wtorek, 11 lipca 2017 13:17

Dyrektor Biura Rady zwolniona!

 
Dyrektor Biura Rady zwolniona! archiwum redakcji

We wtorkowe wczesne popołudnie do naszej redakcji dotarła informacja, że dyrektor Biura Rady Powiatu Gnieźnieńskiego została zwolniona ze swojego stanowiska.

To kolejny etap „wojny” pomiędzy starostą Beatą Tarczyńską, a Biurem Rady oraz Przewodniczącym Rady - tak w skrócie można określić to, co stało się dziś we wtorkowe południe 11 lipca. Do naszej redakcji dotarła informacja, jakoby Monika Wróbel, dyrektor Biura Rady Powiatu Gnieźnieńskiego otrzymała wypowiedzenie pracy ze skutkiem natychmiastowym.

Informację tę udało się nam potwierdzić u samej zainteresowanej, która przekazała iż wypowiedzenie otrzymała we wtorek w południe.

Jak przyznała w rozmowie telefonicznej, uzasadnienie zwolnienia jest w całości nieprawdziwe, a sposób, w jaki to nastąpiło należy uznać za karygodny. Monika Wróbel ma opuścić swoje stanowisko w ciągu najbliższych godzin. W chwili obecnej Przewodniczący Rady przebywa na urlopie a nie mogąc skontaktować się z Wiceprzewodniczącym, który w tym czasie pełni jego obowiązki, nie może przekazać całej dokumentacji oraz informacji o zaistniałej sytuacji. Nie wie też, kto obejmie stanowisko po swoim odejściu. Jak dodała, w chwili obecnej Biuro Rady pozostało z tylko jedną osobą, która jest pracownikiem administracyjnym.

To jeden z najbardziej widocznych efektów „wojny”, jaką od pewnego czasu grupa działaczy PiS skupiona przy staroście Beacie Tarczyńskiej i pośle Zbigniewie Dolacie, prowadzi wobec koalicjanta, którym jest Stowarzyszenie Ziemia Gnieźnieńska. Zwolnienie dyrektor Biura Rady jest prawdopodobnie pokłosiem awantury, jaka miała miejsce na czerwcowym posiedzeniu Rady Powiatu Gnieźnieńskiego.

Do sprawy jeszcze wrócimy.

Aktualizacja - 12 lipca 16:30. Swoje stanowisko w powyższej nadesłał do nas przewodniczący Dariusz Igliński, który aktualnie przebywa na urlopie:

Wyrażam zdecydowany sprzeciw wobec działań Pani Starosty Beaty Tarczyńskiej, skutkujących rozwiązaniem umowy o pracę z Panią Moniką Wróbel, Dyrektor Biura Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Działanie to odbieram jako próbę dezorganizowania oraz wywierania wpływu na  pracę rady. Wszystkie działania Pani  Tarczyńskiej odbywały się pod moją nieobecność i są w mojej ocenie konsekwencją nieudzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu i kolejnym etapem walki z moją osobą. 

Bardzo wysoko oceniam   zaangażowanie w pracę  i merytoryczne kompetencje Pani Dyrektor Moniki Wróbel. Wobec powyższego nie ma mojej zgody na takie postępowanie pani Starosty Tarczyńskiej. O swoich decyzjach poinformuję po powrocie z urlopu.

Dariusz Igliński
Przewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego

 

61 komentarzy

 • Link do komentarza obserwator poniedziałek, 24 lipca 2017 10:21 napisane przez obserwator

  Do : napisane przez Zenek i Wszystkich którzy myślą tak samo!!

  Długo nie odwiedzałem tej strony, przebywałem na zasłużonych wakacjach.
  Bardzo się uśmiałem, a jednocześnie ucieszyłem, że są Ludzie tak odważni, by wyrazić swoją opinie w ten niekonwencjonalny sposób!!
  Gratuluję, pomysł bardzo trafiony!!

 • Link do komentarza krystek czwartek, 13 lipca 2017 16:44 napisane przez krystek

  Tak całkiem poważnie może taka społeczna akcja z banerami i plakatami Gniezno przeprasza za dolatę by się przydała i uświadomiła temu człowiekowi co czyni. A jednocześnie byłaby fantastyczną promocją Gniezna!!!

 • Link do komentarza Gosia czwartek, 13 lipca 2017 16:12 napisane przez Gosia

  Zenek - dokładam się do baneru - daj znać - popieram w 100 % GNIEZNO PRZEPRASZA ZA DOLATE!

 • Link do komentarza Zenek czwartek, 13 lipca 2017 12:04 napisane przez Zenek

  @Idzi masz rację z tym tekstem. GNIEZNO PRZEPRASZA ZA DOLATĘ - ten tekst powinien wisieć na wielkim banerze na budowanym (remontowanym) szpitalu by wszyscy widzieli.

 • Link do komentarza abc czwartek, 13 lipca 2017 10:07 napisane przez abc

  Podniesienie ceny paliwa poprzez podatki ogranicza konkurencyjność polskiej gospodarki w zakresie ograniczenia jednej z kluczowych przewag konkurencyjnych naszej gospodarki nad gospodarkami krajów rozwiniętych tj. Niskich kosztów wytwarzania lub usług. Jeżeli wzrost ceny paliwa jest pochodną wzrostu cen surowca te przewagi zostają zachowane,gdyż ceny rosną także w krajach rozwiniętych. Najbardziej ucierpią nasze firmy transportowe, których konkurencyjność próbuje już ograniczać komisja europejska łamiąc zasadę swobody przepływu usług poprzez zmiany w wynagrodzeniu pracowników delegowanych. I co Pan Dolata powie patrząc w oczy tym przedsiębiorcom?

 • Link do komentarza Idzi czwartek, 13 lipca 2017 08:56 napisane przez Idzi

  Gniezno przeprasza za Dolate

 • Link do komentarza Ja wiem o Alpinusie środa, 12 lipca 2017 23:20 napisane przez Ja wiem o Alpinusie

  Pani Starosta wcześniej przedsiębiorca która nie utrzymała biznesu splajtowała a teraz rządzi powiatem... I widać efekty... Ehhh

 • Link do komentarza Kfc środa, 12 lipca 2017 17:12 napisane przez Kfc

  Ad patent. O ile masz rację z urzędnikami spijajacymi kawkę, o tyle grubo się mylisz próbując sugerować jakoby ta dyrektor miała z tym walczyć, albo być zwyczajnie wymagającym szefem. Ta osoba nie potrafiła zarządzać ludźmi, co za tym idZie kierować tego typu jednostka. W starostwie nikt z nią pracować nie chciał - za tych rządów i za poprzednich również. Nikt mi nie wmowi, że od dekady w starostwie pracowali sami bumelanci i tylko p. W. z tym walczyła . Niestety ta osoba była słabym punktem p. Iglinskiego, którego wielce szanuję i nie zazdroszczę mu, bo czegokolwiek nie zrobi, zrobi źle. Oczywiście jesZcze większe bZdury to sugerowanie, że pisiory od dolary cokolwiek odpolityczniaja, likwiduja układ. Oni po prostu chcą wszędzie wsadZać ludzi z własnego układu i likwidowac przeciwników

 • Link do komentarza kwinto środa, 12 lipca 2017 16:16 napisane przez kwinto

  Wygraną rozprawę ma jak w banku. Szkoda, że nastąpi to już w momencie, kiedy Tarczyńska nie będzie u władzy, a w powiecie będzie rządziło inne ugrupowanie. Może jednak oni ją przywrócą.

 • Link do komentarza samochodziarz środa, 12 lipca 2017 15:36 napisane przez samochodziarz

  hehehehehe- masło wcale nie podrożało. Kupuj u polskich producentów i polskich handlowców. A co do paliwa - no cóż, chyba to jest podpucha na Dolatę. Może się na nim w stolicy już poznali? To już jego koniec kariery poselskiej!

 • Link do komentarza heheheheh środa, 12 lipca 2017 14:31 napisane przez heheheheh

  jak tylko 25 groszy na litrze to i tak niewiele dla posła który dostaje w roku 36 000zł kilometrówki
  ostatnio masło podrożało o 1,50zł na kostce , tylko czemu , przecież do samochodu leje się olej

 • Link do komentarza Malajka środa, 12 lipca 2017 14:04 napisane przez Malajka

  Widzieliscie jak dziala Dolata??? Moze artykul na portalu? To teraz naglosniejszy temat w Polsce, a jego inicjatorem jest posel z Gniezna. Fajnie byloby tu przeczytac na ten temat :)

 • Link do komentarza Prawda środa, 12 lipca 2017 13:08 napisane przez Prawda

  Pan Zbigniew Dolata dziś zaproponował całej Polsce podwyżki po 25 groszy do każdego litra paliwa. My to ZAPAMIĘTAMY, Pani Tarczyńskiej działania też. Prawda broni się, nieprawda wychodzi na jaw.

 • Link do komentarza Stachu środa, 12 lipca 2017 12:34 napisane przez Stachu

  Wróbel był wymagająca ? Co wymagała od SLD, PO, ZG i od kogo . @ Juhas ma rację. Czas wrobla dobiegł końca. Interesujące, kto pisze o wróblu pozytywy.

 • Link do komentarza Ewa środa, 12 lipca 2017 11:52 napisane przez Ewa

  P.ZENONIE.Dlaczeqo nie?niech Pan poda jeden przykład co takiego zrobiła Tarczynska dla Gniezna?która cały czas kryje się za płaszczykiem P. Dolaty który cały czas nią manipuluje.DOLATA powinien mieć zakaz wjazdu do Gniezna.Gada dyrdymały w sejmie a jeździ za pieniądze podatnika

 • Link do komentarza Mieszko ii środa, 12 lipca 2017 11:51 napisane przez Mieszko ii

  Dolata - Gniezno się za Pana wstydzi i przepraszaPolskę.

 • Link do komentarza kwejk środa, 12 lipca 2017 11:22 napisane przez kwejk

  Zenonie, a dlaczego bez problemu pracowała na tym stanowisku za PO? To raczej świadczy o tym, jakim walcem jest Dolata, który robi wszystko by w całości przejąć starostwo

 • Link do komentarza michu_90 środa, 12 lipca 2017 11:00 napisane przez michu_90

  Nie wiem, czy dobrze kojarzę, bo dawno nie byłem w Starostwie, pani Monika Wróbel to taka szczupła blondynka?

 • Link do komentarza Zenon środa, 12 lipca 2017 10:29 napisane przez Zenon

  Jak czytam te komentarze o Iglińskim na starostę to wielki śmiech ogarnia..obrońca te kliki utworzonej przez Ostroskiego w urzędzie i szpitalu...pracę starciła Pani, która była sekretarką Ziemi Gnieźnieńskiej czytaj sekratarką Ostrowskiego. W końcu ktoś czyści te układy, które powstały przez lata w Gnieźnie.

 • Link do komentarza petent środa, 12 lipca 2017 10:06 napisane przez petent

  Ad. Stokrotka - szefowej nie należy ani kochać ani szczególnie lubić. Szczególnie wtedy, gdy jest wymagająca. W robocie nie ma czasu na mizdrzenie się i to niestety nie podoba się pracownikom, od których wymaga się pracy, a którzy to - z rozbawieniem przeczytałem - nazywają siebie "niewolnikami". Oczywiście, że wielu urzędników woli przychodzić do pracy, spijać kawki, poplotkować, czasem udawać jakąś pracę, na pierwszego skasować wynagrodzenie i tyle. A tu okazało się, że dyrektorka jest wymagająca, bo wymaga wykonywania pracy i to w dodatku profesjonalnej.

startpoprz.1234nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich.

Ostatnio dodane

GPS