środa, 09 sierpnia 2017 08:22

Dewastują odnowione parki - Straż Miejska prosi o pomoc w identyfikacji sprawcy

 
Dewastują odnowione parki - Straż Miejska prosi o pomoc w identyfikacji sprawcy źródło: UM w Gnieźnie

Na nic odnowione tereny zielone, pełne roślinności, jeśli nawet tylko kilku mieszkańców nie będzie potrafiło tego uszanować i dokona dewastacji. Straż Miejska zapowiada, że będzie bezlitosna dla wandali, ale prosi także o pomoc mieszkańców.

W trakcie codziennej służby w parkach, przy skwerach, czy nad jeziorami, funkcjonariusze niemal za każdym razem ujawniają sprawców wykroczeń porządkowych w zakresie zaśmiecania niedopałkami, butelkami czy puszkami po napojach alkoholowych oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. 

W samym tylko lipcu i z początkiem sierpnia 2017 roku funkcjonariusze podejmowali kilkadziesiąt interwencji własnych, ze zgłoszeń obywateli, a także po obserwacji operatorów monitoringu. Ukarano mandatami 29 sprawców za zaśmiecanie i spożywanie alkoholu tylko w tych wymienionych miejscach, skierowano 3 wnioski o ukaranie do sądu wobec tych, którzy odmawiali przyjęcia mandatów. Strażnicy proszą mieszkańców naszego miasta o jeszcze więcej zgłoszeń, o natychmiastowe powiadamianie telefoniczne pod nr tel. 604 512 000 lub 997, za każdym razem gwarantują anonimowość.

Jednocześnie Strażnicy Miejscy zwracają się z apelem do naszych mieszkańców o pomoc w zidentyfikowaniu sprawcy niszczenia roślinności w Parku Kościuszki w nocy 12 lipca 2017 roku, około godziny 0:40. Młody mężczyzna, z wyglądu około 20 lat, ubrany w bluzę z literą "M" najpierw kopał w rośliny, a potem wyrwał przymocowany przewód nawadniający, uszkadzając świeżo posadzone rośliny.

 

 

Grozi mu mandat karny do 500 złotych, kara grzywny nawet do 1000 złotych lub kara nagany. W tym wypadku kamery monitoringu parku zarejestrowały dewastatora. Monitoring jest pomocny w takich działaniach, tak jak chociażby 17 lipca 2017 roku, kiedy to operator zarejestrował spożywanie alkoholu, oddawanie potrzeby fizjologicznej i zaśmiecanie butelkami przez siedemnastolatka na Dolinie Pojednania. Czasem pomoc mieszkańców jest jednak niezbędna.

źródło: UM w Gnieźnie

30 komentarzy

 • Link do komentarza dhur poniedziałek, 02 października 2017 08:39 napisane przez dhur

  co za bzdura prosza o pomoc w rozpoznaniu sprzwcy s pysk ma zakryty po czym niby go rozpoznac po skarpetkach hahahah

 • Link do komentarza Uzytkownik wtorek, 15 sierpnia 2017 10:33 napisane przez Uzytkownik

  Co nam da jego ubranie jak przecież może się przebrać

 • Link do komentarza Janciovodnik piątek, 11 sierpnia 2017 23:36 napisane przez Janciovodnik

  Pół roku prac społecznych np. zbieranie psich kup i sprzątanie chodników miotłą to może nauczy rozumu.

 • Link do komentarza abc czwartek, 10 sierpnia 2017 13:00 napisane przez abc

  Na takim portalu logiki się nie nauczysz. Co najwyżej można się pośmiać. Dziennikarze takich portali dobrze wiedzą że Tobą manipulują. Twój wybór jak się dajesz. Dokładnie takich samych argumentów używała w reżimowych mediach władza komunistyczna w stosunku do Solidarności. Nawet język ten sam. Kto by się spodziewał że polska prawica będzie wychwalać ubeckie metody i je stosować. A działań obywateli RP nie pochwalam. Tylko że w demokracji także dla nich jest miejsce.
  A swoją drogą co ma wspólnego Twój wywód i bzdyka z dewastowaniem parku. Chyba dobrze że ktoś dba o wspólne dobro.

 • Link do komentarza DO abc czwartek, 10 sierpnia 2017 10:45 napisane przez DO abc

  Edukacja PO PEO .... http://niezalezna.pl/200585-kim-sa-obywatele-rp-szef-mswia-nie-ma-watpliwosci-to-bojowka-totalnej-opozycji

 • Link do komentarza EagleEye czwartek, 10 sierpnia 2017 09:06 napisane przez EagleEye

  @Kierowca większą ilość pracowników SM nic nie zmieni w tej formacji. Trzeba tylko i aż wymagać więcej od obecnej pracowników. Pamiętaj o jednym iż ci co łamią opisywane przepisy przez Ciebie wiedzą dobrze iz nic im się nie zrobi bo on zna tego ten tamtego i tyle w temacie i tej kwestii

 • Link do komentarza abc czwartek, 10 sierpnia 2017 08:38 napisane przez abc

  Edukowanie zacznij od siebie bdzyku. Od podstaw, na logikę załapiesz się później...

 • Link do komentarza Piotruś czwartek, 10 sierpnia 2017 01:39 napisane przez Piotruś

  Owsiak przyjechał do Gniezna. Owsiak woodstock
  https://www.google.pl/search?q=owsiak+woodstock&client=firefox-b-ab&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiPtLL9qMvVAhUFshQKHbPkAK0Q_AUICigB&biw=1366&bih=635#imgrc=_9GiRljuu72_xM:

 • Link do komentarza BZDYK czwartek, 10 sierpnia 2017 01:30 napisane przez BZDYK

  Panie Budasz, może w pierwszej kolejności przeczyścić wydział edukacji i komisję oświaty. Wypadałoby zabrać się za wychowanie a nie podglądanie !!!

  No i mamy PO demokrację !!!. będą nas śledzić, podglądać .....

 • Link do komentarza Gnieźnianin środa, 09 sierpnia 2017 22:12 napisane przez Gnieźnianin

  Ale Żandarm Kluzo zrozum że z przyczyn niżej nadmienionych przez komentatorów, efektywność apelu ulega minimalizacji dające obywatelom poczucie bezradności wobec zagrożenia psychopatów.

 • Link do komentarza tutejszy środa, 09 sierpnia 2017 21:46 napisane przez tutejszy

  A nie mówiłem, że tak będzie?

 • Link do komentarza Gnieznianin środa, 09 sierpnia 2017 21:26 napisane przez Gnieznianin

  To jest poprostu smieszne, ewidentnie widac akt wandalizmu i jeszcze chronia go jakies prawa do wizerunku??? Parodia

 • Link do komentarza Żandarm Kluzo środa, 09 sierpnia 2017 17:09 napisane przez Żandarm Kluzo

  Jejku jak strasznie Obywatel nie lubi tej straży pewnie wiele razy oberwał po kieszeni i słusznie,bo po hejcie jaki uprawia można domyślać się,że zasłużył na wiele mandatów. Pochwalam to co robią strażnicy w Gnieźnie,jest ich niewielu ale pomału widać efekty. Takie gęby winni ujawniać za każdym razem,tylko żeby prawo na to zezwalało. Wizerunek od razu zamieszcza się przy gwałtach i morderstwach,gdy jest zgoda sądu albo prokuratora. W innych sprawach najpierw prowadzi się ustalenia,przesłuchania,a kiedy te nie przyniosą rezultatu pozostaje poprosić opinię publiczną. Jak ktoś tego nie rozumie,to świadczy o nim samym.

 • Link do komentarza Kierowca środa, 09 sierpnia 2017 16:23 napisane przez Kierowca

  Panie Prezydencie może warto pomyśleć o nowych etatach w SM. Ci ludzie zarobią na siebie i miasto. Codzienne na ul. Krzywe Koło stoi przez caly dzien 14 samochodow na zakazie. Nikt tego również nie widzi.

 • Link do komentarza ToTylkoJa środa, 09 sierpnia 2017 13:04 napisane przez ToTylkoJa

  Dobrze, że biorą się za wandali ale nie rozumiem dlaczego dopiero teraz ujawniają zapisy z monitoringu? Dlaczego to nie działa szybciej? Zdarzenie miało miejsce miesiąc temu..

 • Link do komentarza anna środa, 09 sierpnia 2017 12:56 napisane przez anna

  poprawić prawoi pokazywać wizerunek i karą wysoką grzywna
  prosta sprawa

 • Link do komentarza TG środa, 09 sierpnia 2017 12:41 napisane przez TG

  Osobiście dzwoniłem do SM o 14:00 że żule śpią przy fontannie. Odpowiedź, będziemy za pół godziny mamy odprawę zmiany.... :) Fajnie. Następnym razem jak będę świadkiem poproszę żula/bandytę aby poczekał chwilę, niech chłopaki z SM dopiją kawkę bo z Chrobrego mają pół godzinki...

  Może czas na nowego Komendanta i reorganizację służby.

  Już nie mieszkaniec Miasta Gniezna.

 • Link do komentarza Obserwa środa, 09 sierpnia 2017 12:07 napisane przez Obserwa

  Mandat 500zł to jest gromki śmiech ... Przytargać młodych oszołomów na miejsce dewastacji i pod pejczem kazać dokonać naprawy! +mandat, ale 5 razy wyższy!

 • Link do komentarza mieszkanka środa, 09 sierpnia 2017 12:03 napisane przez mieszkanka

  Dlatego właśnie prawo jest źle skonstruowane, chroni zbrodniarzy. Jest ewidentna wina, więc o jakiej ochronie wizerunku tu mówimy. Od razu ich papy powinny zostać ujawnione. Ciężko kogoś rozpoznać po ubraniu... Sto innych osób w Gnieźnie może mieć taką samą bluzę.

 • Link do komentarza Xyz środa, 09 sierpnia 2017 11:05 napisane przez Xyz

  Dajcie jego mordke

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane