piątek, 23 czerwca 2017 14:28

Kąpiel na „Łazienkach” możliwa dopiero od lipca

  mn
Kąpiel na „Łazienkach” możliwa dopiero od lipca archiwum redakcji

Mimo gotowości kąpieliska na Jeziorze Winiary, decyzją gnieźnieńskiego Sanepidu zostanie ono otwarte dopiero za kilka dni.

Przypomnijmy iż kilkanaście dni temu Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji informował iż kąpielisko na popularnych „Łazienkach” zostanie otwarte wraz z początkiem wakacji, tj. 24 czerwca. Dziś jednak, tj. 23 czerwca Sanepid podjął decyzję iż data ta zostanie przesunięta - jak informuje GOSiR kąpielisko zostanie uruchomione najwcześniej w sobotę 1 lipca br.

 

7 komentarzy

 • Link do komentarza DOCIEKLIWY poniedziałek, 26 czerwca 2017 15:54 napisane przez DOCIEKLIWY

  Woda zawiera za dużo tej substancji, jaka z rzuca do jeziora Gnieźnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Czy jest to samo żelazo ? Czy coś Jeszcze niech zbadają specjaliści. Ale widać tą substancję przy stanowisku wędkarskim jak zabarwia wodę w jeziorze przy płocie wodociągów. A dlaczego tak sadzę bo tylko w tej części jeziora wodorosty rozrastają się ponad miarę. Pozostała cześć jeziora nie jest aż tak zarośnięta.

 • Link do komentarza Toniczek85 sobota, 24 czerwca 2017 22:56 napisane przez Toniczek85

  * coś co zawiera woda;)

 • Link do komentarza Toniczek85 sobota, 24 czerwca 2017 09:34 napisane przez Toniczek85

  Do mieszkaniec. Nie sposób się z Tobą nie zgodzić. Zastanawia mnie też skąd taka ilość zielska na tym jeziorze? Z czegoś to wynika, podejrzewam, że z dostatku jakiś substancji, które tym roślinom taki wzrost umozliwiaja. Nie jestem biologiem, nie znam się, nie wiem czy to jakieś azotany, czy cokolwiek innego, niech się mądrzejsi wypowiedza, ale na innych jeziorach tego nie ma, więc coś to co zawiera woda czyni to jezioro szczególnym

 • Link do komentarza ekolog piątek, 23 czerwca 2017 17:51 napisane przez ekolog

  Ogółem patrząc na stan "Łazienek" w ciągu paru ostatnich lat nasuwa się pytanie dlaczego nie udostępnić do kąpieli jeziora Jelonek? Czy to serio taka duża różnica? Tu bakterie, tam bakterie. Tu wyławiane zwłoki, tam także.

  A tak na serio, to jezioro prosi się o odgrodzenie siatką dla dobra mieszkańców którzy chcieliby się w nim wykąpać.

 • Link do komentarza urzędas piątek, 23 czerwca 2017 16:19 napisane przez urzędas

  Przecież wydano tyle kasy na jakieś extra opracowania naukowców z Poznania i co? Albo kasa z powrotem, albo ten, kto zlecił do zwolnienia!

 • Link do komentarza deogracias piątek, 23 czerwca 2017 15:25 napisane przez deogracias

  Zgodnie z najnowszymi badaniami Sanepidu, normalny stan jeziora czyli obecność w nim wirusa ptasiej grypy, coli i eboli a także Salmonelli, Godzilli i Krakena i rekinów trwać będzie do 30 czerwca do godziny 24.
  Po godzinie 24 ww indywidua znikną.
  A od 1 lipca jezioro będzie czystsze niż górski potok w Himalajach.

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 23 czerwca 2017 15:03 napisane przez mieszkaniec

  Ten ściek lepiej niech będzie latem zamknięty... czas najwyższy zadbać o jakość tej wody, pozbyć się tego pływającego g**na na dobre. No i porządnie dobrać się do tyłka tym osłom z działek, którzy wylewają swoje g**wna do jeziora...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane