poniedziałek, 19 czerwca 2017 09:06

Złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

 
Złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów źródło: KPP w Gnieźnie

W trakcie kontroli drogowej policjanci zatrzymali 29-letniego kierowcę, który miał sądowy dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

9 czerwca br. chwilę po godzinie 10:00 policjanci drogówki na ul. Mnichowskiej w Gnieźnie zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy marki Mercedes Sprinter, którego kierujący przekroczył o 27 km/h dozwoloną prędkość.

Podczas kontroli okazało się, że 29-letni kierowca – mieszkaniec powiatu inowrocławskiego, nie posiada przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz Polisy OC. W policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że ma orzeczony dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. To nie wszystko. Okazało się również, że ma do odbycia karę 100 dni aresztu w zamian za niezapłaconą grzywnę, którą  - by nie trafić do więzienia - w końcu uiścił. Auto, którym podróżował mężczyzna zostało zabezpieczone na parkingu strzeżonym. Po wykonaniu wszystkich czynności 29-latek został zwolniony.

Teraz podejrzewany za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem za przestępstwo niestosowania się do orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Nowelizacja przepisów, która weszła w życie 1 czerwca br. wprowadziła podniesienie wymiaru kary dla osób, łamiących sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Jeśli podczas kontroli drogowej policjanci ujawnią taki przypadek, lekkomyślny kierowca może zostać skazany nawet na pięć lat więzienia. Dotychczas kodeks karny przewidywał za to przestępstwo karę do trzech lat pozbawienia wolności.

źródło: www.gniezno.policja.gov.pl

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich.

Ostatnio dodane

GPS