 12:13 napisane przez Qwerty

  W tym miejscu 2 lata temu bylo naprawiane zanizenie nawierzchni...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich.

Ostatnio dodane

GPS