środa, 13 września 2017 08:10

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem (aktualizacja!)

 
Ostrzeżenie przed silnym wiatrem (aktualizacja!) archiwum redakcji

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed możliwym wystąpieniem silnego wiatru od środowego popołudnia do nocy.

W środę 13 września od godziny 14:00 do godziny 2:00 w nocy 14 września, na obszarze powiatu gnieźnieńskiego mogą wystąpić silne wiatry o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h w porywach lokalnie do 90 km/h. Wiatr ma mieć kierunek południowo-zachodni. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 85%.

Jak poinformowało PCZK we wczesnych godzinach popołudniowych 13 września, ostrzeżenie z godziny 20:00 dnia 13 września zostało wydłużone do godziny 2:00 w nocy dnia 14 września. 

 

O nagłych zdarzeniach oraz negatywnych skutkach zjawisk meteorologicznych i anomalii proszę informować:

Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, 112, 998 tel/fax 61 426 23 01

oraz:

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, tel. 61 854 99 10, fax 61 854 99 20

6 komentarzy

 • Link do komentarza Anna czwartek, 14 września 2017 16:05 napisane przez Anna

  Do Karolina. masz swój dom, na który pracowałaś całe życie?? Ja mam, mam 3 dzieci i jestem sama..... boje sie wiatru, burzy a nawet zapowiedzi!! Każdy dzień jest inny niż ten poprzedni, pozdrawiam Panią Krystynę.

 • Link do komentarza ABC środa, 13 września 2017 19:17 napisane przez ABC

  Do dekarz:Uważaj żebyś z tego dachu nie trafił do św. Piotra.

 • Link do komentarza dekarz środa, 13 września 2017 16:48 napisane przez dekarz

  Ja nie mogę doczekać się kolejnej wichury. Stawki podniosłem sporo, a mimo to tylu zleceń to od lat nie miałem. Co drugiemu klientowi odmawiam. Niech wieje jak najmocniej, bo w tym roku chcę jeszcze sobie kupić jakiś lepszy samochód.

 • Link do komentarza kierowca środa, 13 września 2017 12:46 napisane przez kierowca

  To raczej Pani potrzebny jest spokój. Po minionej przed miesiącem tragicznej wichurze jest w kaźdym z nas lęk o kolejne nieszczęścia. Ja teź właśnie wróciłem z miasta i z niepokojem zauważyłem wiele suchych gałęzi zwisających z drzew i uważam, że porządkowanie było niesolidne i nie fachowe. Pół biedy , jak te gałęzie spadną na samochody. Parking wzdłuż ulicy Dworcowej jest na pewno w niektórych miejscach zagrożony. Proszę spojrzeć w górę.

 • Link do komentarza Karolina środa, 13 września 2017 10:14 napisane przez Karolina

  Ogarnij się kobieto

 • Link do komentarza Krystyna środa, 13 września 2017 09:58 napisane przez Krystyna

  Siedzę w domu i z niepokojem słyszę już huczenie w kominie. Może jestem przewraźliwiona, ale boję się tej wichury, która może nie będzie tornadem, ale spowoduje kolejne nieszczęścia, bo chodząc po mieście i po skwerach widzę niestety wiele naderwanych i nieusuniętych konarów niebezpiecznie zwisających nadal na drzewach, ktore mogą każdej chwili spaść na ziemię, oby nie ma człowieka.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane