poniedziałek, 11 września 2017 10:06

Awanse dla funkcjonariuszy w dniu święta Straży Miejskiej

 
Awanse dla funkcjonariuszy w dniu święta Straży Miejskiej źródło: UM w Gnieźnie

W miniony piątek odbyła się skromna uroczystość z okazji święta Straży Miejskiej. Przy tej okazji kilku funkcjonariuszy gnieźnieńskiej jednostki otrzymało awanse. 

Gnieźnieńska formacja powstała w październiku 1990 roku, jako Policja Municypalna. Od lutego 1991  roku funkcjonuje już jako Straż Miejska, a zgodnie z ustawą o strażach gminnych, 29 sierpnia obchodzone jest jej święto.

Z tej okazji, w miniony piątek 8 września br. swój dzień świętowali gnieźnieńscy strażnicy. W uroczystej zbiórce, która miała miejsce w Urzędzie Miasta, uczestniczyli prawie w komplecie strażnicy miejscy i pracownicy cywilni jednostki, oraz zaproszeni goście. Podczas spotkania obecni byli przedstawiciele władz miasta, radni, urzędnicy, reprezentacji jednostek na co dzień współpracujących ze Strażą Miejską, a wiec Straży Pożarnej, Policji, a także spółek miejskich. 

Podczas uroczystości prezydent Tomasz Budasz wręczył awanse na wyższe stanowiska służbowe dla 4 funkcjonariuszy:

 • Patrycja Purol-Augustyniak oraz Marcin Kraczek na stanowisko młodszego inspektora,
 • Mirosław Szarzyński na starszego strażnika
 • Łukasz Skoniecki na strażnika)

Ponadto w trakcie uroczystości wyróżniono 8 mundurowych za zaangażowanie i wzorową postawę podczas usuwania skutków sierpniowej nawałnicy: Andrzej Manicki, Mariusz Kozubiński, Mariusz Smętek, Adam Skrzypczak, Dariusz Tubacki, Łukasz Skoniecki, Grzegorz Woźny, Tomasz Francuszkiewicz oraz wyróżnił 6 pracowników za godną pochwały postawę w pracy: referent Marlena Podlawska oraz operatorzy Zespołu ds.Monitoringu: Marek Burzyński, Piotr Serkowski, Michał Winiarski, Michał Siudziński, Paweł Hensler.

Prezydent i pozostali zaproszeni goście złożyli całej formacji gratulacje oraz wyrazili podziękowanie za wkład w trudną, i czasem niedocenianą służbę i pracę jaką wykonuje 25-osobowa Straż Miejska w Pierwszej Stolicy Polski.

źródło: UM w Gnieźnie

 

24 komentarzy

 • Link do komentarza kierowniku czwartek, 14 września 2017 08:10 napisane przez kierowniku

  zapraszam funkcjonariuszy Straży Miejskiej do wykonywania zadań na Osiedlu Grunwaldzkim

 • Link do komentarza rezigiusz wtorek, 12 września 2017 19:04 napisane przez rezigiusz

  @Janosik nie kojarze moich wpisow na tym forum abym psioczył na SM czy Policje ze wypisują mandaty lecz raczej odwrotnie no ale coz wiesz lepiej niz ja co pisalem i niech tak pozostanie.
  @gnieznianin źadnego tonu nie zmienilem i podalem kilka przykladów na podparcie mojej "niewiarygodnosci" do których jakoś sie nie odniosleś.
  Aźeby byc bardziej jeszcze nie wiarygodnym to podam przyklad auta notorycznie parkujacego na chodniku pod jedna z drogerii sieciowych na ul. Chrobrego przy przystanku MPK. Wiem nie ma tam zakazu parkowania, a wiec pewnie jest automatyczny nakaz parkowania.
  Ciekawe tez kiedy zniknie ten wrak z ul.Lecha (ford mondeo kombi ) bo z tego co widzialem ostateczny termin naklejony na wezwaniu na szyby tego auta na usunięcie przez wlasciciela upłynoł 25.VIII br. Wiem kolejny "niewiarygodny" przyklad. Co do dalszych Twoich uwag wobec mej osoby nie odniosę sie i pozostawie bez komentarza.

 • Link do komentarza gnieźnianin wtorek, 12 września 2017 17:51 napisane przez gnieźnianin

  Widze że dyżurny hejter G24 zmienił ton swoich poprzednich wpisów. Było ani razu.... To tylko świarczy o jego wiarygodności....

 • Link do komentarza Janosik wtorek, 12 września 2017 17:07 napisane przez Janosik

  Rezygiusz Wszechwiedzący i Wszechwidzący jeśli masz wątpliwości to zapytaj u źródła ile razy monitoring zgłaszał do patroli straży a ile do policji i ile razy te patrole interweniowały,pewnie takie dane mają. A tak naprawdę to raz czepiasz się że nic innego straż nie robi tylko mandaty za parkowanie a jak zajmują się tym do czego zostali utworzeni czyli do porządków,to czepiasz się,że nie karają za parkowanie. To nie drogówka. Niech łapią śmieciarzy,tych co srają i chleją po parkach i ulicach,palą śmieci w piecach,,a zlodziejami,bandytami i tymi co notorycznie łamią zakazy drogowe niech zajmie się policja,bo chyba od czegoś jest.

 • Link do komentarza rezigiusz wtorek, 12 września 2017 15:06 napisane przez rezigiusz

  Aby byla jasność nie mierze wszystkich straźnikow równa miarą gdyź z wieloma miałem grzeczność rozmawiać i tu sie uśmiejecie osobiście. Czesto widuje niestety wykroczenia i to w miejscach w których funkcjonuje monitoring. Jeźeli operatorzy widzą takowe wykroczenia dlaczego idąc nieraz godzinę później przy popełnianym wykroczeniu nie widuję funkcjonariuszy SM z interwencją i nie mowię iz naleźy zaraz karać mandatami ale choćby pouczać. Tak bywa np. na Rynku gdzie dozwolony jest postuj do 15 minut a co tam jest to wszyscy wiedzą. O postoju na ul.Dabrowki dla motorowerów juz nie wspomnę ze o parkowaniu aut za takim samym parkingiem na ul. Łubienskiego przy Liceum Ogólnokształcacym gdzie jadacy autem od kierunku ul.Chrobrego ma z racji parkujacych tam aut zaweźone pole widzenia czy ktos wchodzi na pasy a tym samy krótszy czas na reakcje choc wiadomo iz obowiazuje tam "Strefa 30" a jak jest to chyba wszyscy wiedza.To samo jest na ul. Grzybowo za wyznaczonymi dla osob niepełnosprawnych (dwoma) bardzo czesto tam auta zaparkowane za wyznaczonymi miejscami dla osób niepelnosprawnych przyslaniaja kierujacemu widoczność czy ktos wchodzi na pasy.Auta z racji podjazdu pod wzniesienie poruszaja sie ze znaczna predkoscia oraz na niskich przełoźeniach a tym samym chcac nie chcac przy prawidłowym wejściu na pasy pieszego, kierowca z racji zaparkowanych tam aut nie widzi czy ktos wchodzi na to przejście dla pieszych.Mógłbym wiecej takich przykladów ale po co

 • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 12 września 2017 14:53 napisane przez mieszkaniec

  Do taktak - ostatnie pobicie z napadem i grożeniem nożem było w niedzielę około godziny 17-tej. A co do czystości ulic to każdy może mieć swoje zdanie uwzględniając kto jak podchodzi do tzw. czystości i dla kogo niby sporadyczne odchody psa są czymś czystym.

 • Link do komentarza zaciekawiony wtorek, 12 września 2017 11:46 napisane przez zaciekawiony

  Czy Straż miejska wykonuje trudną i czasem niedocenianą służbę i pracę , na tak zwanym "tajwanie" ? "Tajwan" to tak potocznie nazywana część miasta Gniezna.

 • Link do komentarza taktak wtorek, 12 września 2017 11:30 napisane przez taktak

  mieszkańcu, tak się składa iż mieszkam w centrum i to do tego w okolicy Doliny Pojednania. Od dłuższego czasu ani razu nie słyszałem, żeby kogokolwiek tam pobito lub okradziono, a jedynym problemem jest spożywanie alkoholu, które zawsze sygnalizuję, a na które zawsze reaguje albo Policja, albo Straż Miejska. Psie gówna spotykam sporadycznie i to głównie są pozostawione przez kundle starszych mieszkańców, którzy nie sprzątają po swoich psach. Młodzi sprzątają bez problemu, co zresztą potwierdzają oficjalne informacje, kiedyś tu podane.

 • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 12 września 2017 09:39 napisane przez mieszkaniec

  Śmiech! Widać, że hejt urzędników miejskich i samej straży na dobro strażników miejskich działa wzorcowo. Jeżeli ktoś uważa, że miasto jest czyste to jest w dużym błędzie. Mieszkam w samym centrum miasta i nie ma takiego chodnika na którym co parę metrów nie wdepnie się w psie odchody. Miasto poza trzema głównymi ulicami jest zaśmiecone. Poza tym w Dolinie Pojednania notorycznie dochodzi do pobić i okradania spacerowiczów i gdzie jest w tym momencie obsługa monitoringu?!? Poza tym widząc podchmielonych jegomości, którzy głośno i niekulturalnie się zachowują, strażnicy miejscy uciekają gdzie pieprz rośnie. Także jako rodowity mieszkaniec Gniezna nie uważam, że nasze miasto jest czyste i bezpieczne!
  I dlatego jestem za tym, żeby rozwiązać tą formację i uważam tak jak jeden z komentatorów ażeby przeznaczyć dodatkowe środki na rzecz policji.

 • Link do komentarza SzaryEminent wtorek, 12 września 2017 07:36 napisane przez SzaryEminent

  wiesz rezigiuszu, w przeciwieństwie do ciebie, strażnicy miejscy chociaż wiedzą co to jest praca, więc nie wiem czy masz moralne prawo ich krytykować :-)

 • Link do komentarza abc poniedziałek, 11 września 2017 22:00 napisane przez abc

  Hm... Mocne co napisał rezigiusz. Ale to można łatwo zweryfikować. Jeżeli straż miejska nie wystąpi na drogę prawną przeciwko rezigiuszowi przyzna mu rację. Mam jednak nadzieję, że on nie ma racii.

 • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 11 września 2017 21:39 napisane przez mieszkaniec

  Andrzeju,Ty chyba pomyliłeś miasta! Gniezno czyste? Puste butelki po alkoholach, papiery, pełno kip na niesprzątanych chodnikach, zresztą dziurawych i nierównych, ptasie łajno od gołębi w całym centrum no i te psie kupy nadal. I ty mi nie mów, ze Gniezno jest czyste!

 • Link do komentarza rezigiusz poniedziałek, 11 września 2017 21:04 napisane przez rezigiusz

  Mialo byc ANI RAZU sorry za błąd.
  @SzaryEminent co Ty tu za banialuki wpisujesz !!! Najbardziej mnie roziwanił tekst o "stabilności emocjonalnej" no normalnie kolejna BEKA :-)

 • Link do komentarza Krzysztof poniedziałek, 11 września 2017 20:55 napisane przez Krzysztof

  Dobrze, że tą pracę strażników miejskich ktoś docenił. Dzięki strażnikom w naszej dzielnicy jest czysto.

 • Link do komentarza Andrzej poniedziałek, 11 września 2017 20:32 napisane przez Andrzej

  Krytykanci nie muszą Was lubić, ale gdyby nie Straż Miejska, to miasto było by całkowicie zabrudzone odchodami od psów i dzikimi składowiskami śmieci.

 • Link do komentarza Zenas poniedziałek, 11 września 2017 18:59 napisane przez Zenas

  To jakie stopnie teraz mają? Oficerskie?

 • Link do komentarza rezigiusz poniedziałek, 11 września 2017 18:40 napisane przez rezigiusz

  Oki wsio oki ale wyroznienia dla operatorów Zespołu ds. Monitiringu to chyba za "przymykanie oka" na wykroczenia.Proponuje ich wyslać do okulisty i zakupic suplementy diety na poprawe koncetracji bo jeszcze ani razu nie widzialem aby pod kamerami przez nich obsługiwanymi przy popełnianym wykroczeniu pojawial sie patrol SM .Podkresle i napisze duzymi literami wyjątkowo ANI RASM !!! A jak sie do nich dzwoni i zwraca sie im uwage to jeszcze fochy stroja i obrazeni sa ze uwage im sie zwraca. Tak działa ten Zespól ds.Monitoringu w Pierwszej Stolicy Polski. Normalnie po mlodziezowemu BEKA na maksa !!!

 • Link do komentarza SzaryEminent poniedziałek, 11 września 2017 18:29 napisane przez SzaryEminent

  Od roku Straż Miejska działa naprawdę na lepszym poziomie niż w ostatnich latach. Wymiana komendanta dała strażnikom poczucie pewnej stabilności emocjonalnej i ułatwiła wiele działań, które do tej pory raczej nie spotykały się z uznaniem lub po prostu były olewane.

  panie obserwatorze, dziś widziałem strażników na mieście w trakcie wykonywania obowiązków - jakich, to proszę iść do siedziby straży i zapytać co dziś robili:)

 • Link do komentarza Serio? poniedziałek, 11 września 2017 17:45 napisane przez Serio?

  Kabaret

 • Link do komentarza Sara poniedziałek, 11 września 2017 16:54 napisane przez Sara

  Szczere gratulacje dla wszystkich strażników w naszym mieście. Odwalacie kawał dobrej roboty. Nie jesteście po to by Was lubić,a szanować będą ci którym pomogliście. Zróbcie sobie chociaż miesiąc wolnego i ciekawe gdzie hejterka pójdzie załatwić sprawę.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane