piątek, 13 października 2017 10:06

Zapraszają na Dzień Praw Rodziny

 
Lidia Sojkin-Rembikowska, Marcin Makohoński, Teresa Niewiadomska Lidia Sojkin-Rembikowska, Marcin Makohoński, Teresa Niewiadomska fot. Rafał Wichniewicz

W przedostatnią sobotę października odbędzie się wydarzenie, na które zaproszeni są rodzice, chcący nabyć dodatkowe umiejętności wychowawcze.

Dzień Praw Rodziny w naszym regionie odbędą się po raz pierwszy, a w ramach tego wydarzenia odbędzie się cykl kilku spotkań, na które zaproszeni są zainteresowani tematem: - W ubiegłym roku Sejm po siedmiu latach wielkich starań, szczególnie posła Tadeusza Woźniaka, podjął ustawę, która określa dzień 22 października Dniem Praw Rodziny. Data ta nie jest przypadkowa, bowiem tego dnia w 1983 roku, w piątą rocznicę inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II, Stolica Apostolska ogłosiła Kartę Praw Rodziny i stąd też ta polska inicjatywa. Jako Powiat Gnieźnieński włączamy się w inicjatywy promujące rodzinę i życie, dlatego też organizujemy Dzień Praw Rodziny będzie pierwszy raz, choć jest to wydarzenie ogólnopolskie - mówił Marcin Makohoński, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji.

W ramach wydarzenia, odbędzie się warsztaty i spotkania przygotowane przez specjalistów z Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie "Parasolo" w Gnieźnie. Ich zadaniem będzie podniesienie umiejętności oraz kompetencji wychowawczych rodziców, a także dostęp do specjalistów zapewniających porady i pomoc w obszarze opieki i wychowania: - Cieszymy się, że będziemy mogli się spotkać z rodzinami i małżonkami, którzy też doświadczają pewnych trudności w życiu codziennym. Ten dzień ma położyć nacisk na przypomnienie o wartości rodziny i tego, że trwała rodzina, oparta na związku mężczyzny i kobiety jest doskonałym narzędziem do tego, by wychowywać dzieci i zapewniać podstawowe potrzeby dzieci. Nasze działania będą miały na celu ubogacenie rodziców w narzędzia, które pomogą im w życiu codziennym - mówiła Teresa Niewiadomska z Referatu Duszpasterstwa Rodzin.

Dzień Praw Rodziny odbędzie się w gościnnych murach Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kłecku przy ul. Gnieźnieńskiej 7: - Wierzymy w to, że rodzice z tych spotkań wyjdą bogatsi o narzędzia wychowawcze. We współpracy z Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie "Parasolo", zaplanowaliśmy moduły wykładowo-warsztatowe. Pierwszy prowadzony będzie przez pedagoga, panią Urszulę Romanowską i tematem będzie "Wspólny czas - najlepszy prezent dla dziecka i rodzica". W drugim pedagog Kamila Kraczek, która poruszy tematykę stymulowania dziecka z naciskiem na funkcjonowanie podstawowych zmysłów dziecka i będziemy pokazywać, jak rodzic może wykorzystać różne otaczające nas miejsca do fajnych zajęć z dzieckiem. Trzeci moduł poprowadzi pani psycholog Justyna Jutkowiak i będzie to debata rodzinna o tym, jak motywować dziecko do aktywności - mówiła Lidia Sojkin-Rembikowska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kłecku.

W trakcie wydarzenia prowadzony będzie także 1,5 godzinny dyżur psychologa, w trakcie którego będzie możliwość indywidualnej rozmowy z rodzicem. Obecny będzie także prawnik specjalizujący się w prawie rodzinnym.

Dzień Praw Rodziny odbędzie się w sobotę 21 października w godzinach od 9:00 do 12:00.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane