poniedziałek, 09 października 2017 14:46

Starszy mężczyzna błądził w polu kukurydzy

 
Starszy mężczyzna błądził w polu kukurydzy źródło: KPP w Gnieźnie

Przypadkowy mieszkaniec zauważył starszego mężczyznę, który bez celu szedł drogą. Kiedy próbował z nim nawiązać rozmowę, ten wszedł w pole kukurydzy.

W minioną niedzielę, 8 października br. około godziny 13:00, funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Trzemesznie otrzymał informację od oficera dyżurnego z Gniezna, iż w okolicy Wydartowa znajduje się starszy mężczyzna, który nie potrafi logicznie wytłumaczyć swojego pobytu w tym miejscu.

Funkcjonariusz jadąc na miejsce skontaktował się zgłaszającym, 38-letnim mieszkańcem Wydartowa, który zainteresował się wizytowo ubranym nieznajomym, poruszającym się drogą. Jak przekazał, próbował nawiązać z nim rozmowę, ale gdy to nie odniosło skutku zdecydował się pójść za nim i powiadomić policję. W pewnym momencie senior zaczął iść w kierunku pola kukurydzy, a następnie wszedł w nie. Świadek ruszył tuż za nim.

Gdy na miejscu pojawił się policjant, mężczyźni znajdowali się około 150 metrów od drogi, dlatego funkcjonariusz poszedł w ich stronę. W międzyczasie rodzina seniora w Koninie zgłosiła jego zaginięcie. Okazało się wówczas, że 70-latek cierpi na zaniki pamięci. Policjant wspólnie z mieszkańcem Wydartowa bezpiecznie doprowadzili zaginionego pod skarpę do drogi krajowej numer 15. Teren ten pokryty był zaroślami, błotem i pokrzywami, a po dotarciu senior został przetransportowany do Gniezna, skąd odebrała go rodzina.

Jak informuje Policja, mężczyzna z Konina do Gniezna najprawdopodobniej przyjechał samochodem. Tu najprawdopodobniej "złapał stopa", po czym wysiadł z auta w okolicy Wydartowa. Policjanci przekazali, że nie wiadomo co stałoby się z zaginionym 70-latkiem, gdyby nie bezinteresowna pomoc 38-letniego mieszkańca Wydartowa. To dzięki niemu mężczyzna wrócił szczęśliwie do domu.

źródło: www.gniezno.policja.gov.pl

3 komentarzy

  • Link do komentarza czytelnik poniedziałek, 09 października 2017 21:53 napisane przez czytelnik

    Takie drobiazgi nie sa istotne. Ważne, ze gościa uratowano przed niechybną śmiercią.

  • Link do komentarza Redakcja Gniezno24.com poniedziałek, 09 października 2017 20:06 napisane przez Redakcja Gniezno24.com

    Cóż, to jest oficjalna informacja Policji, także nie zamierzamy się z nią kłócić, tak jak i z Pana relacją ;)

  • Link do komentarza Przemysław poniedziałek, 09 października 2017 19:26 napisane przez Przemysław

    Nie do końca było tak jak pisze redaktor , ponieważ właśnie o 6 -20 rano w niedziele wracając z pracy , z nocnej zmiany byłem bezpośrednim świadkiem tego zdażenia. Podwiozłem tego starszego pana do Trzemeszna przy pomniku i z stamtąd udał się dalej. Po powrocie do domy zawiadomiłem policje w gnieźnie i dalej sprawa potoczyła sie w okolicach wydartowa....

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane