poniedziałek, 28 sierpnia 2017 07:53

Rozmawiali o polsko-włoskiej współpracy między nauczycielami

  mnopr
Rozmawiali o polsko-włoskiej współpracy między nauczycielami zdjęcie nadesłane

Rozmowa o współpracy nauczycieli polonijnych, była okazją do spotkania przedstawicieli tego środowiska z władzami miasta.

Rozmowa, w której uczestniczył wiceprezydent Michał Powałowski oraz Joanna Wesołowska, dyrektor i nauczycielka Szkoły Języka i Kultury Polskiej w Padwie wraz z polskimi przedstawicielami Klubu Nauczycieli Polskich i Polonijnych w Gnieźnie, przebiegała w sympatycznej atmosferze. W jej trakcie dowiedzieliśmy się o systemie edukacji we Włoszech, o funkcjonowaniu szkoły polskiej w Padwie i z jakimi problemami musi się zmierzyć polonijny nauczyciel. Jako przewodnik po Padwie, Joanna Wesołowska opowiedziała o miejscach w tym mieście związanymi z Polską. Gnieźnieński Klub Nauczycieli Polskich i Polonijnych reprezentowały dwie panie wiceprezes Mariola Ilnicka i Alina Gandurska oraz prezes Małgorzata Tomczak.

Gniezno jest bliskie pani Joannie, gdyż pochodzi z naszego miasta, a przy tym powiedziała, że z wielką radością i entuzjazmem przyjęte zostało zaproszenie do udziału w projekcie "Nasze Miasto-Nasze Gniazdo". Małgorzata Tomczak z nieukrywaną radością podzieliła się informacjami o tym przedsięwzięciu, które już teraz połączyło szkoły z USA, Chin, Szkocji, Irlandii, Anglii, Belgii, Białorusi, Włoch i Norwegii. Trwają rozmowy ze szkołą w Katarze i w Australii. Promocja Gniezna będzie więc w pewien sposób prowadzona na trzech kontynentach, a może uda się nawet na czterech. W tych państwach uczniowie poznają piękno Gniezna, Wielkopolski i Polski, natomiast nasi uczniowie będą mieli okazję poznać życie i uroki  miast i szkół polonijnych z całego świata. 
 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane