środa, 13 września 2017 12:21

Ukradli telefon pod okiem kamery

 
Ukradli telefon pod okiem kamery źródło: KPP w Gnieźnie

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy z kabiny zaparkowanego samochodu dostawczego ukradli telefon komórkowy. Było to możliwe dzięki bystremu oku operatora monitoringu miejskiego i kobiety, która będąc świadkiem poinformowała o zdarzeniu właściciela pojazdu.

We wtorek, 12 września br. około 8:40 oficer dyżurny otrzymał informację od operatora monitoringu miejskiego o kradzieży telefonu komórkowego z samochodu dostawczego zaparkowanego przy Placu 21 Stycznia w Gnieźnie. Na miejsce skierowano policjantów referatu patrolowo – interwencyjnego. W międzyczasie dyżurny odebrał kolejny telefon, tym razem od poszkodowanego w tym zdarzeniu mężczyzny.

Na miejscu okazało się, że dwaj mężczyźni wykorzystali nieobecność kierowcy, który w tym czasie udał się z towarem do pobliskiego sklepu i ukradli z jego auta komórkę. Moment kradzieży widziała 23-latka, która gdy tylko dostrzegła kierowcę zbliżającego się do samochodu, poinformowała go o incydencie. W tym czasie sprawcy kradzieży zdążyli oddalić się od samochodu. Właściciel auta nie stracił zimnej krwi, dogonił złodziei i przyprowadził na miejsce kradzieży, gdzie po chwili przyjechali policjanci. Początkowo 35-letni mieszkaniec Czerniejewa i 37 letni mieszkaniec gminy Gniezno do niczego się nie przyznawali, ale o materiał dowodowy zadbał operator monitoringu, na który wyraźnie widać przebieg zdarzenia.

Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Teraz za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: www.gniezno.policja.gov.pl

7 komentarzy

 • Link do komentarza Obserwator czwartek, 14 września 2017 12:03 napisane przez Obserwator

  Do Poszukiwacz logiki - masz rację najlepiej jakby stał na pasach, na ograniczeniach prędkości jechał dwa razy szybciej i jeszcze każdy przechodzień obowiązkowo pomagał mu w rozładunku. Z takim podejściem to logiki nie będziesz widział w niczym. Brawo Ty!

 • Link do komentarza rezigiusz czwartek, 14 września 2017 07:32 napisane przez rezigiusz

  Mam nadzieje ze Policja ukarala tez okradanego stosownym mandatem karnym za parkowanie auta w niedozwolonym miejscu bo to iz byl okradany nie znaczy iz nie zlamal przepisow o ruchu drogowym parkujac auto dostawcze przy przejsciu dla pieszych.

 • Link do komentarza Poszukiwacz logiki środa, 13 września 2017 18:38 napisane przez Poszukiwacz logiki

  @Morcin @Obserwator Podoba mi się wasza polska mentalność. Wina nie leży po stronie złodzieja, on tylko korzystał z okazji, nagrode mu dać. Wsadzić do więzienia dostawce, nie dość że zostawił telefon na widoku, to jeszcze stanął w złym miejscu, bestia... Widać że praca dostawcy jest wam obca

 • Link do komentarza Strażak Sam środa, 13 września 2017 17:18 napisane przez Strażak Sam

  A ja się pytam gdzie w tym czasie byli tak wychwalani strażnicy miejscy.

 • Link do komentarza Morcin środa, 13 września 2017 16:17 napisane przez Morcin

  Jakos sie nie dziwie ze trafili sie chetni na telefon. Osoby dostarczajace towary do sklepow a przede wszystkim dowozacy rano chleb zawsze zostawiaja pootwierane samochody i to czesto z wlaczonym silnikiem. Az korci zeby wsiasc i odjechac za rog.

 • Link do komentarza widz środa, 13 września 2017 14:56 napisane przez widz

  Oj nie po myśli naszego dyzurnego komentatora rezygiusza. Brawa dla wszystkich za złapanie złodziei, tylko żeby za szybko nie wyszli z pudła.

 • Link do komentarza Obserwator środa, 13 września 2017 14:44 napisane przez Obserwator

  Jestem ciekawy czy kierowca dostawczaka dostał mandat za złe parkowanie. O ile pamiętam i widać to na zdjęciach to samochód stoi w miejscu poza wyznaczonym miejscem do parkowania i w nieprzepisowej odległości od przejścia dla pieszych.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane