czwartek, 13 lipca 2017 10:07

Policja przypomina o zmianach na dojeździe do ośrodka w Skorzęcinie

 
Policja przypomina o zmianach na dojeździe do ośrodka w Skorzęcinie fot. KPP w Gnieźnie

Na okres wakacji zmieniona została organizacja ruchu na drodze prowadzącej do Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie. Jazda w obu kierunkach odbywa się na innych zasadach, niż do tej pory to miało miejsce.

Od 1 lipca do 3 września dojazd do ośrodka odbywa się przez Rybakówkę, a wyjazd obowiązuje na dotychczasowych zasadach, czyli drogą asfaltową przez las. Ruch jednokierunkowy nie dotyczy pojazdów służb miejskich, komunalnych i alarmowych, autobusów, rowerów, właścicieli pojazdów posiadających zgodę zarządcy drogi oraz mieszkańców posesji zlokalizowanych w lesie. O wszelkich zmianach informuje oznakowanie pionowe, którego należy przestrzegać (podgląd dojazdu w galerii).

Wpływ na podjęcie decyzji o zmianie organizacji ruchu miało kilka czynników. W ostatnich latach na krętej leśnej trasie dochodziło do kolizji i wypadków - w tym do jednego ze skutkiem śmiertelnym. Ogromnym utrudnieniem było nieprawidłowe parkowanie pojazdów na całej długości drogi dojazdowej. Tłok na poboczach uniemożliwiał odpowiednio szybki dojazd straży pożarnej, karetek pogotowia i policji.

Jednocześnie apelujemy o niepozostawianie samochodów na zatoczce autobusowej przy ośrodku, gdyż zdarza się iż zaparkowane pojazdy utrudniają manewrowanie kierowcom MPK, prowadzącym kursy z Gniezna do Skorzęcina.

źródło: www.gniezno.policja.gov.pl

19 komentarzy

 • Link do komentarza abc niedziela, 16 lipca 2017 12:22 napisane przez abc

  O. Jak chcesz to potrafisz! To już są jakieś argumenty, z którymi można dyskutować. Po sezonie specjaliści przeanalizują jak to działało i wprowadzą zapewne ewentualne korekty. Kosmetykę trzeba wprowadzić już teraz. Nie wiem czy to rozwiązanue jest lepsze czy gorsze ale to ocenią turyści. Łatwo jest krytykować z pozycji forum nie mając pojęcia o wielu uwarunkowaniach faktycznych i prawnych.

 • Link do komentarza tutejszy niedziela, 16 lipca 2017 11:02 napisane przez tutejszy

  Jacy wy jesteście śmieszni. Czas tracicie na zbędne dyskusje, zamiast wyjść na spacer i dotlenić te niedojrzałe mózgi. Władza ustanowiła zmiany i koniec, a jak się komuś nie podoba, to niech idzie na Wenecję. Tam dojdzie pieszo i nie będzie miał problemu z dojazdem i wyjazdem, a także z przepuszczaniem pojazdów uprzywilejowanych.

 • Link do komentarza rezigiusz niedziela, 16 lipca 2017 10:29 napisane przez rezigiusz

  @abc nie wiem czy moderator to puści na forum ale to bodaj Toć to Twój wpis był pierwszy iż jestem ''prawicowym betonem'', Jeżeli sam Zarządca drogi nie wie czy jest tam wyszczególniony na mapie znak ''zmiana organizacji ruchu'' (Nr.tel służbowy 61 428 10 25) a do tego dodaje iż nad tą zmianą myślano dwa lata i gmina Witkowo nie zdążyła dostosować parametrów drogi do normalnego dojazdu. Do tego ma tymczasowe przyzwolenie od LP na korzystanie z tego czegoś z ''płyt betonowych'' no to rewelacja. Przypomnę Tobie iż w Starostwie Powiatowym rządzi ''prawicowy beton'' a wiec sam widzisz kogo krytykuję.
  Dla wszystkich wystarczyło postawić od wjazdu do lasu do OW znak ''zakaz zatrzymywania'' na całym odcinku i egzekwować to przez Policje. Taniej niż kilka dodatkowych znaków mniej zamieszania i nie trzeba był ''burzy mózgów'' robić na komisjach. A na Rybaki czy jak to się tam zwie postawić znak o parkingu.
  Czytałeś komentarz @rowerzysty bo nie wiem czy byś chciał aby wyrósł Ci jadąc od OW autobus miejski gdzie jesteś przeświadczony iż jedziesz drogą jednokierunkową o czym mówi znak od strony OW

 • Link do komentarza abc niedziela, 16 lipca 2017 09:54 napisane przez abc

  A co do zniechęcania.. Po to jest to forum, żeby dyskutować. Tylko jak się wszystko krytykuje to się staje mało wiarygodnym i nikt nie bierze takich opinii na poważnie! Ale dobrze, że one są wprowadzają pewną dozę kabaretu orzez co nie jest nudno.

 • Link do komentarza abc niedziela, 16 lipca 2017 09:51 napisane przez abc

  A tan znowu w ideologię zamiast w argumenty... Ha ha ha i jak brak argumentów to obrażanie się włącza. Jak tak czekasz to lepiej powinieneś być przygotowany do odpowiedzi. Miłej niedzieli, także Tobie. Aha, ludziom wolnym nikt nic nie može kazać, ale Ty tego nie zrozumiesz.

 • Link do komentarza rezigiusz niedziela, 16 lipca 2017 04:54 napisane przez rezigiusz

  @abc jak nie podoba Ci sie czytac to nikt Cię do tego nie zmusza . Tylko nie wiem dlaczego z siebie zaraz robisz jedyna i sluszną racjeoraz wielkiego mentora. Toć nikt Ci nie karze pisać no chyba ze jest odwrotnie i masz taki obowiazek myśląc ze wpisem na czyjś temat kogoś obrazisz lub zniechecisz. Mnie Twoje wpisy bawią wrecz nawet na nie czekam. A juz tak liczylem iz nazwany zostanę "prawicowym betonem" przez kultywatora "pomarańczowo-czerwonej" propagandy sukcesu

 • Link do komentarza abc sobota, 15 lipca 2017 20:25 napisane przez abc

  Te wpisy dyżurnych malutkich narzekaczy już trochę obrażają logiczne myślenie. Zachowują się jak jasnowidze. Albo wróżki jakieś. Czy to rozwiązanie się sprawdzi okaże się po sezonie.

 • Link do komentarza rezigiusz sobota, 15 lipca 2017 18:53 napisane przez rezigiusz

  No wlasnie od strony Skorzecina tez jest to źle oznakowane i tyle. Ale co tam jakoś to bedzie bo zrobili tą zmiane aby bylo bezpieczniej poprzez wprowadzenie niebezpieczenstwa

 • Link do komentarza rowerzysta sobota, 15 lipca 2017 15:21 napisane przez rowerzysta

  A ja na tej drodze widzę poważny błąd dotyczący oznakowania. Proszę mi wytłumaczyć skąd kierowca ma wiedzieć, że odcinek, po którym jedzie od strony Skorzęcina - widząc znak drogi jednokierunkowej, że z przeciwka jest dopuszczony pewien ruch pojazdów - czyja będzie wina, w przypadku np czołowego zderzenia? Wg mnie organu, który postawił taki znak. Pamiętajmy, że do Skorzęcina można dojechać z kilku stron. Wg mnie dopuszczenie wyjątku poruszania się pojazdów pod prąd jest błędem.

 • Link do komentarza EagleEye sobota, 15 lipca 2017 12:31 napisane przez EagleEye

  @Koryfeusz a czy aby na pewno jest tam znak ostrzegawczy ''zmiana organizacji ruchu'' bo zarządca drogi tego nie jest pewien czy takowy znak tam jest. Wydaje mi się że nie ma i ma być dopiero postawiony lub został już postawiony. Nie jestem upierdliwy i nie będę bajek pisał bo jechaliśmy na pamięć i pierwszego zakazu nie widzieliśmy ale drugi już tak ale policja nas przed drugim zatrzymała,
  Nie zmienia to faktu iż ruch do OW został puszczony ''drogą'' nie przystosowana do ruchu a nawet do jakiegokolwiek ruchu .Ta droga nie należy nawet do gminy tylko do LP

 • Link do komentarza Koryfeusz piątek, 14 lipca 2017 18:50 napisane przez Koryfeusz

  EagleEye, ja nie mówię o tym znaku, bo lepiej, jakby pod "nie dotyczy" były większe litery, albo obrazek, bo z Twoją opinią co do tego oznaczenia to się zgadzam. Kierowca zauważy szybciej znak zakazu, a informację pod nim w drugiej kolejności i tylko pierwsze zdania. Inaczej to powinni zorganizować.
  Mi chodziło o to, że jakby było 5 czy 7 znaków drogowych (normalnych, bez udziwnień) to kierowca powinien przeczytać je bez problemu.
  Co do oznaczenia ulic znakami drogowymi to często się zdarza, że brakuje jakiegoś znaku, albo gorzej, jeden zaprzecza drugiemu, bo takie przypadki też istnieją.
  W przypadku dojazdu do ośrodka to mam wątpliwości co do sposobu przekazywania informacji kierowcom. Jest to niedopracowane, wymaga zmiany.

 • Link do komentarza urzędas piątek, 14 lipca 2017 17:06 napisane przez urzędas

  Jeżeli się nie podoba to zapraszam nad inne jeziora tam dojedziecie polnymi lub dziurawymi drogami do samej wody. Wystarczy zwolnić jak jest na znaku do 20km/h i po minucie jest się na asfalcie. Jestem ciekaw czy w przypadku zagrożenia życia gdy karetka jechała starą drogą 40 minut przez odcinek leśny też tak filozofowaliście.

 • Link do komentarza EagleEye piątek, 14 lipca 2017 15:53 napisane przez EagleEye

  @Koryfeusz bardzo jestem ciekaw czy zdąźyłeś przeczytać podczas jazdy kogo ten zakaz nie dotyczy. Nawet na foto widać ewidentny błąd ale co tam powieszono bez czytania. Tak na powaźnie to wydaje mi sie iz nie ma tam jednego ze znaków który jest naniesiony na mapce . Głowy nie dam ale wydaje mi się iz go nie ma. Proszę mnie wyprowadzić z błędu

 • Link do komentarza Koryfeusz piątek, 14 lipca 2017 10:03 napisane przez Koryfeusz

  EagleEye, co z tego, że tam jest jeszcze 5 innych znaków? Jako kierowca musisz odczytać jednocześnie wszystkie i nie powinieneś mieć z tym problemu. Ja nie mam takich problemów. Poza tym wystarczy jechać trochę wolniej, a że droga jaka jest to ja bym tam ustawił znak ograniczenia prędkości.
  Co do drogi to cóż, zarządca drogi powinien przewidzieć taką sytuację wcześniej i coś z tym spróbować zrobić, ale jak to u nas bywa, droga mało uczęszczana to niech sobie leży odłogiem, może kiedyś gdy będzie potrzebna to coś się zrobi z nią. No i te kiedyś nadeszło.

 • Link do komentarza BLACK MAN piątek, 14 lipca 2017 08:06 napisane przez BLACK MAN

  Ta "droga" przez Rybakówkę to tam się nie da jeździć

 • Link do komentarza Użytkownik piątek, 14 lipca 2017 08:04 napisane przez Użytkownik

  Mogli by zrobić przez Rybakówkę w 2 strony a główny drogę poszerzyć.

 • Link do komentarza EagleEye czwartek, 13 lipca 2017 20:55 napisane przez EagleEye

  @abc dziękuje za zauwaźenie mego wpisu.Coź ja juz zauwaźyłem ze szału gości nie ma , chyba ze 1/10 parkingu za szlabanem w środku lipca to jest sukcesem. W zeszlym roku tez źadnych tłumów nie bylo a byłem kilka razy w róźnych dniach tygodnia. Jeśli dla Ciebie jest OK to "no problem" ale dojazdu dla gości nie prowadzi sie przez coś czego nie moźna nazwać drogą.

 • Link do komentarza abc czwartek, 13 lipca 2017 17:16 napisane przez abc

  Takich narzekaczy dyżurnych jak ty nikt tam nie oczekuje. Wystarczą ludzie, którzy potrafią się bawić. A obiektywne efekty da się ocenić po sezonie. Czy wczasowicze ocenią to lepiej niż stanie w korkach czy gorzej. Zdanie malkontentów wiecznych jest marginalne.

 • Link do komentarza EagleEye czwartek, 13 lipca 2017 15:57 napisane przez EagleEye

  Nie wiem kto ten objazd zatwierdził w kierunku osrodka bo to drogi nie przypomina i woła o pomstę do nieba. Po drugie powinien sie tez znajdować tam znak o znak ostrzegawczy zmiana organizacji ruchu bo przy 50 km/h na ostrym zakrecie i tak wąskiej drogi trudno jest odczytac kogo ten zakaz nie dotyczy przy okolo 5 innych znakach tam naniesionych.
  Cóz widac iz gmina Witkowo stwierdzila iz jazda po drodze lesnej z plyt betonowych zacheci gości do odwiedzenia osrodka no to gratuluje bylem raz w tym roku i juz nie będę na pewno co bylo wudsc jak pusto tam jest.Gratuluje

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich.

Ostatnio dodane

GPS