czwartek, 02 listopada 2017 10:21

Halloween z jajkami na ścianach domów

 
Halloween z jajkami na ścianach domów archiwum redakcji

Z naszą redakcją skontaktował się mieszkaniec jednego z gnieźnieńskich osiedli, gdzie halloweenowi przebierańcy pozostawili po sobie ślady swojej "dobrej zabawy".

Zdarzenia miały miejsce w godzinach wieczornych 31 października na terenie osiedla Konikowo. Nieznani sprawcy, którzy chodzili od domu do domu zgodnie z zachodnią tradycją "cukierek albo psikus", to ostatnie wzięli sobie bardzo mocno do serca: - Wieczorem przebywałem w pokoju od strony ogrodu, nikomu nie otwierałem ze względu na mój wiek i panujący już mrok, a od strony ulicy na pewno nie było widać iż jestem w środku i mimo to dzwonili kilka razy. Nad ranem odkryłem iż o mój dom porozbijano kilka jajek - mówi starszy mieszkaniec os. Konikowo. Podobne zdarzenie także miało mieć miejsce w innej części osiedla.

Takie historie powtarzają się co roku w tej części miasta. W poprzednich latach zdarzało się iż na płotach posesji, w których odmówiono przebierańcom lub po prostu nie otwierano drzwi, malowano korektorem na ogrodzeniu różne symbole, obrzucano posesje papierem toaletowym lub też właśnie jajkami. 

Zgłaszający powyższe zdarzenie przyznał iż dopiero po zmyciu zaschniętych na ścianie śladów przyszło mu do głowy, żeby o sprawie powiadomić policję, z czego ostatecznie zrezygnował. Skontaktowaliśmy się jednak ze służbami, które nam potwierdziły odnotowanie podobnego zdarzenia, jednak na terenie sąsiedniego osiedla Arkuszewo, przy ul. Wierzbiczany: - Zgłoszenie dotyczyło trzech młodych osób, które obrzuciły jajkami elewację budynku należącego do zgłaszającego. Zostali oni ujęci i sprawa jest obecnie w toku - potwierdziła nam asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Pozostaje więc retoryczne pytanie, czy rodzice owych młodych osób, obchodzących Halloween wiedzą, jak bawią się ich pociechy?

10 komentarzy

 • Link do komentarza Anna sobota, 04 listopada 2017 20:01 napisane przez Anna

  Witam, ja równiez mieszkam na tym osiedlu Arkuszewo. 3 lata temu tez obrzucili mi jajami dom jednorodzinny. Do dziś są ślady, nie przyszło mi do głowy aby zgłosić, ale dzis bym to zrobiła..... JAJA są zasuszone ale w dobrej formie.... Pozdrawiam

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 03 listopada 2017 18:28 napisane przez mieszkaniec

  Helloween to wymysł szatana a rodzice bez rozumu chodzą ze swoimi małymi dziećmi od domu do domu. Inni natomiast nie potrafią powstrzymać swoich dzieciaków przed szkodami, które wyrządzają z premedytacją innym mieszkańcom. Gdyby to byla tylko zabawa, takie rzeczy nie miałyby miejsca.

 • Link do komentarza czytelniczka piątek, 03 listopada 2017 12:15 napisane przez czytelniczka

  Kultura mili państwo ponad wszystko. Proszę nie odnosić się do komentarza "emeryta" bo napisał, jak uważał, a odnieść się do chuliganskich wybryków rzucania jajami w okna i drzwi posesji.

 • Link do komentarza Koryfeusz piątek, 03 listopada 2017 11:05 napisane przez Koryfeusz

  To jest problem rozpuszczenia dzieciaków. Zabawa zabawą, ale pewne zasady muszą być. Często widzę jak idzie taki mały knypek z podstawówki, w ręku trzyma telefon i głośno puszcza wulgarną muzykę, jakiś hip-hop. Takie zachowanie powinno być naganne. Po pierwsze muzyki niech słucha za pomocą słuchawek, po drugie komu on chce zaimponować? Albo dzieciaki idące przez miasto i palące papierosy. Potem takie dzieci się gdzieś zbierają, plują, przeklinają, niszczą zieleń i kosze na śmieci. To jest zachowanie naganne, które powinno być tłumione w zarodku. Tu należy podejść represyjnie, wezwać rodziców, powiadomić szkołę, nawet sąd rodzinny. Zwalczać słuchanie wulgarnej muzyki i niemoralne postawy takie jak przeklinanie, szpanowanie, kozaczenie. Dzieci nie powinny tak się zachowywać. Potrzeba zdecydowanych działań, aby takie zjawiska zwalczać i to z pełną stanowczością, aby te dzieci stały się w końcu grzeczne, kulturalne i zdyscyplinowane.

 • Link do komentarza Na mientko czwartek, 02 listopada 2017 21:40 napisane przez Na mientko

  W przyszłym roku w przeddzień 1listoapada trzeba ściągnąć WOT,komandosów,oddziały policji,ochotniczą straż pożarną z województwa,straż miejską z całego kraju i harcerzy żeby pilnowali miasta przed hellowinowcami. Emerycie trafili się jajkiem na twardo,że piszesz takie bzdury??

 • Link do komentarza Rencista czwartek, 02 listopada 2017 18:24 napisane przez Rencista

  Emeryt -przecież SM nie będzie w taki wieczór pilnować każdej elewacji budynku, chyba że by się rozsetnili

 • Link do komentarza Artur czwartek, 02 listopada 2017 15:02 napisane przez Artur

  Rok temu podobny przypadek był na Winiarach. W okno poleciały jajka. Jakież było zdziwienie początkowo roześmianych i szerokich w barach gimbusów, kiedy zostali złapani i dostali po wychowawczym liściu :) i skończyło się dymienie po osiedlu.

 • Link do komentarza Emeryt czwartek, 02 listopada 2017 13:57 napisane przez Emeryt

  Panie Budasz, gdzie była straż miejska. Za co biorą nasze pieniądze.

 • Link do komentarza Stefan12 czwartek, 02 listopada 2017 13:54 napisane przez Stefan12

  Zapewne ich rodzice w pełni akceptują obchodzenie halloween przez swoje pociechy.

 • Link do komentarza Alalala czwartek, 02 listopada 2017 13:03 napisane przez Alalala

  Może się rodzice zainteresuja co ich guwnazeria wyprawia. Koszt elewacji to kilkanasvie tysięcy złotych. Ciekawe kto za to zapłaci? Może obciążyć rodziców tych bezstresowo wychowywanych smarków

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Wybory_2018_Makohonski

Ostatnio dodane