niedziela, 09 lipca 2017 16:50

Parowozownia Gniezno otwarta w wakacje

  mn
Parowozownia Gniezno otwarta w wakacje archiwum redakcji

Już po raz drugi Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei udostępnia dla turystów Parowozownię Gniezno.

Ten wspaniały historyczny kompleks można zwiedzić z przewodnikiem przez cały lipiec i sierpień od wtorku do niedzieli w godzinach 13:00-17:00. Wejście znajduje się przy ulicy Składowej.

- Tym samym Parowozownia Gniezno uzupełnia ofertę turystyczną w regionie, zachęcając turystów do pozostania w naszym mieście na dłużej. Dziś wielu odwiedzających Pierwszą Stolicę Polski pyta co jeszcze oprócz Katedry i Muzeum Początków Państwa Polskiego można tu zobaczyć, a jedną z odpowiedzi staje się zabytkowa lokomotywownia, w której oprócz budowli zobaczyć można przygotowaną wystawę nt. historii kolei - informują przedstawiciele GSMK. Jak dodają, przypominają iż cały czas istnieje możliwość nabywania wspólnego biletu dla wszystkich gnieźnieńskich muzeów, co umożliwia zwiedzenie Muzeum Początków Państwa Polskiego oraz Muzeum Zabytków Kultury Technicznej. 

Szczegóły dostępne są na stronie www.parowozowniagniezno.pl

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

BarMleczny