wtorek, 10 października 2017 18:37

Nauczyciele z nagrodami z okazji swojego święta

 
Nauczyciele z nagrodami z okazji swojego święta fot. Rafał Wichniewicz

Kilkudziesięciu gnieźnieńskich nauczycieli, dyrektorów i pracowników administracyjnych placówek oświatowych, otrzymało nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Święto, przypadające 14 października jest idealną okazją do wyróżnienia tej grupy zawodowej, która wychowuje kolejne pokolenia Polaków, a w tym także mieszkańców Pierwszej Stolicy Polski. Co roku z tej okazji odbywa się także gala, w trakcie której wyróżniani są ci, którzy na tym polu wyróżnili się szczególnie w ostatnim czasie.

- Przede wszystkim chcę złożyć słowa uznania i podziękowania za ten kolejny rok ciężkiej pracy, którą wykonujecie na rzecz naszych małych i większych uczniów - zaczynając od żłobka, kończąc na gimnazjum, które jeszcze mamy. Wykonujecie fantastyczną pracę i za to pragnę podziękować, składając te podziękowania na ręce dyrektorów, wszystkich pracowników żłobka, przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjów. Dziś jest też okazja do wyróżnienia 58 osób nagrodami Prezydenta Miasta Gniezna. Dziś też jest okazja, by złożyć życzenia pracownikom administracji, bo często zapominamy, że Dzień Edukacji Narodowej, jest również dniem wszystkich pracowników w szkole, także obsługi. Myślę, że warto o nich pamiętać, nie tylko w tym dniu, ale i w ciągu całego roku szkolnego - mówił prezydent Tomasz Budasz na początku uroczystości. Nie czekając zbyt długo, od razu rozpoczęto przyznawanie nagród. Na wydarzeniu pojawił się także przedstawiciel Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty w Poznaniu, wicekurator Krzysztof Błaszczyk, który przyznał iż reforma edukacji w Gnieźnie przebiega w przykładowy sposób i jednocześnie przyznał Nagrodę Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, którą otrzymała Goretta Hanczewska, dyrektor Przedszkola nr 14. 

Nagrodę Prezydenta I stopnia otrzymały: Halina Siwka, dyrektor Przedszkola nr 2, Dorota Malak - dyrektor Przedszkola nr 3, Mariola Ilnicka - dyrektor Przedszkola nr 6, Małgorzata Walendowska-Zamiar - dyrektor Przedszkola nr 8, Bożena Ławniczak - dyrektor Przedszkola nr 15 i Ewa Kluczyńska - dyrektor Żłobka Miejskiego, Radosław Sobkowiak - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3, Elżbieta Zacholska - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6, Arleta Wojdanowicz - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9, Elżbieta Staszewska - dyrektor Gimnazjum nr 2 oraz Wioletta Łubińska - do 31 sierpnia 2017 r. p.o. dyrektora SP nr 10 (Gimnazjum nr 4).

Nagrody Prezydenta II stopnia otrzymali: Mariola Jaskot z Przedszkola nr 3, Anna Imbiorowicz z Przedszkola nr 10, Żaneta Wegnerska z Przedszkola nr 12, Anna Pomiecińska z Przedszkola nr 13, Grażyna Chudy z Przedszkola nr 14, Barbara Robińska z Przedszkola nr 17 oraz spośród nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów: Grażyna Milak, Elżbieta Sołtysiak, Agnieszka Rączka i Anna Galas (Szkoła Podstawowa nr 1, dawn. Gimnazjum nr 1); Irena Powałowska, Laura Leszczyńska, Maria Draheim, Alicja Gogolik (Szkoła Podstawowa nr 2); Blanka Szczepanowska, Justyna Formalik, Joanna Wesołowska (Szkoła Podstawowa nr 3); Hanna Kowalska, Lidia Karmolińska, Maciej Tomaszewski, Magdalena Adamczyk (Szkoła Podstawowa nr 5); Katarzyna Konieczka, Marta Nowak, Mariola Kaczmarek, Kamil Murch (Szkoła Podstawowa nr 6); Roman Solarek, Jolanta Cichocka, Dariusz Jóźwiak, Marta Przybyła, Małgorzata Niemienionek (Szkoła Podstawowa nr 7, dawn. Gimnazjum nr 3); Magdalena Słowińska, Anna Sakiewa, Maria Wojciechowska, Wiesława Nowaczyk (Szkoła Podstawowa nr 8); Barbara Kwaśnik, Iwona Labrenz, Mirosława Krzyśka (Szkoła Podstawowa nr 9); Agnieszka Puszczykowska-Glapa, Eliza Fischer, Karolina Czajkowska (Szkoła Podstawowa nr 10, dawn. Gimnazjum nr 4); Anna Bartkowiak, Alicja Alwin-Guziałek, Magdalena Skibińska, Tamara Fuszpaniak, Gąsiorek Iwona (Szkoła Podstawowa nr 12); Bożena Staniszewska (Gimnazjum nr 2).

Wyróżnienia Medalem Koronacyjnym Miasta Gniezna otrzymali pracownicy administracji i obsługi: Halina Wesołowska (Przedszkole nr 1), Hanna Rewers (Szkoła Podstawowa nr 3), Eleonora Stankiewicz (Szkoła Podstawowa nr 6), Elżbieta Jaźwińska (Szkoła Podstawowa nr 12) oraz Lidia Bąkowska (Gimnazjum nr 2).

9 komentarzy

 • Link do komentarza Stefka środa, 11 października 2017 16:26 napisane przez Stefka

  Stefan- a może wyśpiewała??

 • Link do komentarza Greta środa, 11 października 2017 09:02 napisane przez Greta

  @Stefan, co za laudacja! Tylko czy takźe pracownicy by się pod tym podpisali?

 • Link do komentarza Stefan środa, 11 października 2017 08:00 napisane przez Stefan

  Nie znam pozostałych, ale nagroda dla p. Goretty z przedszkola nr 14 jak najbardziej zasłużona. I to, że jest "wodzem" nie tylko nie umniejsza jej zasług ale wręcz podnosi. Przez 10 lat nasze dzieci, kolejno wychowywały Panie z tego przedszkola i zarówno poszczególne wychowawczynie jak i sama Pani Dyrektor odznaczały się wielkim poświęceniem dla tych dzieci, a pasja z jaką pracuje Pani Dyrektor jest godna pozazdroszczenia, iż można z taką radością i zaangażowaniem wykonywać swoją pracę. Gratulacje.

 • Link do komentarza ON środa, 11 października 2017 07:39 napisane przez ON

  gratuluję!!!!!

 • Link do komentarza óczeń środa, 11 października 2017 07:21 napisane przez óczeń

  któż by nie chciał mieć tyle wolnego, co nauczyciele. Z drugiej strony, nie na darmo ukuło się powiedzenie, "obyś cudzych dzieci uczył" :)))

 • Link do komentarza Mart środa, 11 października 2017 00:13 napisane przez Mart

  No z tym "ze nauczyciele zapieprz. ..." to bym się nie rozpedzal. ... bo jak słyszę ze maja tak ciężko przy 18 h w tygodniu lub 24 przy dobrych wiatrach to krew się gotuje. ..

 • Link do komentarza facet środa, 11 października 2017 00:01 napisane przez facet

  Chłopaków powinni uczyć przede wszystkim mężczyźni i to tacy na schwał, a nie mięczaki i lizusy, jakich niestety jest wielu. Potem rosną takie maminsynki, które nie potrafią znaleźć sobie miejsca w życiu.

 • Link do komentarza Aleksander wtorek, 10 października 2017 21:14 napisane przez Aleksander

  Ale sfeminizowany ten zawód! Gdzie te chłopy?

 • Link do komentarza Lidia wtorek, 10 października 2017 18:53 napisane przez Lidia

  Sialala, nauczyciele szarzy zapieprzają, a wodzowie ręce po nagrody co roku wyciągają i je dostają... Sialala.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane