poniedziałek, 06 listopada 2017 12:50

Stowarzyszenie „Razem” otrzymało nowy samochód

 
Stowarzyszenie „Razem” otrzymało nowy samochód fot. Rafał Wichniewicz

Podopieczni Stowarzyszenia "Razem" od poniedziałku nie muszą się bać, czy uda się im wyjechać w jakąkolwiek podróż. Od tej pory organizacja dysponuje nowym samochodem, który będzie służył ich wyjątkowej działalności.

Wyjazdy na imprezy integracyjne, wycieczki, warsztaty itp. Celów podróży 60 podopiecznych Stowarzyszenia "Razem" jest wiele, tak jak wielu jest też samych uczestników spotkań w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Od poniedziałku 6 listopada przedstawiciele tej organizacji odebrali kluczyki do nowego samochodu marki Renault, który teraz pomoże w dalszej działalności: - Stary samochód był wysłużony, bo miał już ponad 20 lat i ciężko się nim jeździło, a jeszcze trzeba było nim przewozić osoby niepełnosprawne. Bus został zakupiony ze środków PFRON, a resztę dopłaciło Stowarzyszenie. Zbierane były pieniądze przez rodziców, sponsorów i kadrę - mówiła Barbara Karwacka, prezes Stowarzyszenia "Razem". Koszt zakupu busa wynosił 105 tys. złotych, przy czym ponad 65 tys. złotych udało się pozyskać w ramach PFRON.

Wjazdowi busa na parking WTZ towarzyszyły oklaski i okrzyki radości wszystkich podopiecznych. Wkrótce po tym ks. Wojciech Orzechowski dokonał poświęcenia nowego pojazdu, po czym oficjalnie przekazano kluczyki kierowcy stowarzyszenia. Obecni przy tym byli także przedstawiciele salonu Renault Sanok z Jankowa Dolnego.

- Ten nowy samochód to przede wszystkim bezpieczeństwo przewozu naszych podopiecznych. Auta, którymi do tej dysponowaliśmy, uległy już zużyciu, służyły nam dzielnie, ale wymagały zbyt wielu napraw. Ten zakup był konieczny, a myślę iż pojazd posłuży nam wiele lat - dodała Kamila Wesołowska-Czajka, kierownik WTZ. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane