poniedziałek, 13 listopada 2017 12:48

Wjechała pod prąd i spowodowała wypadek - była kompletnie pijana

 
Wypadek z 10 listopada br. Wypadek z 10 listopada br. archiwum redakcji

Piątkowy wypadek na Trasie Zjazdu Gnieźnieńskiego, gdzie na jednokierunkowej jezdni doszło do zderzenia czołowego, wywołał burzliwą dyskusję o przyczynę takiego zdarzenia. Teraz już ją znamy.

Przypomnijmy iż w piątek 10 listopada w godzinach wieczornych na Trasie Zjazdu Gnieźnieńskiego, na wysokości cmentarza św. Krzyża (tuż za estakadą), doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Peugeot oraz Hyundai (zobacz więcej zdjęć z wypadku). W wyniku tego dwie osoby - kierujące pojazdami - trafiły do szpitala. Największe zaskoczenie budził wówczas fakt iż zderzenie było czołowe na jednokierunkowej jezdni, co wywołało dyskusję o powody takiego zdarzenia.

Jak poinformowała nas Policja, sprawczyni zdarzenia, 40-letnia mieszkanka Gniezna, kierując samochodem marki Peugeot, nie dostosowała się do znaku zakaz wjazdu na rondzie Polskiego Czerwonego Krzyża i wjechała pod prąd na Trasę Zjazdu Gnieźnieńskiego. Jadąc w ten sposób w kierunku ul. Poznańskiej, doprowadziła do czołowego zderzenia z samochodem Hyundai, prowadzonym przez 47-letniego kierowcę, poruszającego się zgodnie z przepisami. Jak się okazało po przeprowadzonych badaniach, 40-latka była kompletnie pijana - miała 2,2 promila alkoholu. 

Uczestnicy zdarzenia z obu pojazdów odnieśli poważne obrażenia ciała. Uszkodzone samochody zostały zabezpieczone na parkingu depozytowym, a wobec sprawczyni toczy się postępowanie w sprawie spowodowania wypadku drogowego i jazdy w stanie nietrzeźwości. Kierującej zatrzymano także prawo jazdy.

7 komentarzy

 • Link do komentarza Anna wtorek, 14 listopada 2017 10:21 napisane przez Anna

  Jestem w szoku bo takiego obrotu sprawy nie spodziewałam się!! Chciałabym wiedziec co to za agentka bo jesteśmy rówiesniczkami. No i czy wracała z pracy taka napita?

 • Link do komentarza Szdm wtorek, 14 listopada 2017 01:35 napisane przez Szdm

  Mój mąż w ostatniej chwili odbił na prawy pas i cudem uniknelismy zderzenia z tą panią. Jechał z nami 1,5 roczny syn. Ona jechała z pełną prędkością, tak jakby nie zdawała sobie sprawy ze jedzie pod prąd. Jestem przerażona że takie rzeczy się dzieją. Powinna długo posiedzieć. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia Panu z drugiego auta!

 • Link do komentarza użytkownik szos poniedziałek, 13 listopada 2017 21:00 napisane przez użytkownik szos

  Kierowca zasiadający za kółkiem to nie tylko działanie irracjonalne proszę kierowcy z godziny 16:17. Taki kierowca to potencjalny morderca i jako taki powinien zasiadać na ławie oskarżonych. Żadnych okoliczności łagodzących.

 • Link do komentarza mee poniedziałek, 13 listopada 2017 20:03 napisane przez mee

  Pijak ma zawsze szczęście, bo jakby zamiast Hyundaja byłby Man.

 • Link do komentarza szok poniedziałek, 13 listopada 2017 17:40 napisane przez szok

  Byłam na miejscu wypadku moim zdaniem tej Pani powinni zabrać prawo jazdy i nie oddawać! Nie dość, że pijana to jeszcze jechała bez pasów! jej zachowanie doprowadziło do wypadku z tego co wiem Pan z drugiego auta żyje ale to mogło skończyć się zupełnie inaczej. Ja w swoim aucie jechałam z dzieckiem. wiem że w dwóch autach za mną też jechały dzieci. Niewinne osoby ucierpiały przez niepoważne zachowanie tej Pani.

 • Link do komentarza kierowca poniedziałek, 13 listopada 2017 16:17 napisane przez kierowca

  Kierowca, który siada za " kółko" pod wpływem alkoholu działa zawsze irracjonalnie. Takie zachowania zawsze prowadzą do tragedii.
  Ofiarą takich zdarzeń są zawsze niewinne osoby. Wszystkim poszkodowanym, życzę zdrowia.

 • Link do komentarza kierowca poniedziałek, 13 listopada 2017 16:04 napisane przez kierowca

  Kierującą powinno się zamknąć w areszcie, bo nie wiadomo, co jeszcze ta kobieta na wolnosci zrobi! A poza tym napiętnować babsko i podać jej nazwisko do publicznej wiadomości. Przed wojną w prasie już dawno wszyscy by wiedzieli, kto zacz. Innych może by to bardziej oduczyło od podobnych dokonań niź kara grzywny czy więzienie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Wybory 2018 Kujawski