poniedziałek, 24 lipca 2017 07:54

Półkolonie Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan na półmetku

  mn
Półkolonie Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan na półmetku zdjęcie nadesłane

17 lipca rozpoczęły się półkolonie Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan, organizowane dla stu dzieci  z terenu miasta Gniezna zlokalizowanych w 4 placówkach tj. przy SP Nr 12, SP nr 9, przy ul. Wrzesińskiej i w SP Nr 5. 

Pod nazwą "Dajmy Szansę 2017” realizowany jest środowiskowy program profilaktyczny, a więc odbywają się także spotkania ze specjalistami w zakresie różnych współczesnych zagrożeń. Jednak w ramach zaproponowanych półkolonistom atrakcji dzieci miały okazję dotychczas uczestniczyć w atrakcyjnych warsztatach, realizowanych przez Bibliotekę Miejską i jej filie. Część dzieci odwiedziło także Schronisko dla Zwierząt oraz uczestniczyło w zajęciach w Ośrodku Jazdy Konnej „Master” na Kawiarach.

Pogoda do tej pory dopisuje, więc dzieci raczyły się kąpielami na gnieźnieńskim basenie i odkrytym basenie we Wrześni. Bardzo ciekawe spotkania zaproponowało Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku angażując dzieci w zajęcia warsztatowe wypiekania chleba "od ziarenka do chleba" i w warsztatach "w średniowiecznym świecie - magia, ozdoby, zielarstwo". Wspólnie z przewodnikiem dzieci odwiedziły mogileński Klasztor Pobenedyktyński Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, bliżej poznając historię tego miejsca należącego do jednego z najstarszych obiektów sakralnych w Polsce.

W ulubionej części aktywności ruchowej zorganizowano 2 spartakiady sportowo-rekreacyjne na boiskach Orlik przy SP nr 12 i przy ul. Wrzesińskiej. Podczas spartakiady na Winiarach gościem specjalnym była europosłanka Krystyna Łybacka, która w tym dniu odwiedziła Gniezno i na krótko spotkała się z dziećmi i kadrą wręczając pluszaki dla najmłodszych uczestników półkolonii Mai i Wojtkowi. W spartakiadach udział wziął także przewodniczący Komisji ds. Współpracy z Olimpijczykami PKOL Tadeusz Tomaszewski (Prezes Honorowy SMW).

Organizując powyższe imprezy nawiązano współpracę z radami osiedlowymi na terenie których odbywają się półkolonie. Przewodniczący rad, przybywszy na spartakiady, przywieźli dzieciom  słodkości. Przeprowadzono także szereg konkurencji rekreacyjno – sportowych z podziałem na grupy wiekowe  w których najlepszych – zwycięzców nagrodzono medalami i okolicznościowymi dyplomami. Wśród wręczających obecni byli  także Ryszard Karmoliński – Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Sportu Rady Miasta oraz prezes SMW Stanisław Dolaciński, który nie tylko jest koordynatorem gnieźnieńskich półkolonii, ale stara się bezpośrednio uczestniczyć w wybranych przedsięwzięciach programowych. Kierownikiem gnieźnieńskich półkolonii jest Anna Stanowska – wiceprezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan.

Już w drugim tygodniu Regionalna Spartakiada Półkolonii w Niechanowie, atrakcje w Grodzie Piastów w Pobiedziskach, warsztaty mydlarskie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, Piknik Kulturalny Półkolonii oraz zajęcia na kręgielni Nest i na gnieźnieńskim basenie. 

1 komentarz

  • Link do komentarza Antoni poniedziałek, 24 lipca 2017 14:07 napisane przez Antoni

    Jak widać na zdjęciach,SLD stara się już dzieciaki agitować od małego. A pieniądze to chyba na ten wypoczynek miasto dało . Czasy się zmieniają a towarzysze cały czas brylują . Oczywiście nie za darmo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane