wtorek, 26 września 2017 07:24

Usuwał skutki nawałnicy - teraz potrzebuje naszej pomocy

 
Usuwał skutki nawałnicy - teraz potrzebuje naszej pomocy zdjęcie nadesłane

Młody mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego, który po sierpniowej nawałnicy pracował przy usuwaniu uszkodzeń, został porażony prądem. Teraz potrzebuje wsparcia w leczeniu, co pozwoliłoby na powrót do normalnego życia.

Zdarzenie miało miejsce kilka dni po wichurze, która spowodowała w naszym regionie straty, nienotowane od dziesiątków lat. Młody mieszkaniec Malczewa, Daniel Miętkiewicz, brał udział przy usuwaniu skutków nawałnicy. W trakcie pracy na wysokości uległ on poważnemu wypadkowi: - Zostałem porażony linią wysokiego napięcia tj. 15k/V. Odniosłem obrażenia IV stopnia obu rąk i okolic śródręcza oraz obrażenia III stopnia prawej nogi. Nie mam czucia w rękach i straciłem małe palce u obu rąk. Przede mną długotrwałe leczenie, wiele operacji, przeszczepów, rekonstrukcji, a także kosztownej i bolesnej rehabilitacji oraz walka o powrót do wcześniejszej normalności. Każde wsparcie jest dla mnie ważne - mówi Daniel Miętkiewicz.

W celu niesienia pomocy poszkodowanemu, zawiązany został Komitet Społeczny "Pomoc dla Daniela", który zorganizował zbiórkę pieniędzy dla mężczyzny. W jej skład wchodzi Tadeusz Tomaszewski, honorowy prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan; Maria Kierzek sołtys Malczewa i radna Gminy Niechanowo oraz Eugeniusz Zamiar, wójt Gminy Niechanowo.

Numer konta do pomocy Danielowi:
29 2030 0045 1110 0000 0229 9550 - koniecznie z dopiskiem „Pomoc dla Daniela”
Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan ul. B. Chrobrego 40/41 62-200 Gniezno

Wspomóc leczenie Daniela będzie można również biorąc udział w imprezach charytatywnych, które będą organizowane na terenie Gminy Niechanowo. Informacje o tych działaniach będą zamieszczane na stronie internetowej Urzędu Gminy Niechanowo.

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Slawek czwartek, 28 września 2017 23:23 napisane przez Slawek

    Czy ktos moze zrobic zbirke na PayPal

  • Link do komentarza Beata środa, 27 września 2017 20:15 napisane przez Beata

    Chciałabym pomóc ale nie wiem jak

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane