czwartek, 09 listopada 2017 12:37

MPK po raz kolejny odwołuje kursy

 

W czwartkowe południe Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne ponownie poinformowało o odwołaniu kursów autobusowych, które zaplanowane są na popołudnie tego samego dnia.

Jak poinformowało MPK, w czwartek 9 listopada jako kursy niewykonane wyznaczone zostały następujące:

 • linia nr 5 o godzinie 13:00 z ul. Witkowskiej na ul. Lednicką
 • linia nr 9 o godzinie 15:57 z ul. Witkowskiej na pętlę przy ul. Gdańskiej
 • linia nr 17 o godzinie 15:41 z ul. Pustachowskiej na ul. Lednicką
 • linia nr 7 o godzinie 17:23 z pętli na ul. Gdańskiej na pętlę na Skiereszewie.

Spółka przeprasza za utrudnienia i informuje, że pasażerowie posiadający bilety na wyżej wymienione linie mogą korzystać z autobusów innych linii.

Jest to kolejna w ostatnim czasie sytuacja, kiedy spółka oficjalnie informuje o niewykonanych kursach na terenie Gniezna. Przed tygodniem, dzień przed Wszystkich Świętych, spółka powiadomiła o skróceniu odcinków dla linii nr 2 i 3, choć braki w kursach pojawiały się znacznie częściej także w poprzednich dniach. Wszystko jest związane z wciąż niepewną sytuacją wokół MPK, gdzie związki zawodowe kierowców zagroziły oflagowaniem zakładu w razie niespełnienia stawianych wymagań. Z informacji, które do nas dotarły, w ostatnim czasie odbyło się spotkanie pracowników wraz z zarządem spółki oraz władzami miasta, na którym to miano uzgodnić podwyżki, jakie miałyby wejść w życie od nowego roku. 

11 komentarzy

 • Link do komentarza stary wiarus środa, 29 listopada 2017 21:56 napisane przez stary wiarus

  Ku pamięci: Spółka MPK w 1999 roku otrzymała Zintegrowany Certyfikat Jakości Zarządzania MISTER POLAND przyznany przez Europejski Instytut Testu i Rekomendacji - Centrum Promocji Polski. No, ale wtedy spółką nie zarządzał jeszcze Budasz ani Stasiak. Potem już było coraz gorzej...............

 • Link do komentarza Niezadowolenistudenci niedziela, 12 listopada 2017 21:13 napisane przez Niezadowolenistudenci

  Od ponad miesiąca autobusy (2,7,8) nie wracają i nie zatrzymują się na przystankach Kostrzewskiego i Poznańska V- nic nie jedzie w kierunku dworca... jest dużo osób dojeżdżających i niepełnosprawnych, nie wszystkich stać na taxi.... Dziękujemy!

 • Link do komentarza Kierowca piątek, 10 listopada 2017 17:04 napisane przez Kierowca

  "Nie ma kierowców bo są zwalniani z pracy dlatego że mają inne zdanie niż szanowny Prezes. Przykładem tego jest Darek Kasprzyk Przew. Związku Zawodowego Solidarność MPK, którego prezes pozbył się z zakładu pracy bo bronił innych. Teraz obecnie walczy z Prezesem w sądzie. Darek trzymaj się, jesteśmy z Tobą. To problem emocjonalby ma Prezes i jego przełożony."

  Chyba zacznę czytać bajki.

 • Link do komentarza Urzędnik piątek, 10 listopada 2017 08:06 napisane przez Urzędnik

  Nie ma kierowców bo są zwalniani z pracy dlatego że mają inne zdanie niż szanowny Prezes. Przykładem tego jest Darek Kasprzyk Przew. Związku Zawodowego Solidarność MPK, którego prezes pozbył się z zakładu pracy bo bronił innych. Teraz obecnie walczy z Prezesem w sądzie. Darek trzymaj się, jesteśmy z Tobą. To problem emocjonalby ma Prezes i jego przełożony.

 • Link do komentarza rezigiusz czwartek, 09 listopada 2017 19:47 napisane przez rezigiusz

  Po co dać kierowcą podwyźkę jak moźna 1500 zl dać czlonkowi RN i to takiemu członkowi który jedyne 15 tyś zł dostaje pensji od szefa Magistratu.

 • Link do komentarza Bareja wiecznie zywy czwartek, 09 listopada 2017 19:13 napisane przez Bareja wiecznie zywy

  Dobre dobre. Jak u Bareji. Odwolalismy autobus na winiary ale moze Pan jechac zamiast tego do centrum...

 • Link do komentarza Użytkownik czwartek, 09 listopada 2017 18:19 napisane przez Użytkownik

  Takie i formacje powinny być wywieszone na przystanku a nie na stronie internetowej bo nie kazdy czyta i ma dostep a ludzie stoją pół godziny na przystanku i marzna.!

 • Link do komentarza szok czwartek, 09 listopada 2017 14:54 napisane przez szok

  Skoro obiecali podwyżki to z dotacji z kasy miasta czyli z pieniędzy publicznych. A prezes kilkanaście tysięcy i za radę nadzorczą członkowie kolejne tysiące. Oh jakie PObudzenie miasta

 • Link do komentarza pasażerka czwartek, 09 listopada 2017 14:46 napisane przez pasażerka

  Ale ranne kursy też nie są realizowane, bo nie maja kierowców. Ludzie czekaja, bo jedziemy do pracy, a pani tłumaczy, że są pilniejsze kursy. Paranoja!Gdzie przed 7 rano są pilniejsze kursy się pytam???

 • Link do komentarza Stefan12 czwartek, 09 listopada 2017 13:21 napisane przez Stefan12

  "Wszystko jest związane z wciąż niepewną sytuacją wokół MPK, gdzie związki zawodowe kierowców zagroziły oflagowaniem zakładu w razie niespełnienia stawianych wymagań."

  Co za bzdura! Może po prostu nie ma kierowców do pracy.

 • Link do komentarza Oliwia czwartek, 09 listopada 2017 12:49 napisane przez Oliwia

  Szkoda ,że nikt nie pomyśli o zwiększeniu liczby autobusów jeżdżących przez ul słoneczna , lub jakimś tymczasowym na ul.kawiary! Przecież tu są bloki , mieszkają tu setki ludzi !

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane