poniedziałek, 11 września 2017 13:17

Wjechał TIR-em na S5 i ruszył... pod prąd!

 
Wjechał TIR-em na S5 i ruszył... pod prąd! kadr z nagrania

Do sieci trafiło nagranie, umieszczone przez jednego z kierowców, który był świadkiem niebezpiecznego zdarzenia na drodze ekspresowej S5. Sytuacja zdarzyła się na odcinku obwodnicy Gniezna.

Zdarzenie miało miejsce w minionym tygodniu, na fragmencie S5 pomiędzy węzłem Gniezno Południe a węzłem Mieleszyn. Kierujący samochodem osobowym, jadąc od strony Poznania w kierunku Bydgoszczy, nagrał ciężarówkę polskiej firmy transportowej, która poruszała się w przeciwnym kierunku, jadąc pod prąd i spychała na prawy pas jadące prawidłowo inne pojazdy.

W sprawie skontaktowaliśmy się z Policją, która nam przekazała iż otrzymała informację o sytuacji na drodze od kierowców, którzy byli świadkami tego zdarzenia. Na trasę natychmiast zostały skierowane dwa radiowozy "drogówki", jednak nie udało im się napotkać jadącego pod prąd pojazdu, który najprawdopodobniej zdążył przed granicą powiatu zjechać z S5. 

Jak nam przekazano, sprawa jest w toku i będzie analizowana przez policjantów. Z tego miejsca funkcjonariusze zwracają się do świadków zdarzenia o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Gnieźnie - Wydziałem Ruchu Drogowego 61 426-02-60.

12 komentarzy

 • Link do komentarza Anna czwartek, 14 września 2017 16:29 napisane przez Anna

  PABLO ma rację ja mam 3 dzieci i jestem kierowcą który pokonuje ten odcinek dzień w dzień.......... tyle ciał, tyle nieszczęść, bo kierowca ,,ZAWODOWY,, pomylił się HALLLO kiertowcvy ocknijcie się!!!!!!!

 • Link do komentarza Pablo Escobar czwartek, 14 września 2017 07:57 napisane przez Pablo Escobar

  Do szofer. Ty tak na poważnie z tym oznakowaniem itp? Chcesz mi powiedzieć, że kierowca tira jadący pod prąd na drodze ekspresowej, mijający auta na prawym pasie, mający tego doskonałą świadomość miał prawo tak robić bo mogły mu się pomylić zjazdy, oszukać go GPS, albo znaki drogowe. Pal go licho może jest kierowcą tira od tygodnia albo od 20 lat, ale widząc że coś jest nie tak natychmiast powinien zjechać na pobocze i dzwonić na obsługę S5 i prosić o pomoc a nie walić do przodu. Wyobraź sobie sytuacje, że zza tego tira z niebieską naczepą rozpoczyna manewr wyprzedzania inne auto(zachowuje zasady bezpieczeństwa ale w końcu jest na ekspresówce z naprzeciwka nic nie pojedzie) i nagle BUM pakuje się pod tira jadącego z naprzeciwka bo ten pomylił znaki,zjazdy czy leki. A teraz pomyśl, że w tym aucie siedzą twoje dzieci. Dziękuje bardzo dobranoc.

 • Link do komentarza szofer wtorek, 12 września 2017 09:33 napisane przez szofer

  Krytykujemy wszyscy, a nikt nie zastanowił się, że być może na wlocie na tę obwodnicę są niejasno ustawione znaki? Przejechałem w ostatnich dniach pół Polski i powiem Wam jedno. Gdyby nie fakt, że jestem starym wygą, to nawet GPS nie pomoże. Oznakowanie w Polsce jest fatalne, albo go wcale nie ma. Trzeba często jechać "na czuja"! A oznakowanie objazdów, które bywają w związku z różnymi robotami, to jeden wielki dramat. Więc czasem nie należy się dziwić, tylko za tyłek brać tych wszystkich drogowców, którzy nie potrafią właściwie znakować dróg. Dodam, że nasz powiat także celuje w braku drogowskazów, a na pytanie, dlaczego na pomniejszych skrzyżowaniach nie ma drogowskazów odpowiadają, że przecieź każdy chyba wie w ktorą stronę jechać. Każdy miejscowy owszem, ale gość spoza tego terenu często jeździ w kółko i klnie.

 • Link do komentarza obserwator poniedziałek, 11 września 2017 23:02 napisane przez obserwator

  CWL JE34

 • Link do komentarza ZENEK poniedziałek, 11 września 2017 20:43 napisane przez ZENEK

  tak go oczyszczą jak tvch kierowców MPK jak wjerzdzają na czerwonym, na skrzyrzowanie ŻENADA

 • Link do komentarza MOD poniedziałek, 11 września 2017 19:50 napisane przez MOD

  Motto na stronie o kierowcach:
  Zgodnie z przepisami, bez zdjęć pamiątkowych
  i zawsze na czas. Transport chłodniczy, ale nie tylko, przewieziemy wszystko i wszędzie. Wszystkie drogi prowadzą do Ciebie drogi Kliencie!

 • Link do komentarza blondie poniedziałek, 11 września 2017 19:45 napisane przez blondie

  Zawsze się zastanawiałam czy można o. ... i można! Ciekawe czy to na trzeźwo było a może koleżanka blondynka?

 • Link do komentarza ABC poniedziałek, 11 września 2017 19:25 napisane przez ABC

  Na bank był to instruktor nauki jazdy przez radio cb dla osobówek.

 • Link do komentarza zbir poniedziałek, 11 września 2017 18:56 napisane przez zbir

  ewa - przecież jest do góry znaczek - z tego co widać to wychodzi że to kamerka Xiaomi Yi.

 • Link do komentarza ewa poniedziałek, 11 września 2017 17:07 napisane przez ewa

  Niezła reklama na stronie Marlex.... że na czas i bez zdjęć pamiątkowych.... bardzo wymowna reklama ich transportu. :). Bardzo dobra jakosc nagrania, mogę wiedzieć czym autor nagrywał?.

 • Link do komentarza MOD poniedziałek, 11 września 2017 15:50 napisane przez MOD

  Końcówka rejestracji chyba ...34. Wygląda tez na to, że to ten pierwszy ze strony powyżej.

 • Link do komentarza NK poniedziałek, 11 września 2017 14:06 napisane przez NK

  http://www.chlodniamarlex.pl/pl/o-nas/zaloga/transport.html
  ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane