wtorek, 25 lipca 2017 11:19

Trzemeszeńskie obchody Godziny W

  mn
Trzemeszeńskie obchody Godziny W zdjęcie nadesłane

Stowarzyszenie Trzemeszeńscy Patrioci, Gmina Trzemeszno oraz Miejski Dom Kultury w Trzemesznie, pragną serdecznie zaprosić na trzecie Trzemeszeńskie obchody 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Dzięki połączeniu zespołów ludzi, dla których historia Polski i duma z niej płynąca jest bardzo ważna, powstały inicjatywy, które mają uświetnić tegoroczne obchody w Trzemesznie. W tym celu stworzono klip promujący Godzinę W oraz samo miasto -  jego historię, po inscenizację jednej z bitew stworzoną przez grupę rekonstrukcyjną.

- Te dwie inicjatywy są pewną nowością dla naszego miasta i wierzymy głęboko, że wrosną w kalendarz wydarzeń promując wartości, które dla każdego z nas są ważnym elementem budowania tożsamości narodowej, jak i lokalnej - informują Trzemeszeńscy Patrioci, którzy zapraszają do zapoznania się z terminarzem wydarzeń:

1.08 godz. 16.45 Pl. Jana Kilińskiego - Godzina W (racowisko)

5.08 godz. 17.00 Plac przed Urzędem Pocztowym ul. Mickiewicza 6 - inscenizacja historyczna walk powstańczych

Organizator: Trzemeszeńscy Patroci. Wsparcie: UM Trzemeszno, Dom Kultury w Trzemesznie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane