czwartek, 29 czerwca 2017 11:09

Migawki z miasta - Starostwo pozazdrościło Magistratowi?

 
Migawki z miasta - Starostwo pozazdrościło Magistratowi? fot. Rafał Wichniewicz

Na nieukończonym (jeszcze) szpitalu zawieszony został baner, informujący o tym iż w tym miejscu trwa jego budowa. O tym chyba już wszyscy raczej wiedzą od prawie 10 lat, ale wartym zaznaczenia w tej treści było dopełnienie nazwy - Pomnik Chrztu Polski.

Nazwa, która wzbudziła tyle kontrowersji w opinii publicznej, zaczyna przez takie działania mimo wszystko wchodzić w świadomość społeczną. Wystarczy jednak poczytać ostatnie komentarze na Facebooku Gniezno24.com pod wczorajszym artykułem o sieci szpitali, by zauważyć jakie są opinie mieszkańców na temat niektórych usług świadczonych w murach Pomnika Chrztu Polski. Nie wchodząc głębiej w tę tematykę, baner zawieszony na gmachu szpitala na pewno bije po oczach, podobnie jak banery Miasta Gniezna, które są umieszczane przy każdej, nawet najmniejszej inwestycji ze sloganem "Zmieniamy Gniezno dla was". Żeby nie było - jest to wymóg dla wykonawcy, znajdujący się w praktycznie każdej dokumentacji przetargowej.

 

Tymczasem tego podejścia najwyraźniej pozazdroszczono w Starostwie i zdecydowano się zastosować w przypadku szpitala, który już trzecią kadencję spogląda pustymi oknami na podróżnych przejeżdżających Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego. Odbył się co prawda przetarg na wykonawcę, było nawet uroczyste podpisanie umowy, ale też planowano z pompą dokonać przekazania placu budowy, do czego jednak nie doszło. W związku z tym w minioną środę zawieszono duży baner, który i tak jest średnio widoczny od strony drogi z uwagi na gęste zadrzewienie, ale za to dobrze go widać od strony... cmentarza. Grunt, że jest się czym w końcu pochwalić, ale mimo to wspomniane komentarze mieszkańców, przy wielu artykułach nt. szpitala na pewno idei Pomnika Chrztu Polski splendoru nie przynoszą. Może po ukończeniu budowy się to w końcu zmieni?

 


Migawki z miasta - Codziennie wielu mieszkańców Gniezna spotyka się z różnymi sytuacjami - śmiesznymi, absurdalnymi czy po prostu dziwnymi. Te, które udaje się uwiecznić na zdjęciach, zarówno przez naszą redakcję, jak i Czytelników, staramy się umieszczać w tym, nie zawsze poważnym, nieregularniku "Migawki z miasta".

34 komentarzy

 • Link do komentarza pytacz piątek, 07 lipca 2017 21:15 napisane przez pytacz

  i co tam słychać?? ruszyła w końcu ta budowa?

 • Link do komentarza salowa środa, 05 lipca 2017 09:59 napisane przez salowa

  Żeby znowu nie było, jak było :-(

 • Link do komentarza czytelnik wtorek, 04 lipca 2017 20:52 napisane przez czytelnik

  Wpisujesz w wyszukiwarkę ALSTAL, a wyskakuje taki artykuł:
  http://www.radiopik.pl/2,33079,zandarmeria-wojskowa-zatrzymala-osoby-zwiazane-z&s=1&si=1&sp=1
  Nie wiecie dlaczego?

 • Link do komentarza abc niedziela, 02 lipca 2017 13:51 napisane przez abc

  I to jest ta Wasza elitarność! Jak brakuje argumentów to trzeba obrazić wszystkich i udać się do Kościoła.

 • Link do komentarza mjj niedziela, 02 lipca 2017 12:45 napisane przez mjj

  Ta dyskusja ma już taki poziom (Gnieźnianin, abc i inne nicki), że niżej nie da się już zejść, dlatego życzę panom (panu?) bożej niedzieli w ramionach świętej Matki Kościola.

 • Link do komentarza do mjj niedziela, 02 lipca 2017 12:19 napisane przez do mjj

  panie kochany, przestań zastraszać ludzi za gloszenie własnych poglądów. i uważaj, bo to się może odwrócić przeciwko Tobie, jak zacznie się szukać Twoich postów. Może zabronisz ludziom już nawet mówić o niewygodnych faktach??? Kto był dyrektorem i kto był starostą , gdy powstawał ten śmieszny pomnik Chcrztu, można sprawdzić oficjalnie. A to, co wyprawia obecnie starosta, posełek D. i dyrekcja szpitala, to też jest wiadome. Pani J. zaczyna wrzeszczeć na każdego, kto śmie powiedzieć słowo krytyki na sowmed( przypominam - prywaciarz, który kasuje kupę kasy z pieniędzy zozu za pośrednictwo pracy - pytam, kto zatwierdza te faktury? - święty turecki czy dyrektor). Księgowy zozu nabiera wody w usta, gdy go się pyta o koszty o. chirurgicznego. Pacjentów na oddziale jest 2x mniej niż za poprzednich. Są skargi, zamiatane pod dywan. Ministerstwo Zdrowia zadaje kolejne pytania odnośnie tego, co się tu dzieje. i najważniejsze - na tzw. budowie nie dzieje się nic, poza banerem i jakimiś cienkimi ogrodzeniami z drutu. Chodzą słuchy, że wykonawca domaga się jakiś dokumentów, które nie istnieją. A pan dyrektor co chwilę się wczasuje i kompletnie nie ogarnia,że niedługo nie będzie miał kim pracować. Odeszło następnych 2 lekarzy z 1.07.

 • Link do komentarza devil sobota, 01 lipca 2017 23:41 napisane przez devil

  I ty mjj i tobie podobni chcielibyście pewnie decydować co jest prawe w Europie, w Polsce, w Gnieźnie, w moim domu, pod moją kołdrą itd narzucać jedyny prawy styl życia i zachowania. Te czasy już nigdy nie wrócą. Wahadło historii może teraz powoduje że głośniej krzyczycie ale natury ludzkiej do upodobania rzeczy nieprawych jeszcze nikt nie potrafił zmienić.

 • Link do komentarza fuzzy sobota, 01 lipca 2017 18:23 napisane przez fuzzy

  @mjj a we wcześniejszym komentarzu pisałeś, że jesteś członkiem PIS to się zdecyduj bo nie wygląda to wiarygodnie co piszesz.

 • Link do komentarza abc sobota, 01 lipca 2017 18:05 napisane przez abc

  Bardzo ciekawe to co Pan wypisuje. Tylko to nie żadna wiedza tajemna i každy średnio rozgarnięty licealista o tym wie. Cały problem polega na tym, że Pana środowisko, elitarni patrioci można Was nazwać, odmawia innym własnego osądu jednocześnie przesuwając granice dyskursu publicznego w okolice rynsztoka. A do przesuwania tej granicy używa się juž nie tylko przychylnych mediów pseudopatriotycznych ale także instytucji państwa kiedy to prokuratura nie widzi niczego złego w przedstwaianiu szefa Rady Europejskiej w mundurze SS. Jaka może być większa zniewaga, obelga? Takie granice wyznacza organ, króry rozstrzyga, więc zalew nienawiści będzie postępował. Przykład jak Pan nazywa jednego z forumowiczy największym idiotą. Chyba jednak kultura, nie tylko prawna, już dawno nie stosuje zasady oko za oko, ząb za ząb. Szkoda tylko, że diabeł przeprał się w ornat i dzwoni w kościele.

 • Link do komentarza mjj sobota, 01 lipca 2017 16:00 napisane przez mjj

  Do abc - nie jestem dyżurnym i nie pracuje dla nikogo tylko wyrażam swoją opinie popartą przepisami prawa. Tak, każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii, ale w sposób kulturalny i dopuszczany ustawą. Nie wolno pomawiać, obrażać, odnosić się po chamsku tym bardziej na publicznych forach, Przytoczone zostały także tutaj przepisy i należy się do nich stosować. W przeciwnym wypadku niestety, ale takie zachowanie w sieci jest wykroczeniem i za to ponosi się odpowiedzialność karną.
  "Każde pokolenie powinno wiedzieć, że wolność nie polega na robieniu tego, co się chce. Wolność to robienie tego, co jest prawe" - James Caviezel

 • Link do komentarza abc sobota, 01 lipca 2017 11:27 napisane przez abc

  Straszenie ludzi sądem za wyrażanie poglądów to już przerabialiśmy za komuny. Każdy ma prawo wyraźić swój osąd ba temat osób publicznych. Nikt ich do polityki nie pchał, więc oprócz profitów które pobierają muszą byr gotowi na przełknięcie gorzkich pigułek krytyki. A standardy krytyki przeciwników i język tej krytyki od dawna wyznacza obecnie nam panująca przewodnia partia narodu i suwerena. A Pana mjj pozdrawiam serdecznie. Miłego dyżuru!

 • Link do komentarza mjj sobota, 01 lipca 2017 10:49 napisane przez mjj

  @ Gnieźnian - największym gnieźnienskim idiotą jest pan i wystarczy czytać Panskie wypociny w necie i to pod różnymi nickami, żeby wyrobić sobie opinię o Panu. A starościnie i posłowi pan nie jest godzien butów czyscić. I može by pana podali do sądu, bo tylko spora kara finansowa oduczyłaby Pana obmawiania, oszczerstw i publicznego obrażania osob pełniaących ważne funkcje w naszej społecznosci. Mogą sie Panu nie podobać decyzje tych ludzi, ale wara od ich czlowieczeństwa.

 • Link do komentarza Kuba sobota, 01 lipca 2017 10:00 napisane przez Kuba

  Uwazam , ze wyczyny posła Dolaty i starościny doszły do punktu , gdzie o ich stanie powinien wypowiedzieć się psychiatra .

 • Link do komentarza Gnieźnianin sobota, 01 lipca 2017 09:54 napisane przez Gnieźnianin

  Głupota i totalne lekceważenie wyborców . Nie mam słów idiota poseł zarządza a idiotka starościna podchwytuje pomysł ośmieszania miasta przez nadanie ni z gruszki ni z pietruszki szpitalowi , nazwy , ktora pasuje jak pieść do nosa . Teraz jeszcz ten baner . Czy idioci zarzadzający powiatem uważają wyborców za równych sobie w głupocie ,infantylizmie i bezczelności . I zeby nie było - ani nazwa szpitala ani baner nie spowodowały jakiegoś ruchu na budowie .

 • Link do komentarza a piątek, 30 czerwca 2017 21:00 napisane przez a

  trochę mały ten baner, nadal widać te mury i po deszczu zacieki , fatalnie to wygląda od strony trasy

 • Link do komentarza mjj piątek, 30 czerwca 2017 16:17 napisane przez mjj

  Po pierwsze poseł K.Ostrowski nie był nigdy dyrektorem szpitala, po drugie, to nie on odpowiadal za tę inwestycję, po trzecie proszę dokladnie zapoznać sie z moim nickiem, bo jak widac pan ma taka wiedzę w temacie, jaką ma nie potrafiąc dobrze powtórzyć prawidłowo trzech prostych literek.

 • Link do komentarza humanista piątek, 30 czerwca 2017 14:10 napisane przez humanista

  Mmj . Nadal uważam, iż dyrektor za którego "padł" szpital nie powinien zasiadać w parlamencie.
  A Pańskie słowa pod moim adresem uważam za zastraszające mnie.
  Udanego weekendu.
  A tak na marginesie. Co z tym królem z Izraela, co to podobno ma być królem Polski? Nigdzie nie znalazłem wzmianki o takowym od czasu Chrobrego do Poniatowskiego.

 • Link do komentarza mjj piątek, 30 czerwca 2017 13:15 napisane przez mjj

  Ad. humanista - to nie jest zastraszanie. To tylko stosowanie prawa i ja nikogo nie obrażam, zatem nie muszę sie publicznie ujawniać. To pan przekroczyl granice i dlatego to pan, a nie ja nie może być anonimowy.

 • Link do komentarza humanista piątek, 30 czerwca 2017 11:35 napisane przez humanista

  Mmj polecam poradnię ;) historia zna krzykaczy z 33. Proszę mnie nie zastraszać.

 • Link do komentarza ccc piątek, 30 czerwca 2017 11:25 napisane przez ccc

  Dobre sobie. Prosi o podanie danych a sam swoich nie podaje. Jak to się nazywa?

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

BarMleczny