czwartek, 26 października 2017 07:48

Piesi, kierowcy, rowerzyści - 141 wykroczeń w dwa dni

 
Piesi, kierowcy, rowerzyści - 141 wykroczeń w dwa dni archiwum redakcji

Gnieźnieńscy policjanci przeprowadzili kolejną edycję akcji drogowej, ukierunkowanej na niechronionych uczestników ruchu drogowego. W sumie ujawniono 141 wykroczeń.

Według statystyk, piesi coraz częściej padają ofiarami wypadków. W dniach 23 i 24 października na terenie miasta i powiatu gnieźnieńskiego przeprowadzono kolejną edycję policyjnej akcji NURD – czyli działań ukierunkowanych na Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. 

W trakcie dwóch dni działań policjanci wylegitymowali 154 osoby, skontrolowali 95 pojazdów, ujawnili 141 wykroczeń. Policjanci zastosowali 12 pouczeń, zatrzymali 1 prawo jazdy, 6 dowodów rejestracyjnych i sporządzili 2 wnioski o ukaranie do sądu.

W trakcie działań policjanci zaobserwowali, iż dominują niebezpieczne zachowania wśród pieszych wobec pozostałych uczestników ruchu. Przejawia się to szczególnie w formie przekraczania jezdni w miejscach niedozwolonych, za to wykroczenie mandatem ukarane zostały 53 osoby.

Z kolei do najczęstszych naruszeń wśród rowerzystów należała jazda rowerem wzdłuż po chodniku. Kierowcy pojazdów też nie pozostają bezkarni, bowiem 14 osób otrzymało mandat za nieprawidłowe zachowanie wobec pieszych czy rowerzystów.

Zadowalającym faktem jest, że w przypadku praw jazdy, mundurowi nie odnotowali przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę za kierownicą czy na drodze. Swoim nieodpowiednim zachowaniem i nie przestrzeganiem przepisów stwarzamy zagrożenie dla pozostałych uczestników. W takich sytuacjach czas reakcji i drogi hamowania jest znacznie krótszy, dlatego nie ryzykujmy utratą zdrowia lub życia.

źródło: www.gniezno.policja.gov.pl

4 komentarzy

 • Link do komentarza Anna piątek, 27 października 2017 16:30 napisane przez Anna

  A ja miałam dziś akcje wtargnięcia na jezdnię przez Pana który niedawno był potracony przy Lidlu.Chodzi o Pana na wózku inwalidzkim, tzn niby przejście dla pieszych niby nie bo pasów tam nie ma.... a chodzi mi o wyjazd z parkingu przy ZIEMOWICIE. Przeleciał mi tuz przed autem. A pytanie moje do Niego i kogoś Mądrego czy ten wózek ma oc??? Bo to ze potrąciłabym Go to juz dla mnie szok, ale co z moim autem jak sie już ocząsnę ?? Pozdrawiam

 • Link do komentarza Koryfeusz czwartek, 26 października 2017 12:10 napisane przez Koryfeusz

  Ja nie rozumiem lokalnych kierowców. Policja ogłasza akcję z wyprzedzeniem, a kierowcy i tak mają to gdzieś i przekraczają dozwoloną prędkość, przejeżdżają na podwójnej ciągłej, trąbią na prawidłowo jadące samochody. Czy ci ludzie nie interesują się tym co wokół? Każdy ma internet dzisiaj, wystarczą dwie minuty, aby zdobyć informacje o takich akcjach.

 • Link do komentarza Kierowca czwartek, 26 października 2017 11:38 napisane przez Kierowca

  Popieram takie działania. Może to czegoś ludzi nauczy. Teraz czekam kiedy policja zrobi coś z cwaniakami, którzy na ul. Kościuszki na wysokości żłobka codziennie wymuszają pierwszeństwo. Tam się nie da jeździć.

 • Link do komentarza Kris czwartek, 26 października 2017 08:59 napisane przez Kris

  Musieli dobrze sie chować po krzakach.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane