wtorek, 10 października 2017 14:35

Nielegalne składowisko odpadów z Niemiec tuż koło Gniezna!

 
Nielegalne składowisko odpadów z Niemiec tuż koło Gniezna! zdjęcie nadesłane / Gmina Czerniejewo

Tuż przy granicy Gniezna, na terenie dawnego zakładu produkującego podkłady kolejowe, powstało nielegalne składowisko odpadów zwożonych z Niemiec.

To kolejny przypadek na terenie Wielkopolski (i nie tylko) w tym roku, kiedy to zostały wykryte sterty śmieci, zwożonych do Polski zza granicy. W tym przypadku chodzi o teren dawnego zakładu produkującego podkłady betonowe, znajdującego się w pobliżu Zakładu Karnego w Gębarzewie. Na jego obszarze stwierdzono ogromne ilości starych opon oraz innych odpadów, które pojawiły się w ostatnim czasie.

W całą sprawę zaangażowała się Gmina Czerniejewo, która interweniowała u służb i właściciela terenu - PKP S.A. Jak udało się stwierdzić urzędnikom, śmieci zostały przywiezione z Niemiec: Odpady te to m.in. popalone opony, a także  tworzywa sztuczne w tysiącach ton. Gmina Czerniejewo wszystkimi możliwymi sposobami zablokowała inwestycję polegającą na prowadzeniu zbiórki odpadów na w/w terenie. Nie mniej jednak firma bez żadnych pozwoleń, podpierając się dokumentami zezwalającymi na prowadzenie działalności na zupełnie innym terenie, nielegalnie zwozi odpady na teren gminy Czerniejewo - informuje Urząd Miasta i Gminy Czerniejewo.

Burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo podjął stanowcze kroki zgłaszając sprawę na Policję oraz poinformował stosowne organy odpowiedzialne za ochronę środowiska. Sprawę będziemy monitorować.

7 komentarzy

 • Link do komentarza Paweł środa, 11 października 2017 21:36 napisane przez Paweł

  Na przejeździe kolejowym są kamery. Więc żaden problem aby namierzyć samochody, które to woziły. Karać i jeszcze raz karać.

 • Link do komentarza Ja_Jestem środa, 11 października 2017 09:50 napisane przez Ja_Jestem

  Dziwi mnie fakt, iż nasi przedstawiciele władz miasta (włodarze) walczą z corocznym problemem smogu, jaki obejmuje miasto w okresie grzewczym, a nie potrafią uporać się z tym problemem....... jak sprowadzanie stert śmieci z terenu Niemiec.
  Zdaję sobie sprawę, że tak jeden problem, jak i drugi....... jest ważny i trzeba z tym zrobić porządek, ale na miłość boską, dlaczego nikt nie jest w stanie, zapanować nad ww. problemem i dlaczego walka z tak niebezpieczną sytuacją sprawia tyle kłopotu naszym możnym władzą? Kto odpowie za skażenie terenu, na którym jest składowane to świństwo i dlaczego jak do tej pory nie zostało to usunięte?
  Czyżby ci, co udają, że nic im nie jest wiadome o zaistniałej sytuacji „brali w łapę” Bomby ekologiczne to cisi zabójcy, mamy czekać aż nastąpi jakiś problem ze skażeniem wód gruntowych czy też środowiska?

 • Link do komentarza emisariusz środa, 11 października 2017 07:47 napisane przez emisariusz

  Ale zarząd więzienia nic nie widział przez ten czas czy jak? przecież to po sąsiedzku w zasadzie, a te hałdy to z dnia na dzień raczej nie powstały

 • Link do komentarza Prawo do niczego wtorek, 10 października 2017 21:55 napisane przez Prawo do niczego

  Każdego kierowcę, który to przywozi zakopać na parę dni w tym syfie, a właściciela firmy wykąpać w radioaktywnych odpadach.

 • Link do komentarza Gnieźnianin wtorek, 10 października 2017 17:34 napisane przez Gnieźnianin

  Czy tak traktowane śmieci również trafiają z Polaki do Niemiec ?

 • Link do komentarza pytanie wtorek, 10 października 2017 15:47 napisane przez pytanie

  Może ktoś wyjasni czy to składowisko odpadów poprodukcyjnych przy ulicy Kokoszki jest legalne ? Te hałdy leżą sporo lat i na poczatku były nakryte folia żeby deszcz nie wypłukiwał tego do gruntu ale po tej folii to śladu już nie ma i teraz deszcz z pewnością to wypłukuje. To chyba nie jest dla nas zdrowe , czy ktoś ma wiedzę o co z tymi odpadami chodzi , dlaczego nikt się tym nie zajmuje?

 • Link do komentarza Shredder wtorek, 10 października 2017 15:25 napisane przez Shredder

  Szybko się obudzili w gminie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane