wtorek, 13 czerwca 2017 14:44

Pili i oddawali mocz pod okiem kamery - tacy mogą liczyć tylko na mandaty

 
Pili i oddawali mocz pod okiem kamery - tacy mogą liczyć tylko na mandaty źródło: KPP w Gnieźnie

Policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi ukarali wczoraj młodych mężczyzn, którzy pili piwo na schodach prowadzących do Doliny Pojednania. W każdym podobnym przypadku nie będzie żadnej pobłażliwości.

W poniedziałek wieczorem operator monitoringu miejskiego zauważył młodych mężczyzn, spożywających alkohol na schodach prowadzących do Doliny Pojednania. Natychmiast powiadomił o tym fakcie oficera dyżurnego, a ten skierował w to miejsce policyjny patrol, wspierany przez strażników miejskich.

Jeszcze przed dotarciem patroli na miejsce, dwóch z czterech przebywających tam mężczyzn załatwiało na schodach potrzebę fizjologiczną - co także uchwyciła kamera monitoringu. Policjanci ukarali wszystkich mężczyzn mandatami. W sądzie groziłaby im kara grzywny do 5 tysięcy złotych.

Policja z tego miejsca przypomina, że ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi precyzuje miejsca, w których picie alkoholu jest zabronione. Jednocześnie w każdym tego typu przypadku, jak powyższy, sprawcy nie mogą liczyć na żadną ulgę.

źródło: www.gniezno.policja.gov.pl

19 komentarzy

 • Link do komentarza Jaś piątek, 16 czerwca 2017 10:36 napisane przez Jaś

  A o czymś takim jak "ironia" to xyz coś słyszał?

 • Link do komentarza Ja_Jestem czwartek, 15 czerwca 2017 10:04 napisane przez Ja_Jestem

  Trochę to dziwne, że monitoring miasta Gniezna..... bardzo uważnie śledzi tych, co piją piwo czy też inny alkohol w miejscach niedozwolonych, a nie widzi parkujących aut w miejscach nieprzeznaczonych na parkowanie. Chociażby niedawna sprawa dotycząca parkowania przy kościele garnizonowym w czasie t/z komunii w maju.

 • Link do komentarza Ja_Jestem czwartek, 15 czerwca 2017 09:49 napisane przez Ja_Jestem

  Dość dziwne te nasze Polskie ustawodawstwo, jeśli idzie o przepisy co do których my obywatele mamy się dostosowywać i jednocześnie ich przestrzegać. Picie alkoholu w miejscach publicznych czy też w miejscach niedozwolonych jest sprzeczne z piciem alkoholu w tak zwanych ogródkach postawionych na ul Chrobrego, czy też w samym centrum Gniezna, czyli w rynku. Toż to zwykły idiotyzm, wydawać takie prawo, że jak teren jest ogrodzony, to w obrębie tego terenu alkohol można spożywać, nie zwracając na to, iż po deptaku czy też rynku spacerują całe rodziny i młodzież, która i tak doskonale wie, że w tych miejscach chla się bezkarnie. Natomiast, jak już się chciałoby wypić piwko na ławeczce czy to w rynku, czy na deptaku Chrobrego, no to tutaj dochodzi już do popełnienia wykroczenia dotyczącego o spożywany alkoholu w miejscu niedozwolonym. Przecież to kretynizm w czystej postaci. Co za debil ustanawia tak idiotyczne i zarazem sprzeczne przepisy, jak w jednym tak i w drugim przypadku łamane jest „prawo” o wychowywaniu w trzeźwości. Gdzie tu sens?

 • Link do komentarza xyz czwartek, 15 czerwca 2017 09:40 napisane przez xyz

  Jaś! Z Twoją filozofią to suń do przedszkola, a nie wymądrzaj sie na forum. A potem do szkoły podstawowej, gdzie może nauczysz się ortografii.

 • Link do komentarza jaś środa, 14 czerwca 2017 19:57 napisane przez jaś

  Aby żyć trzeba pić. Jak się pije to trzeba sikać. Fizjologi nie oszukasz. Może by tak kamerę zasłonić toytoyem.

 • Link do komentarza Scarlett środa, 14 czerwca 2017 09:47 napisane przez Scarlett

  A ja uważam, że bardzo dobrze, że media pokazują takie sprawy ku przestrodze innych. I nie manipuluję domysłami, że to w jakimś określonym celu, że niby przed komisją i takie tam inne pomysły. Czy wy naprawdę już nie potraficie myśleć, że sprawy są proste tylko szukacie we wszystkim drugiego dna?

