wtorek, 13 czerwca 2017 11:24

Kąpielisko na „Łazienkach” rusza wraz z wakacjami

 
Kąpielisko na „Łazienkach” rusza wraz z wakacjami archiwum redakcji

Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że kąpielisko nad Jeziorem Winiary w Gnieźnie uruchomione zostanie z początkiem letnich wakacji.

Do 23 czerwca będą trwały prace przygotowawcze: porządkowanie terenu, uzupełnianie piasku plażowego, wyrównywanie dna oraz brzegu, a także przygotowywanie niezbędnego sprzętu ratowniczego i pływającego. Otwarcie kąpieliska nastąpi po jego odbiorze przez służby WOPR i SANEPID, a więc w sobotę 24 czerwca 2017 i będzie funkcjonowało do 31 sierpnia 2017, codziennie od 10.00 do 18.00. 

W sezonie uruchomione zostaną: punkt gastronomiczny i wypożyczalnia sprzętu pływającego.Przypomnijmy także iż od niedawna przy wschodniej części akwenu działa także Wake Park, na którym można poćwiczyć surfowanie. 

3 komentarzy

  • Link do komentarza tukan środa, 14 czerwca 2017 11:08 napisane przez tukan

    Do poprawki jest miejsce odbierania wody żeby nie spływała na plażę. Jak mocniej pada to ten otwór nie odbiera tej wody i wszystko płynie na plażę zabierając piasek

  • Link do komentarza Spacerowicz środa, 14 czerwca 2017 09:45 napisane przez Spacerowicz

    Wczoraj tj 13.06 jakoś wakeboard działał i ludzie z niego korzystali i żadnych gniazd nie widać...a co do glonów to w większości już ich nie ma-wczoraj podczas spaceru przygladalem się pracy ekipie która łodzią mechanicznie zbierała wodorosty i skladowali je na plaży:)

  • Link do komentarza SPOSTRZEGAWCZY wtorek, 13 czerwca 2017 12:46 napisane przez SPOSTRZEGAWCZY

    Chyba na razie NIE MOŻNA ĆWICZYĆ SURFOWANIA bo na trasie liny ciągnącej surfera jest gniazdo ptaka . i ZANIM SIĘ WYLĘGNĄ MŁODE PTASZKI to miejsce jest pod ochroną !!! Ale sobie znalazły ptasze ta miejsce na świeżej "wysepce" z glonów i porostów !!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

BarMleczny