środa, 04 października 2017 11:00

Poważny wypadek na skrzyżowaniu Poznańskiej i Kłeckoskiej

 

Do silnego zderzenia dwóch samochodów doszło w środowe przedpołudnie na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej i Kłeckoskiej. Jeden z pojazdów zatrzymał się na budynku kamienicy.

Do zdarzenia doszło 4 października około godziny 10:25. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, na środku skrzyżowania, w bok samochodu marki Toyota, jadącego od strony Poznania, uderzył również pojazd marki Toyota, który jechał od strony Kłecka. W wyniku uderzenia pierwszy z pojazdów przemieścił się na jezdni, wpadł na chodnik od strony ul. Łaskiego i uderzył w ścianę kamienicy. 

Na miejsce zdarzenia przyjechały zastępy straży pożarnej, które natychmiast przystąpiły do uwalniania poszkodowanego kierowcy pierwszej Toyoty. Z uwagi na odniesione obrażenia, wezwany zespół ratownictwa medycznego zadecydował o przewiezieniu mężczyzny do szpitala. Kierującej drugim z pojazdów nic się nie stało. Dokładne okoliczności zdarzenia ustali Policja.

 

5 komentarzy

 • Link do komentarza gnieżnianka czwartek, 05 października 2017 04:07 napisane przez gnieżnianka

  Takie są niestety efekty kiedy kierowcy myślą, że zdążą przejechać pomimo czerwonego światła. A to nie tylko na skrzyźowaniach ze światłami są tak nie rozważni kierowcy. Ja dzisiaj jadąc po godzinie 19 ul. Wrzesińską w kierunku wrześni napotkałam na swoim pasie pojad, który wyjeżdżał z ul. Pustachowskiej w kieunku centrum. Ten kierowca wyjeżdżając z podporządkowanej stał w poprzek mojego pasa ponieważ przepuszczał inne pojazdy poruszające się na drodze głównej w kier. centrum. Ja jadąc drogą główną musiałam zatrzymać się aby przepuścić kierowce tarasującego mój pas. A kiedy użyłam sygnalizatora dźwiękowego ten kierowca zwracając się w moim kierunku popukałsię w czoło. Dlatego bądźmy ostrożni bo nigdy nie wiemy jakich kierowców możemy napotkać na drodze. A tak na marginesie to oznakowanie na ul. Wrzesińskiej na odcinku od ul. Pustachowskiej mizerne. Bo wyjeżdżając z ul. Jastrzębiej w kierunku centrum często można spotkać na swoim pasie pojazd jadący w przeciwnym kierunku,który wyprzedza pojadz jadący przed nim. Tam niem żadnego oznakowania informacyjnego nawet linia jest przerywana. Ale jak to u nas bywa dopóki nie ma śmiertelnego wypadku to nikt nic nie robi.

 • Link do komentarza Stefan środa, 04 października 2017 12:31 napisane przez Stefan

  Z pewnością co najmniej jeden z kierowców nie zachował sięprawidłowo. Ale generalnie na tym skrzyżowaniu tak pięknie nie jest. Wielkość skrzyżowania powoduje, że kierowcy je znający wiedzą, że na żółtym czy nawet czerwonym jest jeszcze dużo czasu zanim inne kierunki dostaną zielone i bardzo często, zwłaszcza z Kłeckoskiej właśnie pakują się na skrzyżowanie bez zielonego. W tym czasie z Poznańskiej, z górki, na dużej prędkości dojeżdżają do skrzyżowania pojazdy, które daleka widzą zapalające się zielone i na dużej prędkości "pakują się" na kolizję z tamtymi. To i ta cud, że tak mało jest poważnych zdarzeń tam.

 • Link do komentarza EagleEye środa, 04 października 2017 12:14 napisane przez EagleEye

  @Koryfeusz owszem zgadza sie ale notoryczność przejeźdzania na tym skrzyźowaniu na "czerwonym" swietle jest codziennoscią nie zaleźnie od kierunku jazdy. Przczynia sie do tego brak kamer rejestrujacych a tym samym kierowcy wiedza iz sa delikatnie mowiąc bezkarni

 • Link do komentarza kierowca środa, 04 października 2017 11:43 napisane przez kierowca

  Jeden z nich na pewno nie miał prawa być na skrzyżowaniu. Jeden z nich może z daleka zauwaźył zmianę świateł i pryskał na pmarańczowym, by zdążyć, a drugiemu zaświecilo się zielone i ruszył z kopyta i stłuczka gotowa.

 • Link do komentarza Koryfeusz środa, 04 października 2017 11:34 napisane przez Koryfeusz

  Przecież tam jest sygnalizacja świetlna. Jak jadą od strony Poznańskiej to ci na Kłeckoskiej mają czerwone światło. Wynika więc, że jeden z tych kierowców musiał przejechać na czerwonym świetle. To skrzyżowanie jest tak zrobione, że jak działa sygnalizacja to przejazd jest bezkolizyjny.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane