wtorek, 05 grudnia 2017 14:14

Uratowała oszczędności klienta przed "wnuczkiem"

 
Uratowała oszczędności klienta przed "wnuczkiem" fot. Rafał Wichniewicz

Mężczyzna zachowywał się nietypowo i był zdeterminowany, by wypłacić oszczędności swojego życia. Wszystko dla "wnuczka", który okazał się być zwykłym oszustem.

We wtorek 5 grudnia podziękowano pracownicy banku, która była ostatnią nadzieją dla pieniędzy gnieźnianina. Gdyby nie postawa kasjerki, mógł je na zawsze stracić. Na skromnej uroczystości w Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie wręczono podziękowanie Marioli Łaźnej - otrzymała je od komendanta oraz prezydenta miasta.

Całe zdarzenie miało miejsce kilka tygodni temu w jednym z gnieźnieńskich banków: - Znałam klienta i zauważyłam, że tego dnia inaczej się zachowuje, dlatego też udało mi się z nim porozmawiać i nie wypłacić tych pieniędzy. Rozmowa z nim była bardzo trudna i był przekonany, że rozmawiał z rodziną i że doszło do takiego wypadku i dlatego prosi mnie, by wypłacić jego pieniądze. Czułam się niezręcznie, bo to były jego pieniądze, ale im dłużej z nim rozmawiałam tym bardziej byłam przekonana, że nie mogę tego zrobić - mówiła Mariola Łaźna, pracownica banku PKO BP. W końcu poprosiła klienta na zaplecze banku i tam skontaktowała się z jego synem, który potwierdził iż nie doszło do żadnego wypadku, a jego syn (wnuk klienta), aktualnie przebywa za granicą. W ten sposób udało się zapobiec pobraniu 50 tys. złotych, które miały trafić do oszustów. 

- Przez ostatnie lata tych przypadków oszustw na tzw. wnuczka wraz z wszystkimi modyfikacjami tego przestępstwa mamy do czynienia, pojawiają się systematycznie i każdy taki przypadek, kiedy udaje się zapobiec dokonania tego przestępstwa, jest dla nas bezcenne - przyznał mł. insp. Przemysław Kozanecki, komendant KPP w Gnieźnie.

Jak przekazał dyrektor banku PKO BP Zygmunt Pirogowicz, jego pracownicy są uczuleni na tego typu zdarzenia i także wyraził wdzięczność za zachowanie pracownicy. Komendant dodał iż planowane jest spotkanie z pracownikami banków, działających na terenie Gniezna, w trakcie którego będą prowadzone rozmowy o możliwościach wychwycenia tego typu sytuacji - to właśnie kasjerzy są ostatnią nadzieją przed kradzieżą.

12 komentarzy

 • Link do komentarza Kibic środa, 06 grudnia 2017 07:45 napisane przez Kibic

  Głupie pytanie, głupia odpowiedź.

 • Link do komentarza czytelnik środa, 06 grudnia 2017 00:50 napisane przez czytelnik

  @ Kibic - To jak piszesz prezydent był tym wnuczkiem?

 • Link do komentarza Kibic wtorek, 05 grudnia 2017 22:07 napisane przez Kibic

  @Daria -był tym wnuczkiem. W artykule jest wyraźnie napisane że prezydent wręczył podziękowanie. Nawet coś dobrego musi być skrytykowane?

 • Link do komentarza nauczyciel wtorek, 05 grudnia 2017 21:37 napisane przez nauczyciel

  Osobiście znam Panią Mariolę, przemiła i kompetentna Osoba. Gratuluję intuicji i postawy obywatelskiej.

 • Link do komentarza Alicja wtorek, 05 grudnia 2017 20:55 napisane przez Alicja

  brawo

 • Link do komentarza Itek wtorek, 05 grudnia 2017 20:09 napisane przez Itek

  Babka z ikra po prostu!!!!Kobieca intuicja

 • Link do komentarza Stefan wtorek, 05 grudnia 2017 20:03 napisane przez Stefan

  Brawo za piękną postawę, która pokazuje, że jeszcze są ludzie, którzy pracują nie tylko bo muszą, ale z zaangażowaniem i empatią dla ludzi, którym służą. Szkoda tylko, że nie udało się przy tej okazji złapać tego naciągacza. Bo o tym słowa nie ma więc rozumiem, że nie.

 • Link do komentarza BeHa wtorek, 05 grudnia 2017 19:58 napisane przez BeHa

  TA Pani jest przemiła, bardzo sympatyczna i wyrozumiała. A po tym to już w ogóle będę ją uwielbiać :-)

 • Link do komentarza gość wtorek, 05 grudnia 2017 19:06 napisane przez gość

  Przemiłe są Panie pracujące w agencji PKO na Winiarach ogromne profesjonalistki. Gratulacje dla Pani Marioli, brawo. Dziękujemy za taką obsługę,

 • Link do komentarza koleżanka wtorek, 05 grudnia 2017 17:37 napisane przez koleżanka

  Brawo Mariola!!

 • Link do komentarza Daria wtorek, 05 grudnia 2017 15:57 napisane przez Daria

  A prezydent miasta to jaki miał w tym udział?

 • Link do komentarza Pablo wtorek, 05 grudnia 2017 15:06 napisane przez Pablo

  BRAWO

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane