piątek, 10 listopada 2017 21:20

Wieczorny wypadek na Trasie Zjazdu Gnieźnieńskiego

 

W piątkowy, późny wieczór na odcinku obwodnicy śródmieścia doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych. 

Do zdarzenia doszło 10 listopada około 20:45 na odcinku TZG, na pasie prowadzącym z Poznania do Bydgoszczy, na wysokości cmentarza św. Krzyża. Z nieoficjalnych informacji na odcinku drogi, tuż za łukiem estakady w kierunku zjazdu na Rondo PCK, z nieustalonych na tę chwilę powodów doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego marki Peugeot na gnieźnieńskich numerach rejestracyjnych z pojazdem marki Hyundai na konińskich numerach. W wyniku tego oba pojazdy przemieściły się na jezdni.

Na miejsce zdarzenia natychmiast przyjechały zaalarmowane służby ratunkowe, które przystąpiły do zabezpieczania miejsca wypadku oraz udzielania pomocy poszkodowanym z obu pojazdów. Decyzją zespołów ratownictwa medycznego dwie osoby z każdego z pojazdów trafiły z obrażeniami do szpitala.

W związku ze zdarzeniem ruch na pasie w kierunku Bydgoszczy był zablokowany. Dokładne przyczyny wypadku ustali Policja, ale z nieoficjalnych informacji wynika iż jeden z pojazdów jechał drogą pod prąd. 

14 komentarzy

 • Link do komentarza mmmmmm poniedziałek, 13 listopada 2017 18:58 napisane przez mmmmmm

  pijaczka!!!!!!!!!!!

 • Link do komentarza Arvuz poniedziałek, 13 listopada 2017 08:00 napisane przez Arvuz

  Mi raz zdarzyło się jechać pod prąd, i oczywiste jest to że to ja nie zauważyłem znaku mówiącego o nakazie jazdy po prawej stronie tego znaku... Natomiast jeśli mówimy o zjeździe z MCD i jeździe pod prąd no to chyba w porę każdy by się skapnął że jedzie pod prąd gdzie ta trasa jest dość ruchliwa. No niestety to nie Wielka Brytania. A po drugie na pewno na zjeździe z restauracji jest znak z zakazem więc wybaczcie... Dobrze że nie doszło do tragedii

 • Link do komentarza Anna niedziela, 12 listopada 2017 11:37 napisane przez Anna

  4U Ty też nie wiesz co piszesz bo z MCD jest zakaz ruchu i wjazdu więc żaden kierowca nie miał prawa tam wjechać!! A nakaz jazdy w prawo jest w momencie zjazdu z trasy gniez. i nawiązując do tego co pisałam jadąc z ronda jest ciagła linia i nie wolno jej przejachać a kierowcy to robią a ja chcąc wjechać do MCD przez przerywaną musze sie zatrzymac bo pchaja sie z ronda na trasę. W tym momencie ja stoję na trasie szyb. ruchu bo wymuszają......

 • Link do komentarza Gnieźnianin niedziela, 12 listopada 2017 10:55 napisane przez Gnieźnianin

  Do syrenka. Twój post zupełnie bez sensu , nic nie zrozumiałaś. Napisałem to z troską o kierowcach co mają problemy na drodze . Ja nie mam problemu z jazdą i nie jestem seniorem . Chodzi o to , że zawsze można coś poprawić jeśli jest problem a nie bagatelizować wypadki na obwodnicy. Chyba ,że jesteś pracownikiem urzędu miasta - to inny punkt widzenia.

 • Link do komentarza Mieszkaniec niedziela, 12 listopada 2017 10:40 napisane przez Mieszkaniec

  Co za kierowcy... przecież są znaki i wystarczy tylko umieć je odczytać. Skoro jest nakaz jazdy w prawo to jak można jechać w lewo.

 • Link do komentarza kierowca niedziela, 12 listopada 2017 01:33 napisane przez kierowca

  Stefan, po jednym nie pisz ale też nie wsiadaj za kierownicę. Coraz większe głupoty w tej sprawie.

 • Link do komentarza 4U sobota, 11 listopada 2017 20:45 napisane przez 4U

  Anna i o takich kierowcach mowa jak Ty. Jadąc szybko (ale przepisowo) nikomu drogi nie zajedziesz bo jedziesz szybciej.

  Stefan jest nakaz jazdy w prawo więc nie da się wjechać pod prąd.

 • Link do komentarza Anna sobota, 11 listopada 2017 20:01 napisane przez Anna

  do Stefana, tak własnie tam cos jest nie tak z tym wjazdem jadac z trasy bo inni zjeżdżają z ronda a drudzy chcą do MCD. Ale mimo to jeśli ktoś żle wjedzie włacza awaryjki i jest widoczny, a nie na siłę do przodu....

 • Link do komentarza Stefan sobota, 11 listopada 2017 15:34 napisane przez Stefan

  W tej okolicy gdzie to się zdarzyło mogło do tego dojść bardzo prosto - otóż z McDonalda można zjechać pod prąd na obwodnicę łącznikiem, który tam jest.

 • Link do komentarza Anna sobota, 11 listopada 2017 12:50 napisane przez Anna

  Do syrenka, czuje się obrażona!! Jestem kobietą po 40 i sporo jeżdżę, ale niektóre ulice i zjazdy znam na pamięć i wiem jak sie na nich zachować. Inne z kolei nie da sie rozszyfrować a zwłaszcza przyjezdnym. Np. trudny jest wjazd do MCD z trasy gniezninskiej gdzie trzeba przeciać drogę wjazdu na te trasę z ronda. Juz kilka razy zdarzyło mi się ze trąbili na mnie ale nie widzę rozwiazania tego problemu że trzeba sobie przejachac z drugim autem przed nosem, dla mnie to ewidentne wymuszenie zjazdu w czasie wjazdu....

 • Link do komentarza avalon sobota, 11 listopada 2017 10:32 napisane przez avalon

  Poniżej widać miejsce, gdzie niektórzy przejeżdżają podwójną ciągłą i zjeżdżają na lewy pas bo.... skręcają w lewo...

  //www.google.pl/maps/@52.5553277">https://www.google.pl/maps/@52.5553277,17.6264966,3a,60y,250.11h,89.04t/data=!3m6!1e1!3m4!1sgjPDsJduA-3tvPcuuOmi5A!2e0!7i13312!8i6656

  Jeżeli do takich "pomyłek" dochodzi często, powinny zostać podjęte działania prewencyjne. Są niestety ludzie, którzy nie potrafią jeździć, nie znają podstawowych zasad ale jeżdżą i jeździć będą.

  Rozwiązaniem na powyższym przykładzie jest ustawienie stalowych słupków z linami stalowymi na środku jezdni, na całej długości linii podwójnie ciągłej. Rozwiązanie dość powszechne w Szwecji i Czechach. To powinno wystarczyć do ochrony jeżdżących prawidłowo przed czyjąś głupotą lub niewiedzą...

 • Link do komentarza syrenka sobota, 11 listopada 2017 00:30 napisane przez syrenka

  Ad. Gnieźnianin - jeżeli wszyscy kierowcy maja takie pojęcie o jeździe na drogach szybkiego ruchu, jak pan, to się nie dziwię, że dochodzi do takich kuriozalnych wypadków, jak ten dzisiejszy. Jak się nie potrafi czytać znaków, jak się nie ma orientacji w terenie, jak nie umie się korzystać nadto z nawigacji, to się siedzi w domu przed telewizorem i ogląda seriale. Trudno, nie każdy jest Sobiesławem Zasadą!

 • Link do komentarza mamba piątek, 10 listopada 2017 22:11 napisane przez mamba

  Nie bardzo rozumiem, jak się mogły zderzyć pojazdy na tej trasie, gdy każdy przecież musi jechać swoim pasem w jedną stronę?

 • Link do komentarza Gnieźnianin piątek, 10 listopada 2017 22:05 napisane przez Gnieźnianin

  Nie pierwszy raz ktoś w Gnieźnie jedzie pod prąd obwodnica .Ja osobiście widziałem dwa przypadki .Albo jest kiepskie oznakowanie albo są źle zrobione zjazdy . Notabene najczęściej gubią się przyjezdni i starsi kierowcy. Oznakowanie przy rozjeździe na Bydgoszcz - Toruń jest nie czytelne brakuje tablic z nazwą miejscowości na jezdnią przy samym rozjeździe, jadę tedy codziennie i kierowcy z poza Gniezna przed samym rozjazdem zastanawiają się gdzie zjechać , przy tym hamują i nagle zmieniają pas ruchu . Zgłaszałem problem do Rejonu Dróg ale nie widzą problemu . Może jazda pod prąd to też nie jest problem do urzędników .

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane