sobota, 17 czerwca 2017 13:04

Wycieczkowy finał projektu „Ku pokrzepieniu serc”

  mn
Wycieczkowy finał projektu „Ku pokrzepieniu serc” zdjęcie nadesłane

W miniony wtorek 13 czerwca odbyła się wycieczka do Oblęgorka, będąca nagrodą dla uczniów z powiatu gnieźnieńskiego, za udział w projekcie edukacyjnym realizowanym przez Stowarzyszenie Ziemia Gnieźnieńska,  przy współpracy z Zespołem Szkół w Niechanowie.

Uczestnicy odwiedzili wyjątkowe  miejsce związane z twórczością polskiego Noblisty, Henryka Sienkiewicza, która była przewodnią myślą projektu. Oblęgorski majątek został wykupiony 1900 r.  przez naród polski od Mieczysława Halika i podarowany Henrykowi Sienkiewiczowi. Z racji trudnych warunków atmosferycznych była to letnia rezydencja, do której co roku przyjeżdżał pisarz. To urokliwe miejsce zrobiło niesamowite wrażenie na uczestnikach, a wnętrza pałacu  oczarowały każdego.

W drugiej części dnia udano się do Energetycznego Centrum Nauki, który mieści się w Kieleckim Parku Technologicznym. Uczniowie mogli tam na 28 multimedialnych urządzeniach samodzielnie przeprowadzać eksperymenty. Tematem przewodnim ECN jest energia. Odwiedzający dowiedzieli  się między innymi, skąd się ona bierze, jak jest wykorzystywana oraz w jaki sposób ją oszczędzać. Zabawa przy interaktywnych urządzeniach  nie tyko bawiła ale też uczyła, sprawdzano jak spala się węgiel, jak działają elektrownie i zapory wodne. Pod okiem specjalistów skorzystano również z warsztatów poświęconych budowie żarówki. Zabawa była niecodzienna a uczestnicy wycieczki, po takich wrażeniach wrócili z wyjątkowymi humorami i śpiewem na ustach. Grażyna Kozanecka jako główny organizator w sposób szczególny dziękuje opiekunom grup z poszczególnych szkół oraz Lidii Szczęsnej, Elżbiecie Rzepeckiej- Roszak oraz Stanisławowi Mazurkowi.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich.

Ostatnio dodane

GPS