 • Link do komentarza rezigiusz środa, 14 czerwca 2017 08:53 napisane przez rezigiusz

  No patrzecie co za zbieg okoliczności ze dzień przed Komisją Bezpieczeństwa w R.M. na która zaproszeni byli komendanci Straży Miejskiej i Policji zrobiono pokazowe akcje służb monitoringu i obu służb mundurowych aby mieli jakieś alibi na komisje. Szkoda ze tak nie reaguje monitoring na ul.Dąbrówka jak auta parkują na miejscach dla motorowerów na ul. Zielony Rynek przy sklepie ABC jak auta stają zaraz za SPP na zakrecie notorycznie. Cóż a tu zaraz akcja "pokazowa" pod publikę i pod komisje. Widzę że te przyzwyczajenia pozostały z jeszcze poprzedniego systemu czyli pokazowe.

 • Link do komentarza Redatkor wtorek, 13 czerwca 2017 22:49 napisane przez Redatkor

  Niezła patologia skoro pili i oddawali mocz. Ciekawe czy swój czy mieli jakiś system zamian

 • Link do komentarza Telewidz wtorek, 13 czerwca 2017 21:52 napisane przez Telewidz

  Tak być powinno ,my jako mieszkańcy też powinniśmy reagować i wzywać służby widząc takich ochlejów.Jak to mówią ,,w grupie siła,,

 • Link do komentarza aaa wtorek, 13 czerwca 2017 21:49 napisane przez aaa

  Ale siedzieć na poręczy policja pozwala?

 • Link do komentarza Qwe wtorek, 13 czerwca 2017 21:36 napisane przez Qwe

  W tym mieście tyle się dzieje, że nawet mandat za szczanie w miejscu publicznym zasługuje na to aby to naglosnic. Ludzie dajcie spokój. Dostali mandat przyjdą następni i też dostaną mandat i wszystko w temacie

 • Link do komentarza Jw wtorek, 13 czerwca 2017 21:34 napisane przez Jw

  Powinni pokazywać twarze a nie jeszcze ukrywaja

 • Link do komentarza senior wtorek, 13 czerwca 2017 18:13 napisane przez senior

  Ad "kaka" - fakt, ze ci ludzie to przestępcy, bo popełniają wykroczenia i przez nich miasta wyglądają, jak wyglądają i śmierdzą na odległość, ale to jednak ludzie i mają nie ryje, panie komentatorze, a twarze. Kultura obowiązuje nas przede wszystkim. No chyba, że jest to mowa pańskiego domu rodzinnego, a to przepraszam.

 • Link do komentarza Maniek wtorek, 13 czerwca 2017 17:52 napisane przez Maniek

  Sodomnia i gomornia hahaha a gdzie sa najblizsze toi toie ? Zajmijcie sie czyms powazniejszym

 • Link do komentarza kaka wtorek, 13 czerwca 2017 16:49 napisane przez kaka

  Ryje nie powinny byc zakryte .
  Nie wstyd im szczać w miejscu gdzie dzieci sie bawia to powini spodziewac sie konsekwencji i miasto powinno patrzyc ktorzy to rozumu nie maja

 • Link do komentarza miastowy wtorek, 13 czerwca 2017 16:11 napisane przez miastowy

  Powinni dostać jeszcze solidne lanie, żeby im się odechciało takich ekscesów nie tylko tam, ale także na każdym innym miejscu w mieście. No i brawa dla monitoringu i dla szybkiej reakcji policji!

 • Link do komentarza Yanosik wtorek, 13 czerwca 2017 15:25 napisane przez Yanosik

  Brawo dla obsługujących monitoring!Świetna sprawa. Więcej takich gagatków pokazywać w mediach to im się odechce chlać i lać gdzie popadnie. Właściwa reakcja naszych służb. I o to chodzi,a kiedyś nie można było. Teraz monitoring+policja+straż miejska=porządek w mieście.

 • Link do komentarza Koryfeusz wtorek, 13 czerwca 2017 15:19 napisane przez Koryfeusz

  Brak poczucia karności i dyscypliny. Nie wszędzie można pić. Ci młodzi ludzie powinni przeczytać ustawę o ile potrafią. No i teraz mniej pieniędzy będą mieć na piwo, bo mandat z czegoś trzeba zapłacić. Ciekawe czy oni gdzieś pracują? Pewnie na utrzymaniu rodziców i pili za kieszonkowe. To teraz niech zbierają na mandaty.

 • Link do komentarza asd wtorek, 13 czerwca 2017 15:02 napisane przez asd

  husaria

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich.

Ostatnio dodane

GPS