wtorek, 03 października 2017 09:40

Żużlowcy kontra reprezentacja Gniezna w meczu dla Bartka

 
Żużlowcy kontra reprezentacja Gniezna w meczu dla Bartka fot. Rafał Wichniewicz

W najbliższy piątego odbędzie się mecz charytatywny w piłkę nożną, w trakcie którego zbierane będą środki na operację młodego gnieźnianina.

Na boisku w sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 zmierzą się tego dnia zawodnicy Gnieźnieńskiego Towarzystwa Motorowego "Start" z reprezentacją Gniezna. Wszystko dla 13-letniego Bartka Labrenza, który od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce oraz małogłowie. Chłopiec ma też problem z nogami, gdyż jedną stopę ma szpotawą a drugą koślawą. Obecnie raczkuje (dzięki kosztownej rehabilitacji), ale będąc w okresie dojrzewania, kości się rozrastają i dochodzi do zniekształcenia stóp. Aby mógł stanąć na nogi, potrzebna jest operacja i specjalistyczne ortezy.

- Skrzywienie jest już bardzo mocne i zbieramy na wykonanie operacji, która kosztować będzie 115 tysięcy złotych. Odbędzie się ona w niemieckiej klinice koło Monachium, gdzie musimy się stawić już w niedzielę, a 10 października zaplanowana jest pierwsza operacja - mówi Katarzyna Labrenz. 

Mecz odbędzie się w sali SP nr 2 w piątek 6 października o godzinie 19:00, a na boisku pojawi się kadra gnieźnieńskiego Startu: - Staraliśmy się zmobilizować jak największą grupę zawodników, a na meczu wystąpi m.in. Krzysztof Jabłoński, Marcin Nowak, Damian Stalkowski, Mirosław Jabłoński, Dawid Wawrzyniak, Patryk Fajfer, Kevin Fajfer, a także działacze klubu Startu. Będzie nas sporo, ale to ma mniejsze znaczenie, bo ważniejszy jest cel. Działacze i zawodnicy ufundowali mnóstwo przedmiotów, które wystawione zostaną na licytację - mówił Rafael Wojciechowski z GTM Start. W trakcie wydarzenia będzie można zakupić gadżety żużlowe czy związane z piłką nożną, m.in. kelar Mirosława Jabłońskiego z tegorocznego sezonu, złoty medal MDMP z 1998 r. Pawła Duszyńskiego, srebrny medal MPPK z 1996 r. zdobyty na torze w Gnieźnie wraz z Robertem Sawiną i Tomaszem Fajferem, kask Pawła Duszyńskiego, srebrny medal DMP z 2014 r. zdobyty przez Unię Leszno, a ponadto czapki, kewlary, koszulki czy rękawice zawodników itp.

- Mamy nadzieję, że przy okazji tego meczu spotka się jak największa rzesza gnieźnian z zasobnym portfelem, gdyż będzie wiele ciekawych aukcji podczas tego spotkania - mówił wiceprezydent Michał Powałowski.


Osoby chcące pomóc Bartkowi Labrenzowi, mogą uczynić to wpłacając darowiznę na konto fundacji:
BPH S.A  15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

NAZWA ODBIORCY: FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ" UL. ŁOMIAŃSKA 5 01-685 WARSZAWA

TYTUŁEM:  4229 LABRENZ BARTOSZ - DAROWIZNA NA POMOC I OCHRONĘ ZDROWIA

1 komentarz

  • Link do komentarza M.m wtorek, 03 października 2017 21:41 napisane przez M.m

    Wszyscy na mecz dla Bartka

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane