środa, 04 października 2017 19:53

Uroczystość 60-lecia gnieźnieńskiego MPK

 
Uroczystość 60-lecia gnieźnieńskiego MPK fot. Rafał Wichniewicz

W środowy wieczór w Teatrze im. Aleksandra Fredry, odbyła się uroczystość 60-lecia powołania Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Gnieźnie.

Na wydarzenie zaproszono nie tylko przedstawicieli samorządu, ale także pracowników firmy oraz osoby związane z szeroko rozumianą gałęzią gospodarki, jaką jest przemysł komunikacyjny. Sześćdziesiąta rocznica powołania MPK była okazją do podsumowań minionych lat, a także przedstawienia planów na przyszłość.

- Ten okrągły jubileusz przypada w przełomowym roku. Z jednej strony możemy sobie podsumować te 60 lat, które mamy za sobą i zobaczyć, jak zmieniała się historia, miasto i komunikacja, a z drugiej strony mamy te plany na przyszłość. Plany są te ambitne, bowiem jest to zakup taboru, przebudowa zaplecza oraz kolejne pomysły na funkcjonowanie komunikacji w mieście, w tym także wyzwania związane z elektromobilnością i wiele innych rzeczy, które mogą sprawić, by kolejne 60 lat było tak ciekawe, jak do tej pory - mówił Piotr Stasiak, prezes zarządu MPK Gniezno.

- Przepracowałem w tej firmie 12 lat, na początku w radzie nadzorczej, a potem jako prezes zarządu. Faktycznie miałem tę przyjemność prowadzenia uroczystości 50-lecia firmy, a dzisiaj to też okazja do spotkania się z przedstawicielami branży, pomówieniu o rozwoju komunikacji miejskiej, bo jest to jedna z prężniej rozwijających się dziedzin naszej gospodarki, wykorzystującej różne środki, w tym te unijne - przekazał prezydent Tomasz Budasz. W trakcie uroczystości z rąk włodarza miasta, najbardziej zasłużeni pracownicy MPK odebrali przyznane im odznaczenia. Medale Koronacyjne otrzymali Mirosław Gorzelany, Grzegorz Czerniak, Jolenta Urbanowicz i Katarzyna Kropidłowska. Specjalnym Medalem Jubileuszowym wyróżniony został Wojciech Gulczyński w uznaniu zasług na rzecz rozwoju miejskiej komunikacji zbiorowej, a w szczególności realizacji wielu projektów w zakresie odnowy taboru i modernizacji zaplecza warsztatowego.

Sześćdziesiąt lat działania zakładu to wiele zmian na przestrzeni dekad, a ich świadkami są osoby, które w nim przepracowały większość życia: - W skrócie można mówiąc od momentu mojego przyjścia do czasów obecnych, to jest to w skrócie kosmos, tak to się zmieniło. Jak zaczynałem pracę to jeździły Sany, potem Autosany, potem pojawiły się kolejne. Dzisiejszymi autobusami jeździ się zupełnie inaczej, warunki techniczne są też inne. Pamiętam czasy, kiedy tyle osób jeździło autobusami, że kierowca z kabiny nie mógł wejść do autobusu. Jak funkcjonowało tyle zakładów w mieście, to woziliśmy po 20 autobusów na trzy zmiany - mówił pan Mirosław, którzy przepracował w MPK Gniezno już ponad 37 lat, ale jak przyznaje, że gdyby miał wybierać to ponownie podjął by się pracy "w autobusach".

Wydarzenie urozmaiciły występy Akustycznej Radiostacji, a także akcent teatralno-muzyczny z projekcją filmu Tom Bishop.

21 komentarzy

 • Link do komentarza Pasażer piątek, 06 października 2017 20:31 napisane przez Pasażer

  Korzystam codziennie z komunikacji miejskiej i rzeczywiście spośród tylu osób na zdjęciach w teatrze widać tylko jednego kierowce. Dziwi mnie taka sytuacja bo przecież kierowcy pracują na te firme. Jeśli rzeczywiście to była impreza dla"elity" a dla kierowców ma być osobna to nie dziwię się że nie chcą iść bo sam też bym nie poszedł na ochlapy

 • Link do komentarza kierowca piątek, 06 października 2017 19:06 napisane przez kierowca

  Kto nie chce to na ten Osiniec nie idzie i co w tym nadzwyczajnego? A jak się komu robota nie podoba, to ją zmienia. Jest obecnie tyle możliwości, że głowa boli. Tylko przebierać w ofertach.

 • Link do komentarza Zniesmaczony piątek, 06 października 2017 16:08 napisane przez Zniesmaczony

  Kierowcy maja sie bawic na Osincu, ale chetnych wielu nie ma, bo jest fatalna atmosfera w firmie. Ten kierowca, ktory byl w teatrze, to tylko dlatego, ze jest w radzie nadzorczej.

 • Link do komentarza Ja_Jestem piątek, 06 października 2017 14:34 napisane przez Ja_Jestem

  @:tutejszy:
  ***************
  Dlaczego odsyłasz pan pytającego EagleEye na sesję rady miasta , kiedy dyskusja w sprawie ww. tematu, toczy się na [gniezno24.com] ? Więcej zrozumienia dla tematu........a mnie kretyńskich uwag.

 • Link do komentarza tutejszy piątek, 06 października 2017 13:24 napisane przez tutejszy

  @ Eagle - z takimi pytaniami nie na forum tylko na sesje i pytać swoich radnych i prezydenta.

 • Link do komentarza EagleEye piątek, 06 października 2017 09:56 napisane przez EagleEye

  To moźe ktoś z "yntelIgencji" powie mi dlaczego nasze ukochane MPK chcąc zachecić mieszkancow jezdzacych do pracy autami nie wprowdzi proponowanej przez jeden z klubow radnych biletu z 50% rabatem z racji pozostawienia auta w domu. Chcąc nie chcąc zawsze była by to jakas korzyśc dla tej spolki bo przy obecnych cenach przejazdu w obie strony za 5 zl 50 gr nie oplaca sie jechac MPK.Była kiedys taka propozycja radnych ale widac "ynteligencja" z MPK woli wozic wymienionych emerytow za free niz miec choćby 2,75 z mieszkańca dojezdzajacego do pracy MPK.

 • Link do komentarza pasażer piątek, 06 października 2017 06:48 napisane przez pasażer

  Wygląda że zmiana na stanowisku prezesa zrobiła dobrze firmie która teraz się rozwija i zmienia na lepsze

 • Link do komentarza SIKSA piątek, 06 października 2017 05:51 napisane przez SIKSA

  na takiej gali powinna wystąpić SIKSA, aby uświetnić wydarzenie. w końcu to nasza laureatka Królika

 • Link do komentarza tiritomba piątek, 06 października 2017 05:49 napisane przez tiritomba

  Do eagle - pojołem, pojołem nieuku. Kup spbie podręcznik do gramatyki i zamast pisać swoje mądości weź się za naukę. I uwaga - bez mieszkańców nie byłoby także Gniezna, ale ty nie jesteś w stanie nawet tego zrozumieć, więc dalsza dyskusja na tym poziomie mija się z celem

 • Link do komentarza rob czwartek, 05 października 2017 23:35 napisane przez rob

  MPK teraz w zasadzie wozi powietrze, bo emeryci mają darmo, młodzież jeździ z ulgami i chyba tylko nieliczni, co to w trakcie deszczu albo bardziej leniwi, wszak z jednego końca miasta na drugi można przejść je w góra 40 minut, to już autobusem się jedzie 2/3 tego czasu więc można zrobić spacer i sobie zaoszczędzić :)

 • Link do komentarza EagleEye czwartek, 05 października 2017 22:05 napisane przez EagleEye

  @tiritomba nie wiem czy wiesz ale bez mieszkancow Pierwszej Stolicy Polski nie bylo by MPK. No ale coz widac ze tego chyba jeszcze nie pojołeś.

 • Link do komentarza Blisko czwartek, 05 października 2017 20:07 napisane przez Blisko

  Kierowców nie zaproszono bo jeszcze by ludzie się dowiedzieli jak jest naprawdę w mpk fatalna atmosfera spowodowana bardzo słabymi zarobkami młodzi odchodzą nowych cały czas potrzeba ale nikt nie chce przyjść pozawieszane linię z braku kierowców a kierowców traktuje się jak piąte koło u wozu

 • Link do komentarza czasy się zmieniły czwartek, 05 października 2017 19:22 napisane przez czasy się zmieniły

  Odznaczenia, jak sama nazwa wskazuje sa tylko dla wyróżniających się pracowników. Po kiego licha odznaczać wszystkich, jak leci? Tracą wtedy swój sens. No, ale postkomunistyczni forumowicze myślą starymi kategoriami. Medal, rączka,goździk seta. To ich symbol wspaniałych czasów.

 • Link do komentarza Endriu czwartek, 05 października 2017 19:01 napisane przez Endriu

  Widać że nie wszyscy pracownicy zasłużyli na to by uczestniczyć w obchodach 60 lecia MPK.......

 • Link do komentarza Hdhdh czwartek, 05 października 2017 16:59 napisane przez Hdhdh

  Nie zaproszono pracowników a gdzie mieszkańców. Ta garstka pracowników to nawet nie 10% zatrudnionych. Ciekawe tylko dlaczego kierowcy uciekają z tej firmy gdzie tylko pieprz rośnie

 • Link do komentarza Ja_Jestem czwartek, 05 października 2017 14:15 napisane przez Ja_Jestem

  Ze zdjęć, można wywnioskować, że tylko nieliczni pracownicy MPK zostali uhonorowani. Przecież, żeby nie liczna rzesza kierowców pracujących w tym przedsiębiorstwie to takich sytuacji wcale by nie było, a tak co? Poprzyznawali tylko co niektórym jakieś laury a reszta pracujących
  na te 60-siąt lat gdzie? Była jakaś feta dla reszty, a może jakieś finansowe nagrody?

 • Link do komentarza już wkrótce prawda wyjdzie na jaw czwartek, 05 października 2017 14:15 napisane przez już wkrótce prawda wyjdzie na jaw

  ciekawe co zrobią ci niektórzy za rok po przegranych wyborach ?

 • Link do komentarza tiritomba czwartek, 05 października 2017 13:50 napisane przez tiritomba

  EagleEye Nie kumam twojego wpisu. Mieszkańców zapraszać na uroczystość wewnętrzną jakiegoś zakładu? Znasz firmy, które na swoje uroczystości zapraszają ludzi z zewnątrz? Bo ja nie. To było bardzo skromne spotkanie i nie bardzo rozumiem, po co mieliby w niej uczestniczyć mieszkańcy?

 • Link do komentarza EagleEye czwartek, 05 października 2017 10:08 napisane przez EagleEye

  Widzę źe "creme dela creme" w pierwszych rzędach na foto. Dobrze ze jest tutaj wzmianka bo mieszkancy jakoś nie zostali zaproszeni na ten jubileusz.

 • Link do komentarza Antoni czwartek, 05 października 2017 08:41 napisane przez Antoni

  Kanary wpadły i sprawdzały bilety ?

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane