czwartek, 20 lipca 2017 21:27

Gnieźnianie stworzyli „łańcuch światła”

 
Gnieźnianie stworzyli „łańcuch światła” fot. Rafał Wichniewicz

Kilkuset gnieźnian wzięło spontanicznie udział w ogólnopolskim proteście, organizowanym przeciwko zmianom w przepisach o sądownictwie.

Wydarzenie zostało zorganizowane w czwartkowe, wczesne popołudnie na Facebooku i bardzo szybko zyskało rozgłos wśród zaproszonych do udziału użytkowników serwisu, którzy przekazywali informację nawzajem do innych.

W czwartek około godziny 20:45 na Rynku zebrało się około 250 - 300 osób, którzy przynieśli ze sobą znicze, świece oraz hasła zapisane na kartkach, a niektórzy także flagi. Około 21:00 grupa wyruszyła ulicą Tumską i Podgórną w kierunku Sądu Rejonowego, gdzie wszyscy złożyli przyniesione "światła" na schodach wejściowych. Następnie odśpiewano hymn państwowy, po czym zaczęto skandować hasła "wolne sądy", "sprawiedliwość", "wolność, równość, demokracja" czy "precz z kaczorem dyktatorem". Po tym protestujący spokojnie rozeszli się. 

65 komentarzy

 • Link do komentarza hrabia Dracula niedziela, 13 stycznia 2019 22:43 napisane przez hrabia Dracula

  Żarty się skończyły analityku. Nawet znicze im nie pomogą! A komu, zobaczcie sami.

 • Link do komentarza melchior sobota, 29 lipca 2017 13:59 napisane przez melchior

  czytelniku, mieszkańcu, czy jak ci tam - przedstaw swoje atuty - te umysłowe i fizyczne, a potem pisz te obraźliwe, personalne komanty, ...to, co robisz jest po prostu niegodiwe i wstrętne.

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 28 lipca 2017 23:38 napisane przez mieszkaniec

  Uniwersytet III Wieku w komplecie. To dowód, że są przybudówką totalnej opozycji. Poza tym wiele znanych twarzy spod budki z piwem. Reszta to kabaretowe postacie mijającego na szczęście establishmentu Gniezna.Żałosny zestaw .

 • Link do komentarza ??? czwartek, 27 lipca 2017 16:15 napisane przez ???

  Dziwny ten wilk.....

 • Link do komentarza wilk czwartek, 27 lipca 2017 13:19 napisane przez wilk

  Jacy Gnieźnianie ????? Prawdziwi Gnieźnianie,NIE PRZYSZLI,by bronić mafijnych układów i bezczelnego BEZPRAWIA,w wykonaniu potomków bolszewików w togach !!!!! Zamiast godła Polski na łańcuchu,większość powinna mieć sierp i młot albo....... 20 kilową kulę u nogi !!! Tam przyszli beneficjenci układu i bezprawia,w obawie o własne PROFITY ,a nie po to ,by w POLSCE było wreszcie normalnie i uczciwie !!!!

 • Link do komentarza krytyk poniedziałek, 24 lipca 2017 15:32 napisane przez krytyk

  no patrzcie, niedługo Adrian też pójdzie na spacer!!

 • Link do komentarza OBSERWATOR sobota, 22 lipca 2017 23:41 napisane przez OBSERWATOR

  O!!! A ilu na tym spontanicznym zgromadzeniu, byłych i obecnych - "demokratycznie " wybranych, członków rady nadzorczej SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ !!!!

 • Link do komentarza Grażyna sobota, 22 lipca 2017 11:24 napisane przez Grażyna

  Wioletta znowu obecna. Ale popelina.

 • Link do komentarza wrona sobota, 22 lipca 2017 11:10 napisane przez wrona

  Oj gomero, nic mnie nie boli, po prostu patrzę i kręcę głową z politowaniem, jak niektórzy zbijają swój kapitał. Nie zapomnij o przelewie dla ryśka, bo prosił.

 • Link do komentarza Gom sobota, 22 lipca 2017 00:37 napisane przez Gom

  Ale boli was pisiory, że ktoś wyszedł na ulicę i protestuje. I bardzo dobrze , niech boli. Ha ha ha ha ha ha ha.

 • Link do komentarza abc piątek, 21 lipca 2017 23:52 napisane przez abc

  @ anglojęzyczny. Odpowiedź uzyskałeś ale nadal śpisz. Śpij dalej. A dziennikarze telewizji publicznej wczoraj wmieszali się w protestujących przed Sejmem i próbowali prowokować policjantów. Nawet ich przełożeni zawiesili ich w obowiązkach. Toć to bolszewizm czysty. To się dzieje!!!

 • Link do komentarza EagkeEye piątek, 21 lipca 2017 21:58 napisane przez EagkeEye

  No widze ze dzieci TVN-u pogłupieli od temperatury i siania propagandy.Nawet "ryźawy" dla WSI24 only udziela wywiadu jeszcze mocniej macąc ludziom w glowach. Sorry ale w nosie mam te jego rady a do tego jak tak chciał bronic demokracji liberalnej mógl nie uciekać do Brukseli. Wiedzial co sie swieci i uciekl jak szczur z tonącego statku i teraz jest popychadlem pani Merkel od zaparzania kawy bo ta jego funkcja do tego sie sprowadza.Jakos nie uzyskalem odpowiedzi "co takiego dzieje sie"

 • Link do komentarza Wesoły Kawaler piątek, 21 lipca 2017 21:10 napisane przez Wesoły Kawaler

  Dobrze, ,że pisuar, to tylko pisuar. To kiedy jakaś fajna impreza u nas w Gnieźnie? Tylko błagam, dajcie dobry browar tym razem :)

 • Link do komentarza do eagleeye piątek, 21 lipca 2017 20:39 napisane przez do eagleeye

  nie kompromituj się tym pytaniem. To się dzieje,że lokalni kacykowie partyjni(patrz Dolata u nas) zachowują się jak dawniej sekretarze powiatowi partii, że jest przewodnia siła narodu w postaci PIS (tak nam się wmawia), tak jak dawniej PZPR, że wystarczy przynależeć do tej partii, żeby dostać wybitnie intratne stanowisko, nie mając pojęcia ani przygotowania fachowego o tej roli, że nagina się prawo i niszczy trójpodział władzy, tak, jak bylo to za komuny, że jeden człowiek (dawniej I sekretarz0 a dziś pan prezes decyduje o tym, co ma robić premier, prezydent i ministrowie. A co najgorsze, do władzy dorwali sie ludzie o ograniczonych horyzontach, miernoty(patrz na awanse błyskawiczne w wojsku i policji).Probuje zniszczyć się autorytety prawnicze, artystyczne, medyczne, naukowe - niszczy się elitę tego kraju i próbuje ją zdyskredytować i ośmieszyć, bo jakiś mały zakompleksiony człowieczek nie zna języków, nie ma prawa jazdy i nie był za granicą. Czy to Ci czegoś nie przypomina? Żeby nie bylo za późno, zanim się połapiesz, co naprawdę dzieje się w tym kraju.

 • Link do komentarza Renata piątek, 21 lipca 2017 20:25 napisane przez Renata

  Banda zdrajców Polski i tyle

 • Link do komentarza Stefan12 piątek, 21 lipca 2017 20:08 napisane przez Stefan12

  Daj link do tego oświadczenia Sekretarza Stanu USA.

 • Link do komentarza abc piątek, 21 lipca 2017 19:51 napisane przez abc

  @anglojęzyczny. Twoje komentarze są pozbawione wszelkich argumentów merytorycznych, przesiąknięte ideologią a do tego płytkie jak kałuża po średnim deszczu. A terez kilka argumentów. Pewnie sobie nie zdajesz z tego sprawy ale używasz języka dokładnie takiego jak język komunistycznych kacyków. Oni teź określali Radio Wolna Europa stacją dezinformacyjną. A protestujących w obronie różnych wartości awanturnikami. Klasyczne podobieństwo aż nadto widoczne. Wystarczy otworzyć oczy i rozjaśnić umysł. Trudno Tobie pewnie zrozumieć, że wczoraj na ulice polskich miast wyszły setki tysięcy ludzi myślących samodzielnie, którym leży na sercu dobro ojczyzny więc postanowiłeś ich obrazić swoim wpisem. Każdy jednak orze jak może. Kandydat na prezyszłego radnego też. Ale wiesz zastanawia mnie w takim razie dlaczego w tej dezinformacji polskich stacji telewizyjnych uczestniczy żarliwy sojusznik dobrej zmiany w postaci Sekretarza Stanu USA. Przeczytaj oświadczenie sekretariatu stanu o zagrożeniu stanu sądownictwa i demokracji w Polsce i pomyśl. Polską interesuje się władza w najważniejszym kraju świata. I co? Nadal uważasz, że nic się nie dzieje. To spij dalej. Tylko nie oberażaj przez sen. Pozdrawiam

 • Link do komentarza EagleEye piątek, 21 lipca 2017 17:31 napisane przez EagleEye

  @abc a co takiego dzieje się w Polsce. Bądż proszę poważny. To są tzw. spontaniczne demonstracje ?? Chyba wyreżyserowane przez komercyjne stacje dezinformacyjne które z racji ''sezonu ogórkowego'' są w stanie z''igły zrobić widły''.

 • Link do komentarza abc piątek, 21 lipca 2017 16:04 napisane przez abc

  Pokazuję to co akurat dzieje się w Polsce. Co niektórzy pewnie marzą o brunatnej cenzurze. Ale cóż jaka świadomość takie marzenia. Wstyd dla naszych posłów gnieźnieńskich. Poseł z okęgu kaliskiego potrafił síę zachować.

 • Link do komentarza rezigiusz piątek, 21 lipca 2017 15:17 napisane przez rezigiusz

  Jakby na to nie patrzeć wudać iz co nie ktorzy zbyt duźo oglądaja WSI24 oraz POlsat NEWS ktory nawet bardziej niz pierwsza wymieniona stacja TV zaangaźowala sie w pokazywanie niby tych uciskanych obywateli z liberalnej demokracji

startpoprz.1234nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane