czwartek, 12 października 2017 09:55

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

 
Ostrzeżenie przed silnym wiatrem archiwum redakcji

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed możliwością wystąpienia silnego wiatru od czwartkowego południa do późnego wieczoru.

W czwartek 12 października od godziny 12:00 do godziny 19:00 tego samego dnia, na obszarze powiatu gnieźnieńskiego mogą wystąpić silne wiatry o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach lokalnie od 70 km/h na południu województwa do 90 km/h na północy regionu. Wiatr ma mieć kierunek południowo-zachodni i zachodni. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 85%.

Uwagi: W przypadku istotnych zmian prognoz ostrzeżenie będzie aktualizowane.

 

O nagłych zdarzeniach oraz negatywnych skutkach zjawisk meteorologicznych i anomalii proszę informować:

Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, 112, 998 tel/fax 61 426 23 01

oraz:

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, tel. 61 854 99 10, fax 61 854 99 20

11 komentarzy

 • Link do komentarza podatnik piątek, 13 października 2017 09:24 napisane przez podatnik

  Tej doradca nasza sprawa bo za nasze podatki ten błagam i ci urzędnicy załatwiający prywatne sprawy w godzinach pracy

 • Link do komentarza doradca piątek, 13 października 2017 00:02 napisane przez doradca

  Robota idzie i niech was głowa o to nie boli. Nie wasza sprawa. Byle było wszystko na czas, A starościna może się pochorowała, to należy życzyć jej tylko zdrowia.

 • Link do komentarza Karolina czwartek, 12 października 2017 22:21 napisane przez Karolina

  W ug Niechanowo też jak chce się coś załatwić, to prędzej znajdziesz urzędnika na targu we Witkowie niż w budynku gminy...

 • Link do komentarza interesariusz czwartek, 12 października 2017 16:43 napisane przez interesariusz

  Takiego bałaganu jak teraz to w starostwie nie było jeszcze nigdy. Nie ma nikogo z kim można załawić cokolwiek. Urzędnicy sobie hulają po mieście. Nikt ich nie pilnuje. Nilt nie panuje nad tym co się dzieje. Zwłazcza wydział architektury upodobał sobie zakupy. Tylko Suplickiej żal. Chciałaby coś zrobić a jej nie pozwalają.

 • Link do komentarza doradca czwartek, 12 października 2017 15:24 napisane przez doradca

  Co was obchodzi, gdzie jest starosta? Starostwo pracuje? pracuje. Więc o co chodzi z tymi pytaniami zadawanymi publicznie? a po co wam telefon do zarządzania kryzysowego?Przecież oni nie zatrzymają wiatru, huraganu, i innych nawałnic. A jak przyjdzie, to każdy będzie widział. Poza tym tacy uczeni w piśmie i w internecie, jak wy, to możecie sobie codziennie a nawet co godzinę sprawdzać pogodę na setkach portali pogodowych. I schować się w mysią dziurę, jak nadejdzie nawałnica!

 • Link do komentarza powiat na tarczy czwartek, 12 października 2017 15:14 napisane przez powiat na tarczy

  Dajcie spokoj staroscie. A ci z powiatu od zarzadzania kryzysowego na szkoleniu trzydniowym. Łącznie z tym młodym dyrektorem z mizernym doświadczeniem. Ale tak to jest że w czasach dobrej zmiany przyjmuje się do starostwa od razu na stanowiska starosty dyrektorów... Po prostu program pierwsza praca.

 • Link do komentarza Ja_Jestem czwartek, 12 października 2017 14:48 napisane przez Ja_Jestem

  Ja natomiast pytam, po co pytać, jak i tak odpowiedzi nie będzie.

 • Link do komentarza EagleEye czwartek, 12 października 2017 14:00 napisane przez EagleEye

  Nie wiem jak wy ale ja otrzymuje smsy z powiatu gdyź dawno temu zapisalem sie do systemu powiadomień sms i za kazdym razem otrzymuje info na powiat i Gniezno

 • Link do komentarza morfeusz czwartek, 12 października 2017 13:35 napisane przez morfeusz

  pytacie gdzie jest pczk, a ja pytam gdzie jest starosta??????

 • Link do komentarza koala ze starostwa czwartek, 12 października 2017 12:55 napisane przez koala ze starostwa

  Wojewódzki CZK? A gdzie się podział powiatowy?

 • Link do komentarza a1rh- czwartek, 12 października 2017 11:23 napisane przez a1rh-

  A gdzie są telefony alarmowe (dyżurne) do samorządów? Czy Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego zostało w naszym powiecie zlikwidowane? A gdzie czynne całodobowo telefony do gmin? Gdzie telefony dyżurne do operatora energetycznego; to z nim najwięcej mamy kłopotów, bo silny wiatr uszkadza linie energetyczne? Nie zwalajcie wszystkiego na wojewodę i straż pożarną, bo państwo starostowie, prezydenci, burmistrzowie i wójtowie macie wyraźnie ustawowo określone obowiązki w zakresie zarządzania kryzysowego.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane