sobota, 02 września 2017 10:44

Święto Gnieźnieńskiego Handlu z pomocą dla poszkodowanych

 
Święto Gnieźnieńskiego Handlu z pomocą dla poszkodowanych fot. Rafał Wichniewicz

Już za tydzień sklepy w centrum Gniezna otworzą swoje podwoje dla klientów jeszcze bardziej, niż do tej pory. Wszystko za sprawą tytułowej inicjatywy, która ma zachęcić gnieźnian do kupowania w śródmieściu.

Na wydarzenie zapraszają przedstawiciele stowarzyszenia SOS dla Gniezna, a także samorządowcy. W ostatnich latach w czerwcu odbywało się imieniny ulicy Bolesława Chrobrego, którego to założenia zostały obecnie poszerzone i nowy pomysł ma objąć wszystkie ulice centrum. Jak przekazali pomysłodawcy, ma to w swoim założeniu zachęcić mieszkańców do korzystania z oferty sklepów w śródmieściu: - Ideą tego wydarzenia jest to, żeby sklepy zaprosiły do siebie więcej gości i jak najwięcej klientów, żeby wszyscy sobie przypomnieli iż istnieje centrum miasta. Sklepy tutaj są dobrze zaopatrzone, przyjazne klientom, z dobrym towarem i profesjonalnie prowadzone - mówi Katarzyna Grodza, prezes Stowarzyszenia SOS dla Gniezna.

- Jako Starostwo Powiatowe wspieramy wiele inicjatyw, w tym także rodzimy handel i produkty lokalne naszych tutejszych przedsiębiorców. Przykładem jest promocja wyrobów lokalnych, m.in. uprawę truskawek, miody czy nagrody dla najlepszych przedsiębiorców. Zachęcam do tego, by wziąć udział w tym wydarzeniu i towarzyszącym im imprezom - mówiła starosta Beata Tarczyńska. Wiceprezydent Jarosław Grobelny dodał: - Jestem przekonany, że tego typu inicjatywa, za którą należy podziękować, jest niezwykle ważna. Z jednej strony ma uświadomić ona naszym mieszkańcom, że centrum miasta może być konkurencyjne dla galerii handlowych, do których nasi mieszkańcy często się wybierają, a z drugiej strony daje szansę handlowcom do przekonania się iż jednak dłuższe godziny otwarcia dają większe szanse na to, że w ich sklepach czy punktach gastronomicznych pojawi się więcej klientów. 

Święto Gnieźnieńskiego Handlu odbędzie się w piątek i sobotę, 8 i 9 września. Pierwszego dnia sklepy mają być otwarte do 20:00, a drugiego do 16:00. Jak zapewniono, sklepy, które wezmą udział w wydarzeniu, oferować będą rabaty i promocje, a same sklepy mają zostać udekorowane - najlepiej wykonane wystawy (w kategorii sklepów spożywczych oraz sklepów pozostałych) zostaną nagrodzone pucharami ufundowanymi przez Starostę Powiatu Gnieźnieńskiego i Prezydenta Miasta Gniezna. Ponadto na ulicach centrum, a przede wszystkim na placu koło kościoła garnizonowego, prezentować się będą różne sekcje MOK i eSTeDe.

Do udziału zaangażowały się także Poczta Polska, Rada Osiedla Stare Miasto, Szkoła Muzyczna itp. Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zaprosi na pierwszy spacer z książką "Chodzę i Czytam", a gnieźnieński oddział Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu, zachęca do wzięcia udziału w grze miejskiej "Gnieźnianin na zakupach": - Zapraszamy 9 września o godzinie 10:00 przed pomnik św. Wojciecha. Gra adresowana jest do rodzin, a więc zapraszamy rodziców z dziećmi, także dziadków, do wspólnego udziału. Uczestnicy otrzymają na starcie kartę zakupów i mapkę, co będzie dla nich pomocą by udać się "na zakupy" do sklepów, których większość zniknęła już z mapy centrum. W każdym z tych sklepów będzie plakat z informacją, jak wyglądał ten sklep wcześniej i co oferował - mówiła Elżbieta Sobecka, kierownik gnieźnieńskiej filii Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu. Przewiduje się iż gra zajmie uczestnikom około godziny, a przez ten czas będą mogli się cofnąć do lat młodości swoich rodziców lub dziadków.

Podczas Święta Gnieźnieńskiego Handlu, właściciele sklepów włączą się do akcji pomocy osobom poszkodowanym podczas ostatnich nawałnic, przekazując na ten cel artykuły pierwszej potrzeby. Przy tej okazji zaapelują do mieszkańców o pomoc przy remontach zniszczonych domów, prosząc o materiały budowlane, farby, kleje, środki czyszczące, folie budowlane, a także żywność o długim okresie ważności oraz odzież, koce, artykuły szkolne itp. 

10 komentarzy

 • Link do komentarza Miras wtorek, 05 września 2017 09:19 napisane przez Miras

  A w galerii ten sam towar kosztuje często podwójnie, bo handlowcy muszą sobie odbić niebotyczny czynsz! I każdy rozumny klient to widzi.

 • Link do komentarza Śmiechu Warte poniedziałek, 04 września 2017 20:31 napisane przez Śmiechu Warte

  Śmiechu warte!!!
  Jeśli szanowni właściciele myślą, że ktoś skusi się na zakupy w tych dodatkowych godzinach, to moim zdaniem jest w błędzie. Ludzie wolą jechać do galeri, gdzie mają darmowy parking i obsługę, która od progu drzwi nie pyta "w czym pomóc? ", nie kłamie, że ktoś w czymś dobrze wygląda, żeby zrobić sobie utarg. Coś mi się zdaję, że ten super pomysł nie wypali, a stratni będą tylko Ci biedni sprzedawcy, za najniższą krajową!

 • Link do komentarza Gość poniedziałek, 04 września 2017 15:01 napisane przez Gość

  A ludzie, którzy pracują w takich sklepach z ambitnymi właścicielami pewne domu nie mają. Żal

 • Link do komentarza handlowiec niedziela, 03 września 2017 12:47 napisane przez handlowiec

  W ten sposób nie robi się marketingu mili państwo. Nie dziwię się wam, że nie idzie handel w waszych placówkach, jak nie potraficie znać podstaw reklamy! Za darmochę chcecie robić sobie obroty? Myślicie, że zdjęcie z władzą wam pomoże?

 • Link do komentarza kovalova sobota, 02 września 2017 21:01 napisane przez kovalova

  no cóż, takiego towarzystwa po pani Grodzkiej się nie spodziewałam. Czasami pozory mylą...

 • Link do komentarza order uśmiechu sobota, 02 września 2017 17:42 napisane przez order uśmiechu

  Kobitki z tego zdjęcia! Więcej uśmiechu, bo wygladacie, jak byscie zapraszały klientów za karę.

 • Link do komentarza Gnieznianin sobota, 02 września 2017 15:59 napisane przez Gnieznianin

  Moja noga na przykład w sklepie pani Grodzkiej nigdy nie stanie.

 • Link do komentarza Mieszkaniec sobota, 02 września 2017 15:14 napisane przez Mieszkaniec

  W centrum fajnie robi się zakupy, szczególnie w weekendy. Tylko szkoda, że przez miasto nie da się przejechać. Korki i samochody zaparkowane na skrzyżowaniach i zakazach skutecznie utrudniają ruch. Na ulicy Dąbrówki miejsca dla motocykli notorycznie zastawione są samochodami, które w wąskiej uliczce blokują przejazd. Ludzie nauczyli się parkować pod drzwiami sklepów skutecznie blokując ruch, a wystarczy zaparkować na większym parkingu i obejść centrum na pieszo.

 • Link do komentarza Żenada sobota, 02 września 2017 12:38 napisane przez Żenada

  Ta ekipa ze zdjęcia do siebie pasuje. Gdzie te szumne hasła Pani Grodzkiej ?
  Czy to nie jest tak, że konferencja w swoim sklepie i krzyki w obronie "handlu" to tylko dbanie wyłącznie o swój interes Pani Grodzka ? Jak to w sumie było bo mało o Pani teraz słychać ?!

 • Link do komentarza piotr sobota, 02 września 2017 11:57 napisane przez piotr

  Zapewne ucieszą się pracownicy tych sklepów.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane