piątek, 20 października 2017 17:03

Nagrodzono młodych promotorów ekologii

 
Nagrodzono młodych promotorów ekologii fot. Rafał Wichniewicz

Polski Klub Ekologiczny wraz ze Starostwem Powiatowym podsumował konkurs na stworzenie plakatu dotyczącego szeroko rozumianej ekologii pt. "Zielona energia i JA".

Okazją do podsumowania konkursu było Gnieźnieńskie Młodzieżowe Formu Ekologiczne, które odbyło się w piątkowe przedpołudnie 20 października w Centrum Kultury "Scena To Dziwna". Licznie zgromadzona młodzież miała okazję wysłuchać krótkich prelekcji zaproszonych gości, którzy poruszyli kwestie dotyczące ekologii.

Zanim jednak to nastąpiło, oficjalnie dokonano rozstrzygnięcia konkursu na plakat, któremu przyświecało hasło "Zielona energia i JA". W sumie wpłynęło dziewięć prac z trzech gnieźnieńskich szkół, stworzonych indywidualnie przez uczniów. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Żurowski z I LO, drugie otrzymała Maja Koralewska z ZSEO, a trzecia była Zuzanna Walczak z ZSEO. Wyróżnienia otrzymali pozostali uczestnicy konkursu: Jakub Woźniak, Bartosz Wiśniewski, Michał Szpikowski, Patryk Grzywaczewski i Jakub Wiśniewski (wszyscy ZSP nr 2) oraz Weronika Olejniczak z I LO. 

W dalszej części forum odbyły się krótkie wykłady: „Odnawialne źródła energii szansą na poprawę czystości powietrza” przedstawił prof. Antoni Zajdel z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie, „Gospodarka niskoemisyjna z wykorzystaniem agrobiomasy” przedstawił Roman Długi, dyrektor Firmy Asket w Poznaniu, a trzecim był „Zielona energia – dlaczego warto?”, z którą to tematyką zapoznała zgromadzonych Kinga Świtalska z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, przy wsparciu to której instytucji odbyło się całe wydarzenie. Przy okazji spotkania, istniała także możliwość obserwacji działania instalacji do produkcji biomasy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane