sobota, 07 października 2017 09:52

Ryzykowała i kupiła - odpowie razem z koleżanką

 
Ryzykowała i kupiła - odpowie razem z koleżanką archiwum redakcji

Gnieźnianka zawarła umowę ratalną na zakup nowego telefonu komórkowego, z przeznaczeniem dla innej osoby. Teraz ma kłopoty.

Dwa miesiące temu 71-letnia gnieźnianka spotkała w jednym z miejscowych sklepów koleżankę, która twierdziła, że nie ma zdolności kredytowej i poprosiła ją o wzięcie na siebie telefonu komórkowego na raty. Kobieta początkowo nie chciała się zgodzić, ale koleżanka była bardzo przekonująca, obiecała, że będzie spłacać raty. W końcu zgodziła się. Panie nie spisały żadnej umowy. Tego samego dnia taksówka zamówiona przez znajomą zawiozła 71-latkę do salonu z telefonami, gdzie zakupiła wskazany aparat. Jego wartość oszacowano na 30 rat, każda 163,30 zł. Całość dokumentów wraz z telefonem pokrzywdzona przekazała koleżance. Już na drugi dzień znajoma zadzwoniła do niej z informacją, że sprzedaje telefon, ale nie ma czego się obawiać, gdyż raty będzie spłacać. Było jednak inaczej. Po zapłaceniu pierwszej raty koleżanka zaczęła jej unikać, nie odbierała telefonów, kontakt się urwał. W końcu pokrzywdzona złożyła zawiadomienie o oszustwie.

W tej sytuacja zarówno sprawczyni, jak i pokrzywdzona popełniły oszustwo i za ten czyn będą mogły odpowiadać. Policjanci przestrzegają przed zawieraniem tego typu umów. Jeżeli osoba zawiera ją na swoje dane i wie, że nie będzie sama spłacać rat, to wprowadza w błąd sprzedawcę popełniając oszustwo, a druga osoba, która namawia ją do tego czynu odpowiada za współudział.

źródło: www.gniezno.policja.gov.pl

3 komentarzy

  • Link do komentarza abc sobota, 07 października 2017 15:02 napisane przez abc

    W pełni zgadzam się z alfą i omegą reliziuszem. Jeszcze taksówkarz powiniem beknąć za współudział. A i jeszcze pracownik stacji paliw co tankował taksówkę. Wezyscy są umoczeni zapewne

  • Link do komentarza rezigiusz sobota, 07 października 2017 12:20 napisane przez rezigiusz

    Dla mnie tk bylo wszystko ukartowane do tego powinien kwiknać ten co sprzedal bo dla mnie to jest dziwne iz nie podejrzewal iz pani w takim wieku kupuje telefon za 3 tys zl z gornej pólki. Tutaj wiecej osób jest to umoczonych.

  • Link do komentarza Ania sobota, 07 października 2017 10:45 napisane przez Ania

    Bezczelna oszustka powinna sie wstydzic okłamywać starsza pania.Dostanie za swoje nic ja nie ominie co za ludziebez sercw

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane